Kuba marzec 2019

Zakaz umieszczania komercyjnych opisów wypraw.
Awatar użytkownika
Turbo_Sen
Posty: 555
Rejestracja: 06 wrz 2017, 18:11
Deska: Jest
Latawiec: Też są
Lokalizacja: Gdansk
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post18 lut 2019, 13:51

Hej szykuje się na wyjazd na Kube w drugiej połowie marca z żoną i małym dzieckiem. Chciałem zapytać czy ktoś był i mógłby napisać jak wygląda tam pływanie? Chcemy wziąć hotel na północnej części wyspy czyli tam gdzie większość hoteli jest ulokowana. Wiecie jak wygląda tam kwestia pływania na kite? Można pływać wszędzie czy tylko w wydzielonych miejscach? Jak z poziomem trudności? Chciałem by żona zaczęła uczyć się pływać.
Wyjazdy są dość "tanie" bo już koło 5tyś za 11dni jak ktoś się piszę to dajcie znać w ekipie raźniej!

Atris
Posty: 139
Rejestracja: 20 wrz 2014, 23:05
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post18 lut 2019, 14:46

Turbo_Sen pisze:Hej szykuje się na wyjazd na Kube w drugiej połowie marca z żoną i małym dzieckiem. Chciałem zapytać czy ktoś był i mógłby napisać jak wygląda tam pływanie? Chcemy wziąć hotel na północnej części wyspy czyli tam gdzie większość hoteli jest ulokowana. Wiecie jak wygląda tam kwestia pływania na kite? Można pływać wszędzie czy tylko w wydzielonych miejscach? Jak z poziomem trudności? Chciałem by żona zaczęła uczyć się pływać.
Wyjazdy są dość "tanie" bo już koło 5tyś za 11dni jak ktoś się piszę to dajcie znać w ekipie raźniej!


Kuba to duza wyspa wiec moze powiesz wiecej gdzie na te Kube dokladnie sie wybierasz?

Jedna z najlepszych miejscowek na Kubie jest na Cayo Guillermo - mala wyspa na polnocy Kuby. Ogromny spot z plaska i plytka woda i szkolkami kite w kazdym hotelu przy plazy. Najlepszy spot jest na poludniowo-wschodnim skaraju wyspy przy Sercotel Club.

Awatar użytkownika
Turbo_Sen
Posty: 555
Rejestracja: 06 wrz 2017, 18:11
Deska: Jest
Latawiec: Też są
Lokalizacja: Gdansk
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post18 lut 2019, 16:32

Hej patrzymy właśnie na Cayo Coco miejscowość Ciego De Avila bo ceny są tam najkorzystniejsze. Widziałem, że do Cayo Guillermo są organizowane wyjazdy grupowe kite.
Chcemy się zmieścić w 5500zł za osobę Cayo Guillermo trochę droższe ale może warto dopłacić?

Atris
Posty: 139
Rejestracja: 20 wrz 2014, 23:05
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post18 lut 2019, 16:51

Turbo_Sen pisze:Hej patrzymy właśnie na Cayo Coco miejscowość Ciego De Avila bo ceny są tam najkorzystniejsze. Widziałem, że do Cayo Guillermo są organizowane wyjazdy grupowe kite.
Chcemy się zmieścić w 5500zł za osobę Cayo Guillermo trochę droższe ale może warto dopłacić?


Nie bylem na Cayo Coco wiec nie wiem i nie powiem jak tam jest. Znam Cayo Guillermo i uwazam, ze spot przy Sercotel Club na poludniu wyspy jest bardzo dobry dla kazdego kto plywa albo chce sie nauczyc plywac na kajcie.

Awatar użytkownika
Turbo_Sen
Posty: 555
Rejestracja: 06 wrz 2017, 18:11
Deska: Jest
Latawiec: Też są
Lokalizacja: Gdansk
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post18 lut 2019, 21:05

Dzięki za odpowiedz, widzę, że Cayo Guillermo wypada znacznie lepiej ze względu na kierunek wiatru, w Cayo Coco wieje off lub side
Jechałeś z biurem czy sam organizowałeś tam wyjazd?

Atris
Posty: 139
Rejestracja: 20 wrz 2014, 23:05
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post19 lut 2019, 09:32

Turbo_Sen pisze:Dzięki za odpowiedz, widzę, że Cayo Guillermo wypada znacznie lepiej ze względu na kierunek wiatru, w Cayo Coco wieje off lub side
Jechałeś z biurem czy sam organizowałeś tam wyjazd?


kitewyjazdy.pl - all incisive maja wykupione miejscowki w Sercotel Club ale mozesz sprobowac indywidulanie co moze znacznie wiecej kosztowac.

Awatar użytkownika
Turbo_Sen
Posty: 555
Rejestracja: 06 wrz 2017, 18:11
Deska: Jest
Latawiec: Też są
Lokalizacja: Gdansk
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post26 lut 2019, 12:47

Atris pisze:
Turbo_Sen pisze:Dzięki za odpowiedz, widzę, że Cayo Guillermo wypada znacznie lepiej ze względu na kierunek wiatru, w Cayo Coco wieje off lub side
Jechałeś z biurem czy sam organizowałeś tam wyjazd?


kitewyjazdy.pl - all incisive maja wykupione miejscowki w Sercotel Club ale mozesz sprobowac indywidulanie co moze znacznie wiecej kosztowac.

Możesz napisać jak wygląda tam sprawa pieniędzy, trzeba przywieść gotówkę z Polski czy można na miejscu używać karty? My będziemy jechać prawdopodobnie sami i zatrzymywać się w Grand Muthu Cayo Guillermo i chcę wziąć żonie lekcje kitesurfingu w lokalnej szkółce (3.5km od hotelu) Nie wiem za bardzo jak z pieniędzmi czy brac gotówkę wymieniać na miejscu, czy w hotelu czy może będzie można płacić w szkółkach karta? Chętnie bym kogoś lokalnego wziął do nauki żony bo cały sprzęt już mam tylko ktoś musi z nasza córką zostać na plaży :D

Awatar użytkownika
MrPetri
Posty: 6
Rejestracja: 17 lut 2018, 22:52
Deska: SU2
Latawiec: Ozone
 
Post07 mar 2019, 21:50

Hej, byłem w zeszłym roku służbowo więc podzielę się trochę informacjami.
Z płatnością kartą na Kubie są problemy moja Mastercard z Citibanku nie była akceptowana, Visa z PKO przechodziła. Walutą na Kubie jest peso kubańskie, jednak jest ono mało dostępne dla turystów, którzy posługują się zazwyczaj tylko oficjalną walutą turystyczną tzw. peso wymienialnym "peso convertible" (CUP). Najlepiej na Kubę zaopatrzyć się w Euro, które wymienia się na peso wymienialne. Kurs wymiany około 1 EUR = 1,15 CUP. Nie należy zabierać dolarów, gdyż od każdego wymienianego dolara rząd kubański pobiera prowizję. Typy wtyczek elektrycznych odpowiadają standardowi amerykańskiemu, czyli dwóm płaskim równoległym bolcom ułożonym prostopadle do poziomej osi wtyczki (napięcie 110 V 50 Hz. Lub 60 Hz.). Polecam zaopatrzyć się w odpowiedni adapter w Polsce na miejscu będzie z tym kłopot.
Pozdrawiam i życzę dużo wiatru.

Atris
Posty: 139
Rejestracja: 20 wrz 2014, 23:05
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post17 kwie 2019, 23:15

Turbo_Sen pisze:
Atris pisze:
Turbo_Sen pisze:Dzięki za odpowiedz, widzę, że Cayo Guillermo wypada znacznie lepiej ze względu na kierunek wiatru, w Cayo Coco wieje off lub side
Jechałeś z biurem czy sam organizowałeś tam wyjazd?


kitewyjazdy.pl - all incisive maja wykupione miejscowki w Sercotel Club ale mozesz sprobowac indywidulanie co moze znacznie wiecej kosztowac.

Możesz napisać jak wygląda tam sprawa pieniędzy, trzeba przywieść gotówkę z Polski czy można na miejscu używać karty? My będziemy jechać prawdopodobnie sami i zatrzymywać się w Grand Muthu Cayo Guillermo i chcę wziąć żonie lekcje kitesurfingu w lokalnej szkółce (3.5km od hotelu) Nie wiem za bardzo jak z pieniędzmi czy brac gotówkę wymieniać na miejscu, czy w hotelu czy może będzie można płacić w szkółkach karta? Chętnie bym kogoś lokalnego wziął do nauki żony bo cały sprzęt już mam tylko ktoś musi z nasza córką zostać na plaży :D


Nalezy zabrac Euro i kase wymienia sie w hotelu bo na wyspie napewno nie znajdziesz zadnego kantoru

Awatar użytkownika
porofa
Posty: 4
Rejestracja: 29 sie 2019, 20:53
 
Post29 sie 2019, 21:15

Miałem też problemy z kartą bankową w kostce. Dolary gotówkowe akceptują więcej


Wróć do „Relacje z wypraw i pływania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

cron