LF Max flow 2012 podklejanie/naprawa

Pytania odnośnie naprawy, budowy, i modyfikacji sprzętu.
wiechu
Deska: Blade Deuce
Latawiec: LF Nirvana
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 2 razy

Post30 cze 2019, 19:49

Cześć,
wczoraj miałem małą awarię latawca, Liquid Force Nirvana 2012. Dotychczas wszystkie zaworki sobie podklejałem/wymieniałem i działało idealnie, ale mam problem z uszczelnieniem (idealnym) max flow. Po 4 klejeniach na różne sposoby nadal delikatnie przepuszcza na połączeniu zawór-tuba.
Czy jest jakiś patent na podklejenie tego ustrojstwa? Nie wiem po co są tam 2 warstwy tuby, za każdym razem jak kleiłem to zbierało się trochę powietrza wewnątrz tej wewnetrznej części tuby.
Czy jest ktoś w stanie pomóc? :)

Ker-mit
Postawił piwka: 1 raz
Kontaktowanie:

Post11 sty 2020, 11:35

Hej,
dwie warstwy sa gdyz zawór masz wgrzany tak aby te własnie warstwy chroniły go od dołu i góry.

wymiana jest dość uciążliwa bo musisz de facto wyciać cała powierzchnie wgrzana wraz z wentylem i na to miejsce mozesz wklejać nowy zawór który ma już znacznie większa powierzchnię do naklejenia (powierzchnie która spokojnie pokrywa już wycięty fragment).

Niestety ze względu na rocznik (2012) słaabo już z częściami zamiennymi aby ci pomóc.

Marcin

wiechu
Deska: Blade Deuce
Latawiec: LF Nirvana
Postawił piwka: 7 razy

Post13 lut 2020, 17:54

Dzięki, na szczęście już jakiś czas temu udało się skleić - nacinałem nożykiem obie warstwy, wciskałem klej i ściskałem całość. Pięknie nie wygląda, ale przy tak starym latawcu ma przede wszystkim działać.

Ker-mit
Postawił piwka: 1 raz
Kontaktowanie:

Post13 lut 2020, 21:05

:clap: :thumbsup:

Wróć do „Zrób to Sam & Naprawa Sprzętu”