Linki w barze

Pytania odnośnie naprawy, budowy, i modyfikacji sprzętu.
gareon
Deska: SU-2 Prorider 136/41
Latawiec: FX9 / Radar10 / Switchblade12
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 8 razy
Kontaktowanie:

Post09 lis 2017, 12:41

Hej,

Mam pytanie odnosnie wymiany linek. Jak czesto je zmieniacie? Mam 2 bary jeden z 2015 roku i jeden z 2017.

Na tym z 2015 plywalem 2 lata dosc intensywnie (praktycznie jak wialo to bylem na spocie... caly rok, odpuszczam tylko jak zamarznie zatoka)
Ten z 2017 rok intensywny...

Kiedys w filmikach greka z epic.... byla informacja, ze co 2 miechy wymienia.... :mrgreen:

Jak to jest z wami? Tez tak czesto wymieniacie czy plywacie i nic sie nie dzieje. Wole miec akurat ten element sprawny i z "checia" wymienie jak jest to uzasadnione.

P.S robie tez kiteloopy wiec to zapewne tez dobija linki....

Wrogu
Dostał piwko: 41 razy

Post14 lis 2017, 10:11

Bez przesady z wiekiem, przede wszystkim warto patrzeć czy linki są przetarte/postrzępione. Supełki na cienkich nośnych i sterówkach są niedozwolone (na linkach ~~3-4mm producenci sami robią supły). Ostatnio miałem przygodę - strzelił mi chickenloop - w środku jest linka, chyba 4 mm. I tu jest problem, bo co się dzieje wewnątrz plastikowej otuliny - nie wiesz. Chwilę wcześniej robiłem loopy, linka strzeliła przy niskim skoku 4-5m skoku - niższym niż loopy. Nie patrzeć na wiek, tylko na stan, ew. zmieniać to czego się nie da się kontrolować.

andrzejwodejszo
Deska: Cabrinha Spectrum, SU2 BF Yeti
Latawiec: Edge 9, 11
Postawił piwka: 64 razy
Dostał piwko: 43 razy
Kontaktowanie:

Post14 lis 2017, 11:03

linki muszą być niepostrzępione i bez supłów ( nie dotyczy tych pigtaili jeśli chodzi o supły )Im linka sztywniejsza i bardziej "plastikowa" tym jest w lepszym stanie. Jeśli juz linka zamienia się w sznurowadło, zwiększa swoją średnice i dodatkowo puszcza wąsy bokiem to czym prędzej trzeba ją wymienić (można na nich uczyć kogos przy słabym wietrz, ale kiteloopy to sorry - proszenie się o nieszczęście przy takich linkach) Czasem linka jest wyraźnie bardziej zmęczona przy pigtailach - wtedy lepiej ją skrócić o pół metra (wyciąć niezdrowy fragment) i na nowo zarobić końcówki niż na niej śmigać (oczywiście pozostałe skracamy tyle samo :))

gareon
Deska: SU-2 Prorider 136/41
Latawiec: FX9 / Radar10 / Switchblade12
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 8 razy
Kontaktowanie:

Post18 lis 2017, 22:03

Wielkie dzieki za info.... czyli nic nie zmieniam :)

Wróć do „Zrób to Sam & Naprawa Sprzętu”