Super wytrzymała desk z poliwęglanu litego

Pytania odnośnie naprawy, budowy, i modyfikacji sprzętu.
Awatar użytkownika
IgorS
Posty: 407
Rejestracja: 25 wrz 2003, 09:26
Deska: North/Nobile/Cab
Latawiec: Cabrinha, AirRush
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 1 raz
 
Post03 sty 2005, 13:15

Hej,

Właśnie szukałem materiału na krawędzie desek w zastępstwie do drogiego ABS'u i zbyt miękkiego twardego PCW i znalazłem materiał taki jak w tytule.

Dodatkowo ciężar płyty 1x1m o grubości 1mm wynosi 1.2kg, więc nie jest zbyt duży i można wykorzystać go jako deck górny i dolny do dechy.
Jest to oczywiście materiał cięższy niż HPL ale za to mamy dużo większą wytrzymałość. Oczywiście w środek ładujemy herex lub inne lekkie badziewo.
Niestety szczegółów odnośnie materiału jeszcze nie znam, jak przyczepność do żywicy i inne, chyba że Wam już w ręce coś takiego trafiło i wiecie co zacz.

http://www.plastics.com.pl/glowna_B.htm
http://www.gelg.com.pl/pl/poliweglan.html

Pozdro.

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 sty 2005, 18:03

Hehe - jakby herex był przezroczysty to by można było rybki oglądać podczas pływania ;)
Ale do rzeczy - czy PC nie jest za kruchy i za sztywny na taką konstrukcję :?: Nie wiem, bo nie miałem nigdy takiej cienkiej płyty w ręku, a tak mi na myśl przyszło. A może akryl :?: Też jest dostępny w tak cienkich płytach a jest wg mnie tańszy... Co sądzisz :?:

Awatar użytkownika
Mareck
Posty: 340
Rejestracja: 19 paź 2004, 19:50
Lokalizacja: Józefów [W-wa]
Kontaktowanie:
 
Post03 sty 2005, 19:43

Pamiętam, kiedyś w sklepie widziełem okulary przeciwsłoneczne. Dołączli do nich dodatkowe szkło (takie jak w okularach) i jak się je rozwalił młotkiem to oddawali kase. Muszę przyznać, że było naprawdę niesamowicie mocne i to był chyba poliwęglan.

Awatar użytkownika
mazi
Posty: 92
Rejestracja: 09 lis 2004, 12:19
Lokalizacja: Łódź
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post04 sty 2005, 08:52

ABS wcale nie jest taki bardzo drogi. płyta o grubosci 2mm i rozmiarach 2x1 (m) kosztuje cosik kolo 60zl. a co do poliweglanu to tez dobry pomysl. jeszcze miedzy ten poliweglan a herex mozna wrzucic jakis obrus, firanke lub cosik takiego w kwiatki i bedziemy miec ladne grafy (w kwiatki) pod warunkiem ze poliweglan bedzie przeziroczysty. a co do klejenia poliweglanu to napisz do jakiejs firmy zajmujacej sie handlowaniem takimi materjalami lub produkcja zywicy to ci powiedza czym sie klei. ja to u siebie bede uzywac ABS-u bo go przetestowalem i naprawde jest mocy jak holera, a mianowicie polozylem kawalek ABS na kawalku karimaty potem to wszystko na kowadlo nastepnie potraktowalem to 2 kilowym mlotkiem (na maxa) i nic nie peklo tylko sie odrobinke odksztalcilo. taki sam test zrobilem z plexi i sie rozpieprzyla w holere, nie wiem jak to bedzie z poliweglanem ale jezeli cosik takiego by wytrzymal oraz obijanie go po krawedzi to sie zastanowie co by moze go zastosowac.

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 sty 2005, 20:50

Czy ktoś wie może ile kosztuje PC :?: Bo tak jak teraz policzyłem z tego co pamiętam jak kupowałem na finy, to chyba jest dużo droższy od ABSu...

Awatar użytkownika
ZAK
Posty: 961
Rejestracja: 05 sie 2003, 23:30
Lokalizacja: Gdańsk,Warszawa, Koniec Świata
Kontaktowanie:
 
Post08 sty 2005, 22:36

Tak zgadza się. Jest droższy.
A ty onzo co??
Finiaki zrobiłeś i się nawet nie chwalisz??!!
Dawaj jakieś fotki natychmiast. No i zdjęcia deski??

Widzę, że dział budowa desek umiera. Co jest panowie i panie :) Właśnie :idea: może jakaś Pani się zabrała za zrobienie deseczki dla siebie? :wink:
Apaczu gdzie się podziałeś ze swoimi dobrymi radami?? Chyba kazdy już myśli o tym komercyjnie :wink: Ciekawe ile nowych firm produkujących deski się wysypie w lato?? Bo jedna napewno :wink:
Polak potrafi a szczególnie ten zdolny :lol:

Awatar użytkownika
ZAK
Posty: 961
Rejestracja: 05 sie 2003, 23:30
Lokalizacja: Gdańsk,Warszawa, Koniec Świata
Kontaktowanie:
 
Post08 sty 2005, 22:40

Acha :!:
Gadałem z Pablem. Mysli o usunięciu tego działy z powodu braku zainteresowania:wink: :arrow: więc piszcie

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 sty 2005, 23:32

to nic że mało ludzi TU zagląda
zaglądająCi co CHCĄ
fajnych rzeczy siętu można dowiedzieć
JESTEM ZA POZOSTAWIENIEM

a w czym właściwie przeszkadza?

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 sty 2005, 23:40

ZAK pisze:Acha :!:
Gadałem z Pablem. Mysli o usunięciu tego działy z powodu braku zainteresowania:wink: :arrow: więc piszcie


Absolutne minimum to 20 postów dziennie (muszą być oczywiście na temat ;-) ).

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 sty 2005, 00:50

Pablo pisze:Absolutne minimum to 20 postów dziennie (muszą być oczywiście na temat ;-) ).


Ej no Pablo - tak nie wolno. Akurat w tej dziedzinie trudno żeby było 20 postów dziennie, a mnie się osobiście wydaje, że powinien pozostać. Dużo ciekawych informacji, które z drugiej strony zaśmiecały by forum główny... :D

ZAK - fotek nie wrzucę bo musiałbym się zabawić z jakimś cyfrakiem, a lustrzankąjakoś mi się nie chce :( Wyszły nieźle - bo w ogóle nieźle się to robi z PC. Co do deski - kolejna jest w planach, tylko jak zwykle nie mam chwili i funduszy na lepienie. Tak więc raczej sobie piszę, czytam i rozmyślam niż coś kleję. Ale może dzięki temu wyjdzie coś super :think:

Na 2 własnym TT (1 nie opuścił suchego doku ;) ) wszedłem w pierwszy dłuższy ślizg, teraz planuję zrobić coś malutkiego dla mnie i mojej lepszej połowy. Setka z kawałkiem, wobaczymy co wyjdzie :)

Awatar użytkownika
mazi
Posty: 92
Rejestracja: 09 lis 2004, 12:19
Lokalizacja: Łódź
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post09 sty 2005, 01:01

ja stanowczo protestuje przeciwko zlikwidowaniu tego dzialu. moja wiedza o dechach (przynajmniej poczatkowa bo puzniej mnie onzo oswiecil- bardzo cirpliwy czlowiek) w 45% opierala sie na postach zamieszczonych w tym dziale. kazdy kto cosik chce pokombinowac moze pare ciekawych patentów z tąd wyciagnac, a szukanie po ogulnym forum bylo by dosc uciazliwe

Awatar użytkownika
mazi
Posty: 92
Rejestracja: 09 lis 2004, 12:19
Lokalizacja: Łódź
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post09 sty 2005, 01:03

sory za ortografie ale mam ją w d...pie

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 sty 2005, 02:21

:lol: Wygląda na to że Zak się mylił i ktoś tu jeszcze zagląda... Co do planów to oczywiście tylko żarty w celu ożywienia trochę dyskusji ;). A swoją drogą to muszę przyznać że zawsze byłem pod wrażeniem jak ten dział funkcjonuje :notworthy: Full informacji i zawsze na temat, prawie jak magazyn branżowy pisany przez specjalistów :thumbsup:. Tak więc żeby tego nie zmieniać proponuję wrócić do temtu ;-).

Awatar użytkownika
apache_board
Posty: 495
Rejestracja: 07 sie 2003, 11:45
Lokalizacja: wawa-ochota
Kontaktowanie:
 
Post09 sty 2005, 10:21

.... tylko bys sprobowal ten dzial usunac, tylko !!!

....taka zolta deska wisiala w sezonie na waszej przyczepie, pamietasz ? po usunieciu dzialu wisialaby wtedy na ...., he he he

Jak kto wpadnie na pomysl zeby ten dzial usunac to finy beda w moich dechach z aluminium i niech sie wtedy strzega pomyslodawcy na spotach, bo nie tylko ziemniaki tymi finami mozna obierac ... :twisted:

pozdro Apache

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 sty 2005, 14:57

To wracając do tematu - Mazi - czy zakupiłeś już w tuplexie to co trzeba - koszty takie jak na stronce czy doliczają coś jeszcze przy małych zamówieniach (poza 22% Vatu) :?: Da się dociąć na miejscu czy trzeba wieźć całe płyty :?:


Wróć do „Zrób to Sam & Naprawa Sprzętu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

cron