roker table

Pytania odnośnie naprawy, budowy, i modyfikacji sprzętu.
Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 gru 2003, 19:28

Wszystko fajnie, tylko żeby naprawdę miał sens stosowanie silnej pompy, to dobrze by było, żeby mieć przekładkę z "siatkowatej" folii - porowatej
- tzn, żywica przechodzi w warstwę tkaniny (nie szklanej), której zadaniem jest zebranie jej nadmiaru (żywicy), ale jednocześnie zapobiega przyleganiu tej warstwy bezpośrednio do żywicy. Pytanie: Skąd wziąć taką przekładkę?

Pozdr.
Kibi

maski
Posty: 1394
Rejestracja: 06 sie 2003, 22:34
Latawiec: sligshot FUEL, RPM
Lokalizacja: kite24.pl olsztyn
Kontaktowanie:
 
Post25 gru 2003, 21:46

Kibi pisze:Wszystko fajnie, tylko żeby naprawdę miał sens stosowanie silnej pompy, to dobrze by było, żeby mieć przekładkę z "siatkowatej" folii - porowatej
- tzn, żywica przechodzi w warstwę tkaniny (nie szklanej), której zadaniem jest zebranie jej nadmiaru (żywicy), ale jednocześnie zapobiega przyleganiu tej warstwy bezpośrednio do żywicy. Pytanie: Skąd wziąć taką przekładkę?

Pozdr.
Kibi


np. z http://www.c-l.pl/

nie wiem co masz na mysli piszac "stosowanie silnej pompy" - zbyt duze podcisnienie - za malo zywicy w laminacie

Awatar użytkownika
ZAK
Posty: 961
Rejestracja: 05 sie 2003, 23:30
Lokalizacja: Gdańsk,Warszawa, Koniec Świata
Kontaktowanie:
 
Post25 gru 2003, 23:13

Co do odkurzacza to miałem na myśli żeby odessac powietrze od odpowiedniego poziomu przez specjalny zawór po czym ten właśnie zawór zamknąć żeby powietrze nie wracało do środka. Próbowałem na niewielkim przedmiocie i z workiem na śmieci i to działało :) więc mam nadzieję że na stole z deską też zadziała. Trzeba też wziąć pod uwagę to że folia pod wpływem ciepła się może rozciągać a przecież podczas schnięcia żywicy powstaje ciepło i docisk może się zmniejszyć. Trzebaby wtedy stać i co chwilę powtarzać odsysanie.

PS.
"concave to wkleslosc dechy w przekroju poprzecznym"
A w jakiego typu deskach coś takiego się stosuje? I deskach jakiej firmy ?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 gru 2003, 23:48

maski pisze:nie wiem co masz na mysli piszac "stosowanie silnej pompy" - zbyt duze podcisnienie - za malo zywicy w laminacie


Chodzi mi głównie o celowość stosowania pompy jeżeli nie używasz takowej przekładki. Bez niej nie odsączysz nadmiaru żywicy i cały sens stosowania próżni znika... Tak mi się przynajmniej wydaje.

Pozdr.
Kibi

Awatar użytkownika
ZAK
Posty: 961
Rejestracja: 05 sie 2003, 23:30
Lokalizacja: Gdańsk,Warszawa, Koniec Świata
Kontaktowanie:
 
Post26 gru 2003, 21:29

Ja chcę stosując worek uzyskać gładką powierzchnię i dobrze dociśnięte krawędzie. Przy ostrych krawędziach chyba trudno ładnie zrobić zakładkę nie dociskając czymś dna i jednocześnie krawędzi. Worek to chyba najlepsza metoda. Jeśli nie masz zamiaru laminować na zakładkę to worek próżniowy jest nie potrzebny. Wystarczy zrobić taką ala prasę jak to robi IgorS.
Gdyby gdzieś można było kupić taki plastik jak w skywolkerach to też bym nie stosował zakładki. Stosując sklejkę wydaje mi się że będzie za ciężka?

Awatar użytkownika
ZAK
Posty: 961
Rejestracja: 05 sie 2003, 23:30
Lokalizacja: Gdańsk,Warszawa, Koniec Świata
Kontaktowanie:
 
Post27 gru 2003, 10:33

Dodam że interesuję mnie waga do3,3kg. Jeśli będą wychodziły cięższe to dam sobie spokuj. Ale za lekka deska też nie dobra bo podobno przy manewrwch bodr off zwiewa jak kartkę papieru :) .

Awatar użytkownika
apache_board
Posty: 495
Rejestracja: 07 sie 2003, 11:45
Lokalizacja: wawa-ochota
Kontaktowanie:
 
Post27 gru 2003, 21:22

Czesc!!!!


Skoro mowimy o stolach to moj wyglada tak, góra
Obrazek , spód
Obrazek, rocker
Obrazek, oraz male probki jego mozliwosci,
Obrazek, i tzw. rocker,
Obrazek, i 160 rocker
Obrazek.
Kleje prozniowo z zastosowaniem pompy od lady chlodniczej, takiej jak w sklepach, ktora nabylem na zlomie. Odsysa zawodowo ze sie tak wyraze.
Deski maja gr. 18 mm, waga deski po oklejeniu i zainstalowaniu padsow i footow nie przekracza 3 kilogramow.
Zapomnialem dodac ze blat stolu jest zrobiony z mdf-u, dla pewnosci ze deska po klejeniu sie oderwie podkladam folie co widac, ale blat jest rowniez pomalowany lakierem akrylowym.
pozdro Apache
:jive:

Awatar użytkownika
ZAK
Posty: 961
Rejestracja: 05 sie 2003, 23:30
Lokalizacja: Gdańsk,Warszawa, Koniec Świata
Kontaktowanie:
 
Post27 gru 2003, 23:26

Cosik zdjęcia sie nie pokazą :( Może spróbuj jeszcze raz.

Awatar użytkownika
apache_board
Posty: 495
Rejestracja: 07 sie 2003, 11:45
Lokalizacja: wawa-ochota
Kontaktowanie:
 
Post28 gru 2003, 11:25

zak pisze:Cosik zdjęcia sie nie pokazą :( Może spróbuj jeszcze raz.




czesc!!!!

Nie wiem dlaczego ich nie mozesz zobaczyc, inni je widzieli, jesli nie mozesz tu zobaczyc to wejdz na Yahoo Forum, tam umiescilem zdjecia w katalogu "File"

pozdro Apache

Awatar użytkownika
ZAK
Posty: 961
Rejestracja: 05 sie 2003, 23:30
Lokalizacja: Gdańsk,Warszawa, Koniec Świata
Kontaktowanie:
 
Post06 sty 2004, 13:31

Deski maja gr. 18 mm, waga deski po oklejeniu i zainstalowaniu padsow i footow nie przekracza 3 kilogramow

To może zdradzisz na forum ile dajesz warstw tkaniny, jakiej tkaniny i o jakiej wadze? Wszyscy będą wdzięczni łącznie ze mną.

Awatar użytkownika
apache_board
Posty: 495
Rejestracja: 07 sie 2003, 11:45
Lokalizacja: wawa-ochota
Kontaktowanie:
 
Post06 sty 2004, 14:47

Czesc!!!!

a kolega se wpadnie do posta "Materialy do wyrobu desek..." jak pamietam tam juz raz pisalem czym i jaka gramatura oklejam ...


pozdro Apache

ps. slyszales o triaxalu ? to bybly czadzik zdobyc cos takiego ...
:jive:

Awatar użytkownika
ZAK
Posty: 961
Rejestracja: 05 sie 2003, 23:30
Lokalizacja: Gdańsk,Warszawa, Koniec Świata
Kontaktowanie:
 
Post06 sty 2004, 15:47

hhhhhhhmmmmmmmm
Rozumiem, że to jest tkanina szklana 160i potem 250gr/m2 na dno i tak samo na pokład?
Triaxal ?
Obrazek
To tylko pewnie da sie zdobyć z fabryki snowbordów w polsce. Może ktoś sprzeda na lewo :)

Oto chodzi :?:

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 sty 2004, 17:53

A co to jest warstwa B? Tylko nie piszcie mi co-extruded itd. bo to se przeczytałem... Co to?

Awatar użytkownika
ZAK
Posty: 961
Rejestracja: 05 sie 2003, 23:30
Lokalizacja: Gdańsk,Warszawa, Koniec Świata
Kontaktowanie:
 
Post16 sty 2004, 23:32

kibi pisze:Przerób zdjątko na wektorową, a potem pomierz w corelu


Może napisz dokładniej jak to zrobić? 8) Jak przerobić zdjęcie na wektorową :roll: i jak to pomierzyć :roll: :?:

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 sty 2004, 23:52

zak pisze:
Może napisz dokładniej jak to zrobić? 8) Jak przerobić zdjęcie na wektorową :roll: i jak to pomierzyć :roll: :?:


Jeśli masz Corela to jest taki programik Corel Trace. Jeśli nie masz to podeślij mi zdjątko a także info jakie wymiary Cię interesują to Ci pomierzę.


Wróć do „Zrób to Sam & Naprawa Sprzętu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości