Footstrapy

Pytania odnośnie naprawy, budowy, i modyfikacji sprzętu.
Piotr
 
Post03 sie 2004, 11:39

Jak przykręcić footstrapy do symetrycznego twintipa?
:?::?::?:

Z rozstawem nie mam problemu, ale zastanawiam się nad kątem i położeniem względem osi symetrii deski (dłuższej). Domyślam się, że stopa ma być na środku deski, ale zastawiam się jak to się przekłada na ich położenie - jak głęboko stopa powinna wchodzić w footstrapy.

Jaki rozstaw powinny mieć inserty (od jednego footstrap'a) i na ile śrób je przymocować (mam po 3 otwory z każdej strony)?

Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam,
Piotr

Awatar użytkownika
Neykon
Posty: 2247
Rejestracja: 27 mar 2004, 21:28
Deska: z OBI
Latawiec: ze Składnicy Harcerskiej
Lokalizacja: tak gdzie zawsze qr nie wieje!
Dostał piwko: 1 raz
 
Post07 sie 2004, 10:17

Piotr pisze:Jak przykręcić footstrapy do symetrycznego twintipa?
:?::?::?:

.... ale zastanawiam się nad kątem i położeniem względem osi symetrii deski (dłuższej)...


kat nie musisz ustawiac to nie sa wiazania SB lub wake,gdzie lyszka wiazania wymusza ugiecie kolan, jesli jednak masz palete z kilkoma gniazdami np.
Obrazek
to lepiej przetestoj ustawienia na wodzie ale nie przeginaj z katami, mozesz bardzo obciazyc kolana i za jakis czas dopiero to odczujesz na zdrowiu.

Jaki rozstaw powinny mieć inserty (od jednego footstrap'a)...


nie kumam tego pytania? chodzi ci o odleglosc pomiedzy insertami dla tego samego footstrapa? sam robisz deske?

...na ile śrób je przymocować (mam po 3 otwory z każdej strony)?


na tyle ile masz gniazd w desce, jesli masz takie strapy

Obrazek

to mozesz na 3 lub 2 sroby
jesli masz opcje z dwoma gniazdami to przykrecasz na dwie sroby,pamietaj nigdy nie przykrecaj na 1 srobe na strone, strapy bede mialy tendencje do skrecania sie.

pozdr luk

ps. przyznam ze fachowcem nie jestem, swoja wypowiedz opieram na doswiadczeniach z SB,w tym sporcie katy ustawienia wiazan ma bardzo wazne znaczenie. Mam nadzieje ze w jakis niewielki sposob moj opis pomoze Ci.


Wróć do „Zrób to Sam & Naprawa Sprzętu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

cron