deska z wklęsłym dnem

Pytania odnośnie naprawy, budowy, i modyfikacji sprzętu.
Awatar użytkownika
mazi
Posty: 92
Rejestracja: 09 lis 2004, 12:19
Lokalizacja: Łódź
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post24 sty 2005, 14:07

mam pytanie co do desek z wkleslym dnem, wiec tak: jak bardzo jest ono wklesle,czy jest wklesle na calej dlugosci czy tez przy koncach deski sie wyplaszcza.
pozdro

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 sty 2005, 14:26

Jeżeli chodzi Ci o concave to myślę, że w tej tematyce jak zwykle najwięcej może powiedzieć ZAK bo chyba zaczął już klepać deskę z wklęsłym dnem.

Awatar użytkownika
mazi
Posty: 92
Rejestracja: 09 lis 2004, 12:19
Lokalizacja: Łódź
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post24 sty 2005, 14:46

ja to sobie tak mysle ze ZAK to sie kiedys wscieknie i nie bedzie dawal porad (bo wszyscy jak tu widze jak cos nie wiedza to odsylaja da ZAKA) albo otworzy biuro porad dla wytwórców desek he he (pozdrowienia dla cierpliwego zaka)
a teraz do zeczy prosil bym wyzej wymienionego pana o wypowiedz w tym temacie (wklesle dno)
a jeszcze mi wpadl lepszy pomysl zeby zak pomyslal o wydani jakiejs broszurki zwiazanej z deskami lub pisanie za kase artykulów do jakiejs fachowej gazety ewentualnie ksiazka. tylko nie mam pojecia czy jakas gazeta o kiteserfingu wydawana jest w posce a jak tak to czy w niej so jakies porady dla kostruktorów desek (jeszcze raz pozdrowienia dla zaka od którego zreszta kupuje finy)

Awatar użytkownika
kamilKITE
Posty: 1082
Rejestracja: 02 paź 2003, 15:58
Lokalizacja: kiteway
Kontaktowanie:
 
Post24 sty 2005, 15:01

Witaj,

Apache board już pod koniec zeszłego sezonu wypuścił dechę z concavem wypłaszczającym się na końcach. Spisuje się fantastycznie. Z tego co pamiętam maksymalne wygięcie w jego desce to 0,5 mm, ale np. w deskach Loose wygięcie jest większe i wynosi 0,8 mm o ile się nie mylę oczywiście.

pzdr

.
Posty: 304
Rejestracja: 23 kwie 2004, 08:04
 
Post24 sty 2005, 15:18

popatrz na stronę:
http://www.kiteboarding.pl/

tam są proste ale treściwe rysuneczki :lol:

:wave2:

Awatar użytkownika
mazi
Posty: 92
Rejestracja: 09 lis 2004, 12:19
Lokalizacja: Łódź
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post24 sty 2005, 15:29

dzieki ludziska i pozdrawiam :notworthy:

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 sty 2005, 15:52

kamilKITE pisze:Witaj,

0,5 mm...
0,8 mm ...

pzdr


Chyba miałeś na myśli 0,5 i 0,8 cm :?:

maski
Posty: 1394
Rejestracja: 06 sie 2003, 22:34
Latawiec: sligshot FUEL, RPM
Lokalizacja: kite24.pl olsztyn
Kontaktowanie:
 
Post24 sty 2005, 18:02

Szwedak pisze:popatrz na stronę:
http://www.kiteboarding.pl/

tam są proste ale treściwe rysuneczki :lol:

:wave2:


jak juz zostala wywolana su2 to ich deski od samego poczatku(od2001) mialy concave miedzy stopami, tipy plaskie :idea: ]
na sezon 2005 concave w su2 bedzie troche wiekszy niz na tych rysunkach- cos ok8mm.
jezeli chcesz sie dowiedziec wiecej o budowie desek zapytaj karasia su2@kiteboarding.pl , kolo chetnie sluzy pomoca.

maski
Posty: 1394
Rejestracja: 06 sie 2003, 22:34
Latawiec: sligshot FUEL, RPM
Lokalizacja: kite24.pl olsztyn
Kontaktowanie:
 
Post24 sty 2005, 18:04

Szwedak pisze:popatrz na stronę:
http://www.kiteboarding.pl/

tam są proste ale treściwe rysuneczki :lol:

:wave2:


jak juz zostala wywolana su2 to ich deski od samego poczatku(od2001) mialy concave miedzy stopami, tipy plaskie :idea: ]
na sezon 2005 concave w su2 bedzie troche wiekszy niz na tych rysunkach- cos ok8mm.
jezeli chcesz sie dowiedziec wiecej o budowie desek zapytaj karasia su2@kiteboarding.pl , kolo chetnie sluzy pomoca.

Awatar użytkownika
ZAK
Posty: 961
Rejestracja: 05 sie 2003, 23:30
Lokalizacja: Gdańsk,Warszawa, Koniec Świata
Kontaktowanie:
 
Post24 sty 2005, 18:27

hehe co Wy to o mnie wygadujecie za historie :wink:

Wklęslej jeszcze nie robiłem. Dopiero w tym roku będą.

W lato tamtego roku rozmawiałem z karasiem( nie wiedząc na początku, że to on hehe) i jego deski tak jak mówił maski juz od dawna to mają. Własnie wtedy mi powiedział że 5mm to za mało i będzie robił więcej coś ok. 1 cm
Fajnie to widac tu http://www.kitesurfing-kiel.de/ w Boards-
AP kiteboarding.
podobno dużo lepej pływają. Ale w tej kwesti niech się wypowie ktoś inny czyt. ktoś opływany na różnych deskach.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 sty 2005, 19:32

ZAK pisze:hehe co Wy to o mnie wygadujecie za historie :wink:
Wklęslej jeszcze nie robiłem. Dopiero w tym roku będą.


No to znaczy, że pewne rozważania jużprowadziłeś ;) Ale wybacz- gadam niestworzone historie - już nie będę Cię chwalił ;)

Fajnie to widac tu http://www.kitesurfing-kiel.de/
Pozdrawiam


Te deski chyba też mają płaski na końcach a większy w środku - dobrze mi się zdaje :?: To wynika ze stosowanych płaszczyzn - inaczej się po prostu nie da bez kształtowania termicznego albo użycia tkaninki/węgla...

Pozdr
Onzo

Awatar użytkownika
mazi
Posty: 92
Rejestracja: 09 lis 2004, 12:19
Lokalizacja: Łódź
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post24 sty 2005, 20:41

oki to juz wszystko wiem tylko teraz jeszcze jedna zecz skoro spód jest wklesly to rozumiem ze poklad musi byc wypukly czy tez nie koniecznie?. ja moge żeźbic papierem sciernym herex od strony dna (iście żeźbiarska robota) ale wtedy bym musial miec deche która ma ze 2 cm grubosci (przy krawedziach a na srodku 10mm) a moja ma miec kolo 12 max 15 mm tak ze przy wypuklosci glebokiej na 8mm lub 1cm to chce czy nie chce to poklad musi byc wypukly co przy okazji usztywni deche (niwiele ale dobre i to). niech sie ktos o tym wypowie

Awatar użytkownika
mazi
Posty: 92
Rejestracja: 09 lis 2004, 12:19
Lokalizacja: Łódź
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post24 sty 2005, 21:23

mam jeszcze jedno pytanko do ZAKA. jezeli by wykonac deseczke z aluminium tzn dno i poklad plyta 1mm grubosci) a w srodek herex c70 (kolo 5mm) to czy by to mialo jakas rozsadna sztywnosc. czy raczej radził bys zamiast aluminium jakas nierdzewke taka kolo 0.5mm lub 1mm grubosci

Awatar użytkownika
ZAK
Posty: 961
Rejestracja: 05 sie 2003, 23:30
Lokalizacja: Gdańsk,Warszawa, Koniec Świata
Kontaktowanie:
 
Post24 sty 2005, 23:05

mazi pisze:oki to juz wszystko wiem tylko teraz jeszcze jedna zecz skoro spód jest wklesly to rozumiem ze poklad musi byc wypukly czy tez nie koniecznie?. ja moge żeźbic papierem sciernym herex od strony dna (iście żeźbiarska robota) ale wtedy bym musial miec deche która ma ze 2 cm grubosci (przy krawedziach a na srodku 10mm) a moja ma miec kolo 12 max 15 mm tak ze przy wypuklosci glebokiej na 8mm lub 1cm to chce czy nie chce to poklad musi byc wypukly co przy okazji usztywni deche (niwiele ale dobre i to). niech sie ktos o tym wypowie


Zeby wykonać wklęsłość w dnie mus mieć opanowaną technologię worka prózniowego z dobrym patentem na próżnię lub mieć prasę lub coś w stylu prasy. To zeby dłubać w dnie wklęsłość to bardzo zły pomysł. Musisz ma stole połozyć coś w rodzaju formy i deskę o jednolitej grubości docisnąć do tej właśnie formy. Co ci da wklęsłe dno i wypukły pokład. To jedyna sensowna metoda jeżeli nie chcesz się wstydzić swojej deski na wodzie :lol:

A z tym aluminium to sobie odpuść bracie już na starcie. Szkoda twojego czasu i pieniędzy.

pozdrawiam

maski
Posty: 1394
Rejestracja: 06 sie 2003, 22:34
Latawiec: sligshot FUEL, RPM
Lokalizacja: kite24.pl olsztyn
Kontaktowanie:
 
Post25 sty 2005, 07:24

ZAK pisze: wykonać wklęsłość w dnie mus mieć opanowaną technologię worka prózniowego z dobrym patentem na próżnię lub mieć prasę lub coś w stylu prasy.....



jest prosta metoda bez prozni i prasy na klasyczne customy z concave- mocowanie pianki do profilowanego stolu..... wkretami :D, najlepiej od dolu i kolejno laminujemy dno/poklad


Wróć do „Zrób to Sam & Naprawa Sprzętu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron