ploter 3d

Pytania odnośnie naprawy, budowy, i modyfikacji sprzętu.
Awatar użytkownika
dembo
Posty: 31
Rejestracja: 02 wrz 2004, 16:03
Lokalizacja: Hipolitów
 
Post11 kwie 2005, 23:22

Cześć

Co myślicie o wycieciu deski z jej wszystkimi krzywiznami na ploterze 3d ( z jakiegosc twardego i lekkiego materialu), a nastepnie laminowanie tego po obu stronach. Czy opcja plotera moze zastapic wyginanie na stole.

Dzieki za wszelkie podpowiedzi.

Pzdr

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 kwie 2005, 09:07

Jak to wyginanie na stole? Chcesz wyciąć outline deski (czyli dookoła, czy całą deskę (łącznie z rockerem) :?: Jeżeli zachowasz rocker to rzeczywiście nie trzeba będzie jej wyginać, chociaż desia może mieć wg mnie mniejszą sprężystość. Jak wytniesz tylko outline, to i tak będziesz musiał nadaćprofil dna deski rpzez wyginanie podczas laminowania...

Awatar użytkownika
dembo
Posty: 31
Rejestracja: 02 wrz 2004, 16:03
Lokalizacja: Hipolitów
 
Post12 kwie 2005, 17:25

... Myslałem takze o wycieciu ploterem dna, czyli ploter wycina najpiew górę outline oraz rokery. Potem odwracam na drugą i jedzie z conecavem. Być moze laminacja zwiekszy wystarczajaco jej elastyczność. Jak bardzo się myle;-)?

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 kwie 2005, 07:50

Wiesz, jest tu parę osób, które na pewno więcej wiedzą ode mnie i nie wiadomo czemu milczą ;) Wg mnie w tym przypadku nie do końca chodzi o laminowanie góry i dołu. Laminat na pewno usztywnia konstrukcję, i nadaje jej większą sprężystość ale wydaje mi się, że wyginanie wstępnie płaskiej powierzchni, a następnie laminowanie już wygiętego kształtu powoduje, że deska ma już pewne stałe naprężenie. Nie wiem czy mnie rozumiesz... :roll: ;)

Tak czy inaczej jeżeli masz możliwość to myślę, że warto spróbować bo pomysł dobry i nie trzeba siębawic w kształtowanie (o ile masz dostęp do takiej wycinarki). Ostatecznie i deski ws i do surfingu wycinane są często właśnie maszynowo (poza profesjonalną produkcją ręczną) i laminowany jest już kształt ostateczny....

Awatar użytkownika
Neykon
Posty: 2247
Rejestracja: 27 mar 2004, 21:28
Deska: z OBI
Latawiec: ze Składnicy Harcerskiej
Lokalizacja: tak gdzie zawsze qr nie wieje!
Dostał piwko: 1 raz
 
Post13 kwie 2005, 08:33

onzo pisze:...Ostatecznie i deski ws i do surfingu wycinane są często właśnie maszynowo (poza profesjonalną produkcją ręczną) i laminowany jest już kształt ostateczny....


ugiecie nadawane jest przez prase ...

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 kwie 2005, 08:39

No wlasnie widzialem kiedys na ex channel jak wycinaja taka deseczke do surfingu i szło to z duzego bloku styro tak, ze ostatecznie ksztalt byl juz staly i nic nie trzeba bylo wyginac. Podobne cos widzialem w ws. Nie wiem - moze to jakas kiepska produkcja niemniej ktos jednak tak robi...

Awatar użytkownika
Neykon
Posty: 2247
Rejestracja: 27 mar 2004, 21:28
Deska: z OBI
Latawiec: ze Składnicy Harcerskiej
Lokalizacja: tak gdzie zawsze qr nie wieje!
Dostał piwko: 1 raz
 
Post13 kwie 2005, 08:42

mowie o deskach do kita,
zreszta nie ma co sie rozpisywac, wystarczy zajzec na plyte Stance z takoonem II, jest tam film z fabryki desek.

Awatar użytkownika
ZAK
Posty: 961
Rejestracja: 05 sie 2003, 23:30
Lokalizacja: Gdańsk,Warszawa, Koniec Świata
Kontaktowanie:
 
Post13 kwie 2005, 16:02

Neykon pisze:ugiecie nadawane jest przez prase ...


I wszystko jasne. Więc jak chcesz sobie zrobić deske to kup sobie prase. Jakieś 4-5 tyś.
:wink:
Ja nie wiem dokładnie jak działa ploter 3d? Krawędzie też ci zafrezuje?? Konkaw?? wyfrezuje ci w dnie wklęsłość??

Roker w deskach to 3-5cm. Kawałek herexu o wymiarach deski złapany za końce ma zwisu na środku ok 5cm.
Po drugie sprawa laminowania?? Jeśli chcesz uzyskać roker to i tak potrzebujesz stołu więc sam widzisz że wycinanie ploterem jest zbędne. Sprężystość nadaje laminat jaki zastosyjesz i wypełnienie herex lub drewno.

Awatar użytkownika
Neykon
Posty: 2247
Rejestracja: 27 mar 2004, 21:28
Deska: z OBI
Latawiec: ze Składnicy Harcerskiej
Lokalizacja: tak gdzie zawsze qr nie wieje!
Dostał piwko: 1 raz
 
Post13 kwie 2005, 16:29

ZAK pisze:
Neykon pisze:ugiecie nadawane jest przez prase ...


I wszystko jasne. Więc jak chcesz sobie zrobić deske to kup sobie prase. Jakieś 4-5 tyś.
...


te Zibek, a twój stół to nie pewien rodzaj prasy :? chyba nie stosujesz słoików po ogórkach :?: dwa podkładasz pod końce deni a na środek stawiasz trzeci :?:

Awatar użytkownika
dembo
Posty: 31
Rejestracja: 02 wrz 2004, 16:03
Lokalizacja: Hipolitów
 
Post13 kwie 2005, 16:59

czesc

dzieki za wasze opinie ( wykorzystam je za jakis czas), chyba sie narazie poddam z budową deski. ma ktoś moze cos taniego do sprzedania ;-). do zestawu brakuje mi juz tylko deseczki cos ok 140 x 40.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 kwie 2005, 19:42

Neykon pisze:mowie o deskach do kita,


A no to wszystko jasne :)


Wróć do „Zrób to Sam & Naprawa Sprzętu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

cron