Lo Stagnone + Palermo, Sycylia - [6.25] Pizza, kite mafia i chill

Zakaz umieszczania komercyjnych opisów wypraw.
Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 lut 2017, 10:02

Ja tam nikogo przekonywać nie zamierzam :wink: Wiem kiedy tam jeździć i kiedy panują najlepsze warunki. Póki co nie zaliczyłem tam jeszcze wtopy. Na spocie jest kamera i nie jedna stacja pogodowa. Co do Matteo to gość jest akurat spoko wg mnie i jego stacja umieszczona na dachu VillaBirgi zawsze dawała dobry obraz panujących warunków na spocie.
ps. szkoda, że nic tam nie lata od nas w zimę bo praktycznie temp. nie spada poniżej 12-15 stopni (a bywało i 20 w styczniu), a warunek wiatrowy lepszy niż u nas na jesień i spot pusty :hand:

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post19 kwie 2017, 14:30

Jakie pianki na połowę maja, 3/2 czy raczej 5/4 czy bez :wink: :?: Czy na lotnisku jest dostępny jakiś postój taxi lub coś w tym guście, żeby nie trzeba było tych gratów tachać w rękach ...

pointse7en
Posty: 192
Rejestracja: 29 maja 2012, 18:35
Deska: Nobile 50fifty
Latawiec: Varial X 9, 12, VXR 17
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post14 mar 2018, 15:40

Cześć, polecicie jakiś apartament dla 5 osób? Jedziemy na majówkę i strasznie krucho jest...

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 mar 2018, 08:01

pointse7en pisze:Cześć, polecicie jakiś apartament dla 5 osób? Jedziemy na majówkę i strasznie krucho jest...

Trochę późno się ogarniasz z tematem ;). Bezpośrednio na spocie może już być słabo z miejscami ale to jest ponoć fajny apartament niedaleko. Sam go miałem w rezerwie zabookowany:
https://www.airbnb.pl/rooms/15130853?lo ... ani%2C%20Włochy&guests=4&adults=3&infants=1&children=1&check_in=2018-04-28&check_out=2018-05-05&home_collection=1&s=_z0B7mh_

pointse7en
Posty: 192
Rejestracja: 29 maja 2012, 18:35
Deska: Nobile 50fifty
Latawiec: Varial X 9, 12, VXR 17
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post15 mar 2018, 15:31

szed pisze:
pointse7en pisze:Cześć, polecicie jakiś apartament dla 5 osób? Jedziemy na majówkę i strasznie krucho jest...

Trochę późno się ogarniasz z tematem ;). Bezpośrednio na spocie może już być słabo z miejscami ale to jest ponoć fajny apartament niedaleko. Sam go miałem w rezerwie zabookowany:
https://www.airbnb.pl/rooms/15130853?lo ... ani%2C%20Włochy&guests=4&adults=3&infants=1&children=1&check_in=2018-04-28&check_out=2018-05-05&home_collection=1&s=_z0B7mh_


no trochę przespałem.... Dzięki! będę sprawdzał :)

Awatar użytkownika
feel
Posty: 585
Rejestracja: 09 lip 2007, 21:25
Deska: Nobile NHP
Latawiec: Core XR2, GTS
Lokalizacja: Sopot
Postawił piwka: 53 razy
Dostał piwko: 64 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 mar 2018, 16:47

czy w okolicy jakieś głębsze spoty na foila?

pointse7en
Posty: 192
Rejestracja: 29 maja 2012, 18:35
Deska: Nobile 50fifty
Latawiec: Varial X 9, 12, VXR 17
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post24 kwie 2018, 00:03

panowie i panie, jaka pianka na majówkę na sycylii? 5/3 z front zipem czy klasyczne 4/3 wystarczy?

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post24 kwie 2018, 15:03

4/3 będzie dobrze, rok temu w połowie maja miałem 3/2 długą i było w sam raz :thumb:

tom t
Posty: 310
Rejestracja: 03 lip 2015, 07:50
Deska: DT JAIME ,TRANS
Latawiec: REBEL 9,14 NEO 8,11 ROCA
Lokalizacja: ELBLĄG
Postawił piwka: 30 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post25 kwie 2018, 22:17

od 1 czerwca 30stC i tylko laykra

Awatar użytkownika
myrcin
Posty: 272
Rejestracja: 12 maja 2010, 17:30
Deska: Nobile
Latawiec: Wainmann / F-one
Lokalizacja: Józefów
 
Post02 maja 2018, 23:07

Na Wielkanoc pływałem w 3/2 i było idealnie.

Awatar użytkownika
Dan78
Posty: 3
Rejestracja: 25 lis 2018, 19:30
 
Post25 lis 2018, 19:42

Mam pytanie jadę tam na majowke potrzebuje dostać się z palermo na spot. Podobno jest jakiś bus co jeździ regularnie. Może ktoś napisać coś na ten temat. Nie chce wynajmować samochodu.

Awatar użytkownika
Dan78
Posty: 3
Rejestracja: 25 lis 2018, 19:30
 
Post09 maja 2019, 23:01

Ok jestem po majowce w LO Stagnone i mogę coś napisać o spocie. Ja jestem doświadczonym serferem moja żona dopiero się uczy wiec wybrałem to miejsce głównie dla niej. Bilans po tygodniu generalnie taki ze mnie ani mojej żonie się tam nie podobało i napewno tam nie wrócę (chyba ze na głębokiej emeryturze do której mam daleko) Strat po wyjeździe mam na 1000zl : podziurawiony kite, pogubione finy, pourywane linki w barze , rozwalony croks , pocięte stopy, urwany guzik w spodenkach a na sam koniec sraczka która przywiozłem do polski. Dobra rada jak tam jesteście to pijcie również 40% nie tylko piwo i wino nawet limonczelo nie pomaga. Ja popływałem w każdy dzień będąc tam przez tydzien wiatr z reg wlanczal się o 11 i wiał do wieczora codziennie. Czasem otwierałem spot na mojej 17m i robiłem down wind ale po powrocie na spot już było mocno. Pływałem na 11,13,17 ale warto zabrać tez coś małego po potrafi być mocno. Wiatr jest bardzo szkalisty co mnie bardzo zaskoczyło potrafi zdychać do zera. Jest bardzo płytko a na dnie jest dużo roślinek ale i sporo kamieni i skał na których można zrobić sobie krzywdę. Ja pociolem nogi za pierwszym razem jak weszłam za żona do wody. Raz na pełnym hałasie trafiłem na skaly i popłynąłem dalej a deska została-bilans pogubione 3 finy. Jak chcecie skakać to dobrze sonarujcie dno aby znaleść cos głębszego bo można zrobić se krzywdę jak coś nie wyjdzie. Napewno nie pływać tam gdzie wszyscy (szkółki)bo tam to jest zupełna kalurza a muł sięga do kolan i można stracić buta na zawsze.Bezpiecznie jest na południu od strony Marsala ale i wiatr tamjest gorszy jak jest słabiej przy kier N. Na północy jest mega płytko ze miejscami trawa wystaje z wody i jak płyniesz to czujesz się jak na ściernisku. Jeśli tam jedziecie to zabierzcie najstarsze deski jakie macie bo bankowo będą porysowane. Ja pływałem wszędzie na północy jest takie miejsce gdzie jak podplywasz do niego to cuchnie jak z szamba. Fajna sprawa jest to ze można okrążyć każda z 3 wysp znajdująca się na lagunie i podziwiać widoki(z reguły stare ruiny no i smród wspomniany)Liczcie się jednak z tymże będziecie tam sami bo tam nikt już nie pływa. Plaże są bardzo wąskie wiec trudno na nich napompować kita aczkolwiek jest to możliwe. Najpierw jednak musiałem ja posprzątać ze szkła i ostrych rzeczy które mogły uszkodzić latawiec(tak na marginesie to jest tam wszędzie gega syf i brud a ilość plastiku i rozbitych butelek oraz różnych śmieci mnie przeradzał)Napewno nie zabrałbym tam dzieci przynajmniej takich małych. Co do płazy to miałem jeszcze jedna przygodę ze startowałem przy Sycylijskiej szkółce, pompowalem kita na płazy moja 17m jak nikt nie pływał wiec było pusto, 2 Włochów podpłynęło do mnie na supach (dla nich nie wiało) i powiedzieli mi ze to prywatny teren i nie mogę się tu wystartować. Następnym razem startowałem już u naszych ziomali i pytałem czy tez maja prywatna plaże,odpowiedzieli mi ze następnym raze pokaz im środkowy . Tyle o mnie co do mojej żony która miała zrobić progres a zrobiła regres to trochę się wystraszyła jak wpadła na skaly które były niewidoczne i pokaleczyla sobie paluchy do krwi. Później miała blokadę a wiatr nam nie pomagał bo albo wiało trochę od ladu albo szkwalilo albo zdychalo do zera i dupa blada. Uwaga również na Sycylijczyków którzy dosłownie potrafią za przeproszeniem wysrac się za twoim kitem(widziane na własne oczy). Wszędzie jest daleko bez auta nie polecam my na spot mieliśmy 100m ale już do sklepu 35min z buta podobnie z restauracjami. Ceny w sklepie jak u nas w knajpach drożej o 50% my jedliśmy pół na pół i tak wydaliśmy ponad 7tys zł nie wynajmując samochodu. Ciekawe doświadczenie ale wg mnie nie warte tych pieniędzy.

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post10 maja 2019, 15:54

Ważne że wiało codziennie :wink:. Mnie tam się bardzo podobało, co nie znaczy że nie masz trochę racji jeśli chodzi o rośliny, płyciznę, skałki (tylko w jednym miejscu), najgorsze wg mnie jest to ciągle męczenie buły o pieniądze za byle ściernisko, zresztą polska szkółka (skądinąd bardzo sympatyczne chłopaki) również nas skasowała z takiego powodu że sami płacą za rozbicie namiotu więc czemu mielibyśmy się nie dorzucić...jedliśmy podobnie jak Wy, mieszkaliśmy pewnie też podobnie, tylko koszty niepodobne bo poniżej 2k na osobę...
Trzeba pojechać i ocenić samemu, ja raczej tam jeszcze wrócę :wink:

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post12 maja 2019, 22:46

też tam byłem (2 lata temu) i tak szczerze to jak na 7 dni 7 wiało to wróciłbym tam na pewno (jak my byliśmy to na 7 dni wiało 4-5 więc też bez tragedii)

szczerze pływałem bez butów i nie miałem żadnych skaleczeń, nie miałem żadnych strat w sprzęcie - ale nie pływałem w miejscu gdzie wystaje trawa z wody (jak dla mnie do samemu proszenie się o problemy ...), są tam miejsca gdzie wody jest około 1m i więcej i spokojnie można pływać, są miejsca gdzie jest trochę płycej, a jest i miejsce gdzie wody jest 20cm, ale po prostu tam nie pływasz i nie pakujesz się sam w problemy

fakt faktem plaża jest słaba i trzeba za nią płacić - my za tydzień z transportem z i na lotnisko 50eur za tydzień, ale miejsce nadaje się na wyjazd budżetowy - nie wiem skąd u Was takie kwoty - my się zamknęliśmy w 4tys z biletami, kwaterą i jedzeniem (z włoskich miejsc gdzie byliśmy B&B tam były najlepsze śniadania)

Awatar użytkownika
Dan78
Posty: 3
Rejestracja: 25 lis 2018, 19:30
 
Post15 maja 2019, 21:17

Zapomniałem coś jeszcze dodać o spocie a jest to raczej istotne. Dziwiło mnie dlaczego prawie wszyscy ale co istotne instruktorzy pływają w kaskach. Dowiedzialem sie zupełnie przypadkowo w ostatni dzień ze za plywanie bez kasku i live westu można dostać mandat około 300€ :shock: Przy moim luzackim podejściu do sprawy i pływaniu i kapeluszu i okularach był to szok. Wracając do tematu ubrania to co do majówki to za każdym dniem gdy wchodziłem do wody to ubierałem sie grubiej. Zaczynałem od mega cienkiej i krutkiej pianki a skończyłem na 5/3 i czapce-w ten dzień padało.


Wróć do „Relacje z wypraw i pływania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości