Capo Verde- Boa Vista 2018

Zakaz umieszczania komercyjnych opisów wypraw.
jabeck
Posty: 208
Rejestracja: 15 sie 2010, 10:31
Deska: firewire, zeeko
Latawiec: Enduro, reo
Lokalizacja: 3city
Dostał piwko: 15 razy
 
Post20 sty 2019, 20:35

Hej.
Chcę się z wami podzielić moimi wrażeniami z wypadu na Capo Verde a dokładnie Boa Vista.Była to moja pierwsza podróż na weva.Wyjazd był planowany na prognozę. Dwóch dobrze wam znanych ziomków Jacamakita i Kitedoktor dali mi parę wskazówek i pomogli w paru tematach. Miałem do wyboru dwie opcje. Pierwsza to desant do SurfVista- Gutka i próba dołączenia do Procam z Mitu. Druga to szkoła Kite Kriol którą prowadzą lokalesi. Wybrałem tę ostatnią. Jaca był na tyle uprzejmy , że napisał do swojego przyjaciela Youri z Kite Kriol i zrobił przedpole. Konkrety.
Jak wspomniałem leciałem na prognozę , więc loty bookowałem z mały wyprzedzeniem.
02.03.18 wylot z GDA przez W-wa do Brukseli – koszt za lot bagaż podręczny 8kg,dodatkowy 23kg plus quiver do 40kg w obie stront to 2080PLN. System rezerwacyjny policzył 4*quiver po 200pln co dało 800 pln -złożona reklamacja(?).Samolot wylądował z 1,45h opóżnieniem. Diabli wzieli transfer hotelowym busem, który jeżdzi tylko do 23,45.W kolejce na taxe stało chyba ze 140 luda-1,40h czekania.W hotelu wylądowałem ok. 2,00. 2,5 h snu-koszt hotel to 53€. Rano 5,20 prysznic i z powrotem, już hotelowym busem na lotnisko.Czarter TUI startował 7.00 i tu przewożnik nie rozpieszcza z miejscem na nogi.Czas lotu 5,40h.Koszt za 1 os, quiver-25kg (max do 30kg) , drugi dagaż 20kg( max do 45kg), podręczny max do 10kg Bruksela-Boa Vista i z powrotem 310€-super deal!!!Wizę można wykupić na lotnisku 25€/30 dni. Taxi z lotniska do Sal Rei 8-10 €.Mały apart w mieście Sal Rei, za 11 nocy to 420€. Jedzenie we własnym zakresie. Ceny podobne jak w PL, może ciut drożej.W knajpce pizza lub spagetti + woda, lub lampka wina to ok. 8-12€.Na wyspy wszystko się inportuje. W tym czasie jest sezon na owoce ( papaji ok.2€/kg) najadłem się do bulu:).W euro zapłacisz wszędzie za kurs 1€=100 eskudo. Ale można wymienić korzystniej , w moim przypadku u poleconego właściciela supermerkado1€=110 eskudo.Warto kupic kartę sim 6GB= 10€ i rozmawiać przez WhatsApp.Z mojej kwatery na spot Kitekriol miałem na pieszko 15min., a do Surfvista jest daleko więc tylko taryfa.Taxy to pickapy na ok 8os.
Co do spotu-mój to Praja do Estoril. Wiatr w 99% to offshore , czasami był dość poszarpany. No i potrzebna większa moc min 18-20 kts.Przy plaży jest dość wysoka wydma, która podbija wiatr i jak płyniesz to w jej ,,cieniu,, potrzeba więcej mocy. Dałem się tam złapać i kilka razy przepada mi latawka . Można pływać trochę niżej i nie ma tego problemu, ale za to po sesji wydłużony powrót do bazy, zawsze z kapcia.
Jeden holender dwa razy pływał pomiędzy nami a Surfvista i chwalił sobie. Wada ciepła, wystarczy krótka pianka. No może dla zmarżlaków długa 2-3mm.Warunki na wava były tylko trzy dni, trochę mało.Pływało wszystko twintip, wave, foil.Moim zdaniem to spot z charakterem weva , ale miejsca jest do bólu i dla wszystkich jak na wodzie tak na plaży.Obowiązkowo rescue! Raz obok mnie pływał brazylijczyk.Jakie sztuczki robił na wave to mi gały wypadły-high level, a za parę minut był jak znikający punkt z przewiniętym latawcem na choryzoncie.Drałowali po niego z 15min.
Co do miejsca gdzie się zakotwiczyłem-Kite Kriol. Super miejscówa! Ludzie którzy prowadzą szkólkę to bardzo mili i pomocni.
Tam uśmiech nie schodzi z twarzy, a pomoc to norma. Kite Kriol to profesjonaliści i koledzy w jednym. Widziałem jak uczą kursantów ,,od zera,, przez cały dzień. Smażą się w słońcu i moczą w naprawdę słonym Atlantyku, a popołudniu jak mają chwilę dla siebie to jest poezja dla oczu. Kręcą takie loopy i to wave strapless iż można śmiało powiedzieć , że każdy z nich jest jak Mitu.
Pamiętajcie,obowiązkowe to czapka i krem przciwsłoneczny!!! Ja spaliłem(popażenia nogi) w 4h na wodzie i pół wyjazdy było w męczarniach.
Jak będziecie mieć jakieś pytania służę poradą: beckerjacek@gmail.com
Tu dwa przydatne linki: http://www.kitekriol.com/ , http://www.bobbywashere.com/
To mój pierwszy film, nic specjalnego :) Podziękowanie za pomoc przy produkcji dla kuicets, Andrzej dzięki :)
Pozdrawiam Jaca

phpBB [video]

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post06 lut 2019, 21:23

Za fala niestety trzeba pojezdzic . Jak chodzi o wave to chlopaki z kitekriol splywaja na fale do Surfvisty :wink: wieksza fala lepszy kierunek wiatru .Trzeba tylko znac plywy ! Baza Surfvista zdecydowanie lepsza logistycznie .Mozna zawsze kogos wychaczyc na wspolny trip .Jak nie pod riu to Erwatao ,Varandinia Espingueira itd .Jak rowny sideon- on to Ponta Antonia pod freestyle Praja Moskito czy jakos tak .Wlasnie wrocilem z Boa .W Surfvista baza opiekuje sie obecnie Marian .Mega pomocny polecam kontakt.Do kitekriol pare razy podhalsowalem sie na pifko w Morabezie ale tam stwierdzam nuda i dluzyzna .Nie po to leci sie tyle kilosow :twisted: taniej wychodzi Egipt. W zeszlym roku 100% fali i wiatru na 5/7/9 w tym trzy dni bez wiatru reszta na 7/9 100% fali od sredniej do duzej . Lepiej raczej jechac w grupie lub podlaczyc sie .Spoty dla zaawansowanych poza Ponta Antonia i Kitekrioli.Na praja estoril wogole nie ma plywania chyba ze chodzilo Ci o Praja Carlota (kitekrioli) tam gdzie morabeza offik i plaska gladka woda najczesciej :hand:

Awatar użytkownika
Turbo_Sen
Posty: 555
Rejestracja: 06 wrz 2017, 18:11
Deska: Jest
Latawiec: Też są
Lokalizacja: Gdansk
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post16 lut 2019, 13:30

Hej dzięki za relację. A nie łatwiej było polecieć na Sal? sporo ofert wylotów z Wawy do Sal koszt z Tui 2800-3500zł za tydzień, przelot, hotel i wyżywienie.

jabeck
Posty: 208
Rejestracja: 15 sie 2010, 10:31
Deska: firewire, zeeko
Latawiec: Enduro, reo
Lokalizacja: 3city
Dostał piwko: 15 razy
 
Post16 lut 2019, 18:19

Dużo łatwiej. Dla rodzinki hotel z basenem to idealny ukad. Daje duża swobodę do pływania. Itaka też tam lata. Ja leciałem sam i czekałem na progno. Do ostatniej chwili zwlekałem z kupnem transferu. Sal jest bardzo popularna, na spotach jest gęsto jak na 1/2 w wietrzną majówkę . Na Boa przy super warune było nas max 10-14 latawek. Normalnie 7-10, a spoty po horyzont. To konfort za który trzeba dopłacić :D Ale jak nie wieje poza quadami nie ma specjalnych atrakcji.
Pozdrawiam


Wróć do „Relacje z wypraw i pływania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości