'odświeżenie' pianki

Pytania odnośnie naprawy, budowy, i modyfikacji sprzętu.
Awatar użytkownika
razor
Posty: 649
Rejestracja: 12 lip 2007, 18:20
 
Post07 maja 2012, 18:26

hej.
ponoć są jakieś specjalne preparaty do prania/mycia pianek.
a czy nie można zrobić tego 'domowym' sposobem? np. pomoczyć piankę przez godzinę w ciepłej wodzie z mydłem itp ?
jak Wy czyścicie/odświeżacie/pierzecie/myjecie pianki ?

Awatar użytkownika
bronix
Posty: 564
Rejestracja: 17 wrz 2007, 16:35
Lokalizacja: NPI Pisz /no i Brzeźno
Postawił piwka: 1 raz
 
Post07 maja 2012, 19:03

Zaproś pianeczkę na wspólną kąpiel ze wspólnym żelem pod prysznic .Poważnie ! :thumbsup:

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post07 maja 2012, 19:20

Potwierdzam, u mnie żel pod prysznic się sprawdza :) Kumpel ma też specjalny szampon do pianek od O'Neilla, dokładnie taki:

http://www.abcsurf.pl/towar-3217-szampo ... eaner.html

Ale jak dla mnie trochę to za drogie, zwykły żel dużo tańszy, a działa z podwójnym efektem, bo i na mnie i na piankę :)

viking321
Posty: 66
Rejestracja: 02 maja 2008, 22:49
Lokalizacja: Oslo
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post07 maja 2012, 20:08

Ja swoja pianke piore w pralce . Krotki program i 30 C, odrobina plynu do prania. Nic sie z nia zlego nie dzieje. :thumbsup: Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 maja 2012, 21:44

kiedys kupilem saszetke tego:
http://allegro.pl/listing.php/search?sg ... g=MiraZyme
ciezko mi porownac z czymkolwiek innym bo pralem tylko tym.
kupilem jedna saszetke na probe.
tansze to niz ten O'Neill.

Awatar użytkownika
k_gabra
Posty: 403
Rejestracja: 08 lut 2010, 19:58
Deska: Neuron '11
Latawiec: Crossbow '09
Lokalizacja: Szczecin
Postawił piwka: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 maja 2012, 22:03

tez preferuje pralke, na poczatku i koncu sezonu + 2x w trakcie... nic sie nie dzieje, aczkolwiek mojej mi nie szkoda...

Awatar użytkownika
razor
Posty: 649
Rejestracja: 12 lip 2007, 18:20
 
Post07 maja 2012, 23:35

no mi trochę szkoda, do pralki nie wrzucę, ale w takim razie mydełkiem czy innym żelem lawendowym natrę :)

Awatar użytkownika
FilipN
Posty: 801
Rejestracja: 05 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: Warszawa/Jastrzębia Góra
Postawił piwka: 68 razy
Dostał piwko: 77 razy
 
Post08 maja 2012, 00:40

bardzo dobrze sprawdza się płyn do higieny intymnej. Ma właściwości przeciwgrzybicze i pianka w nim "wyprana" długo utrzymuje świeżość.
Nalej trochę ciepłej wody do wanny, dodaj płyn i niech się pianka pomoczy z godzinkę.

ewe
Posty: 25
Rejestracja: 23 kwie 2012, 22:36
Deska: waiman JOKE
Latawiec: waiman,MR GREEN,PUNCH
Lokalizacja: Szczecin
 
Post14 maja 2012, 20:07

Naderwałem piankę i chciałbym to czymś skleić , naderwanie ma około cm i nie poszło jeszcze na wylot ale mam obawy ,że przy jakimś zakładaniu i naciąganiu tego miejsca pianka mi pęknie.

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post14 maja 2012, 22:48

ewe pisze:Naderwałem piankę i chciałbym to czymś skleić


Są specjalne kleje do neoprenu, które dostaniesz w większości sklepów wind/kite. Wygląda to tak: Klej - link

juras
Posty: 24
Rejestracja: 22 lip 2010, 09:42
 
Post15 maja 2012, 17:28

Wygooglowałem coś takiego, niektóre punkty mogą się przydać:

Neopren (pianka pomiędzy tkaninami) ulega naturalnemu procesowi starzenia. Wynika to z faktu kontaktu z powietrzem atmosferycznym. Już po około paru latach od wyprodukowania widać pierwsze różnice w elastyczności neoprenu, w dalszym stopniu degradacji obserwowany jest efekt wykruszania pianki spod tkanin.
Drugim czynnikiem radykalnie przyspieszającym efekt starzenia neoprenu jest słońce i promieniem UV. Stroje używane w słonecznej pogodzie tracą własności w miejscach jak ramiona, górna część torsu, kołnierz. Słońce powoduje szybkie wyblaknięcie tkanin zewnętrznych, oraz wewnątrz pianki następują procesy opisane powyżej. Końcowy etap to popękane w kształcie pręg połacie neoprenu, które trudno ratować poprzez klejenie, czy podklejanie wzmocnień.
By strój neoprenowy służył dłużej warto :
- starać się unikać bezpośredniego nasłonecznienia, szczególnie podczas suszenia
- nie używać suszarek, innych urządzeń przyspieszających odparowanie wody , nagrzewnic, kaloryferów
- prać w letniej wodzie z dodatkiem delikatnego detergentu. Szczególnie polecane w szkółkach, gdzie pianki często zmieniają użytkownika. Wypróbowanym skutecznym detergentem jest płyn do higieny intymnej kobiet, zasadowy odczyn skuteczne zwalczy pot i resztki naskórka w tkaninie neoprenowej. Kluby fitness używają antybakteryjnych chusteczek do przemywania wewnętrznej części pasów po zabiegach VACU fitness. Jest to doskonała i sprawdzona praktyka, ale warto co jakiś czas np. prać i płukać fartuchy jak opisano powyżej.
- nie należy używać silnych detergentów, prać chemicznie, istnieje spore ryzyko przyspieszonego starzenia neoprenu
-po użytkowaniu w słonej wodzie warto przepłukać strój w bieżącej wodzie celem usunięcia zanieczyszczeń
-strój powinien być przechowywany w ciemnym pomieszczeniu, na wieszaku o szerokim rozstawie, tak by ciężar stroju nie spowodował rozciągnięcia i pęknięć neoprenu na ramionach na cienkim wieszaku.
- należy unikać kontaktu z ostrymi przedmiotami, ubieranie stroju winno odbyć się z pomocą drugiej osoby, gdy podciąganie nogawek, rękawów ma być wykonane przez dłonie z długimi paznokciami / tipsami.
- zamek w stroju neoprenowym nigdy nie powinien być zamykany gdy są na nim zanieczyszczenia (glony piasek itp.)
- należy wybierać stroje z zamkiem kostkowym, w okresie eksploatacji powinno się zamek nacierać parafina, by ulatwić operowanie w innych temperaturach
- w przypadku przechowywania zwiniętego stroju w szafie na półce należy ułożyć strój tak by zamek był na zewnątrz rolki

yanosik
Posty: 3075
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:16
Deska: DaMystery
Latawiec: Twister
Lokalizacja: HelZatokaŻnin
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 paź 2012, 10:53

Kolego Juras, jak już wygooglowałeś taką poradę, to podaj źródło, gdyż kolega, który to pisał troszkę się napracował, by Tobie takiej porady udzielić :naughty:

Link do powyższego, oraz więcej porad i informacji dotyczącej wykonywanych napraw i konserwacji tutaj: STORM RIDE

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 paź 2012, 11:33

Njabardizje przydatne to:
zamek kostkowy, ale warto co jakiś czas np. prać i płukać fartuchy jak opisano powyżej, plyn intymny dla kobiet, nie suszyc na sloncu (najlepiej na deszczu chyba?), długie pzanokcie i tipsy (na wodzie mile widziane, zwłaszcza nasurfingu, daja wieksze ramie i wiekrza powierzchnia machniecia reka) i jak laska ma tipsy, to chlopak powinien ją ubierac, bo lepiej zakłądac w dwie osoby, to moze lepiej niech sie wolniej, delikatniej sama ubierze, a chłopak przyjdize i ja rozbierze

ludzie litości :pray: :pray: :pray:

yanosik
Posty: 3075
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:16
Deska: DaMystery
Latawiec: Twister
Lokalizacja: HelZatokaŻnin
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 paź 2012, 12:25

Crazy Horse pisze:Njabardizje przydatne to:
nie suszyc na sloncu (najlepiej na deszczu chyba?)

ludzie litości :pray: :pray: :pray:


Ja wywiesiłem suchara i zapomniałem na dzień go zdjąć, i się tak suszył w pełnym słońcu!!
Efekt???
Górna kryza (na szyję) DO WYMIANY !!! Usmażyła się na słońcu i skruszała!!!

Nie wiem, może Ty Koniu suszysz swoje pianki na słońcu, dzięki czemu uzyskują one piękną opaleniznę, ale mając wiloletnie doświadczenie w tej branży, wiesz chyba, że słońce i słona woda mają raczej destrukcyjny wpływ na sprzęt, więc zupełnie nie rozumiem Twojego sarkazmu!!!

daga
Posty: 279
Rejestracja: 18 lis 2007, 10:23
Deska: F-one TX
Latawiec: F-one Bandit
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post19 paź 2012, 14:25

troche off...

Crazy Horse pisze: nie suszyc na sloncu (najlepiej na deszczu chyba?)


Moj kolega reklamowal pianke Iona, bo mu sie rozeszla na dwie warstwy i w odpowiedzi uslyszal, ze nie powinien wystawiac pianki na slonce (!) :D
Mowa nie byla o suszeniu...


Wróć do „Zrób to Sam & Naprawa Sprzętu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości