supełek na lince mocy...

Pytania odnośnie naprawy, budowy, i modyfikacji sprzętu.
Awatar użytkownika
kolo
Posty: 489
Rejestracja: 11 lip 2006, 17:45
Deska: nobile, North (wave)
Latawiec: Cabrinha SB5-10m
Lokalizacja: Malbork/Gościszewo
 
Post27 paź 2011, 21:38

Ktoś ma patent na rozwiązanie supełka na lice mocy... Chciałbym zaznaczyć że, supełek jest mega zaciśnięty :D :D ..

Awatar użytkownika
przemjas
Posty: 2566
Rejestracja: 21 lis 2006, 13:54
Deska: SU-2 Prorider
Latawiec: SS RPM 10m
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 18 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 paź 2011, 22:00

Nieruszaj go najlepiej, jak zaczniesz go rozplątywać to możesz gorzej osłabić linkę.
Ja dwa lata pływałem na linkach z dwoma supełkami i nic się nie stało

Awatar użytkownika
k_gabra
Posty: 403
Rejestracja: 08 lut 2010, 19:58
Deska: Neuron '11
Latawiec: Crossbow '09
Lokalizacja: Szczecin
Postawił piwka: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 paź 2011, 22:20

Takiego czegos najlepiej nie rozplątywać.... ale jak bardzo chcesz, to wrzuć odcinek z supełkiem do cieplego roztworu wody z myldem i pozniej się staraj rozplątać jakims szpikulcem... ewentualnie dobra metoda na gloda :wink: to rzuć go jakis czas i pozniej po tym rozplątać...

ogolnie nie poleca sie rozplatywania mocno zacisnietych supelkow poniewaz po rozplataniu linka jest o wiele bardziej slabsza i przewaznie w tym lub blisko tego miejsca (starego supla) potrafi sie przerwać...


ewentualnie wymiana linek, jezeli cie intersuje mam komplet na sprzedaz, 270kg 21,5m :D

Barosz21
Posty: 528
Rejestracja: 01 gru 2007, 12:15
Deska: SU-2 Warcraft
Latawiec: Zeeko Krush
Lokalizacja: Szczecin/Piła
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post27 paź 2011, 22:25

Ja moczylem i zulem. Latawiec lata już rok całkiem intensywnie i nic. Supeł był całkiem mocno zacisniety więc jak ci się chce to do dzieła. Jednak nie namawiam bo jak Ci pęknie będzie na mnie :D

kite24.pl
Posty: 5582
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:42
Deska: SU-2
Latawiec: Gin Cannibal
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 29 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 paź 2011, 10:00

każdy supeł osłabia linki i nie znasz dnia ani godziny jak może up ... i po lince ( najgorsze sa szkwały) . Najlepiej namoczyć linkę ( płyn do naczyń z wodą ) .Do łapki igła grubsza wcelować w srodek supła ( aby nie uszkodzić struktury linki ) i się trochę pomęczyć . Powodzenia

Awatar użytkownika
kolo
Posty: 489
Rejestracja: 11 lip 2006, 17:45
Deska: nobile, North (wave)
Latawiec: Cabrinha SB5-10m
Lokalizacja: Malbork/Gościszewo
 
Post28 paź 2011, 15:26

Dzięki za info...
Dziś zaczynam... :D :D :D

Awatar użytkownika
FilipN
Posty: 801
Rejestracja: 05 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: Warszawa/Jastrzębia Góra
Postawił piwka: 68 razy
Dostał piwko: 77 razy
 
Post28 paź 2011, 16:09

A ja powtórzę to co zawsze gdy mowa o węzełkach. Pływałem z supełkiem na lince nośnej trzy sezony... i pękła w kompletnie innym miejscu, parę metrów od węzełka.
Oczywiście węzeł osłabia linkę i jeśli się da to należy go rozwiązać. Ale nie za wszelka cenę, bo nieumiejętne rozplątywanie jeszcze bardziej ją osłabi! Wbijanie igły w linkę czy jej zadraśnięcie to kaplica

kite24.pl
Posty: 5582
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:42
Deska: SU-2
Latawiec: Gin Cannibal
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 29 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 paź 2011, 16:33

zgadza się wszystko należy robić z głową :thumbsup: aby nie uszkodzić . fakt trzeba się trochę pomeczyć :doh:
FilipN pisze: jeśli się da to należy go rozwiązać. Ale nie za wszelka cenę, bo nieumiejętne rozplątywanie jeszcze bardziej ją osłabi! Wbijanie igły w linkę czy jej zadraśnięcie to kaplica

Awatar użytkownika
kolo
Posty: 489
Rejestracja: 11 lip 2006, 17:45
Deska: nobile, North (wave)
Latawiec: Cabrinha SB5-10m
Lokalizacja: Malbork/Gościszewo
 
Post28 paź 2011, 22:28

Temat ogarnięty, woda z płynem do naczyń i sporo czasu.. Linka cała, rozplątana. Dzięki za info.. :D :D

Awatar użytkownika
dun
Posty: 183
Rejestracja: 16 kwie 2009, 17:02
Lokalizacja: Szczecin
Dostał piwko: 1 raz
 
Post07 lis 2011, 15:21

woda z płynem na noc
potem uderzamy kilka razy gumowym młotkiem delikatienie aby sie troche splascil i rozplontujemy.
moj pierwszy suple rozwiazywalem 2 minuty

Awatar użytkownika
zgred
Posty: 2614
Rejestracja: 30 paź 2005, 19:20
Deska: nbl
Latawiec: ozone, best
Lokalizacja: Pułtusk-Władek-Sopot-Gdańsk :)
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post30 sty 2012, 10:16

pytanie brzmi jak Wy to robicie, że macie supły na linkach?
nie sprawdzacie przed podłączeniem?

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 sty 2012, 10:40

Żujesz kilka minut i niemal sam się rozplącze ;)
Są tez tacy, którz pływają z supełkami i sobie to jeszcze chwalą, więc jak ze wszytskim skzoły są różne.
Tylko nikt nie zaprzeczy, że linka się w tym miejscu osłabia ;)

KIEŁO
Posty: 89
Rejestracja: 05 mar 2012, 14:23
Postawił piwka: 4 razy
 
Post26 sie 2013, 11:31

wenzel pisze:każdy supeł osłabia linki i nie znasz dnia ani godziny jak może up ... i po lince ( najgorsze sa szkwały) . Najlepiej namoczyć linkę ( płyn do naczyń z wodą ) .Do łapki igła grubsza wcelować w srodek supła ( aby nie uszkodzić struktury linki ) i się trochę pomęczyć . Powodzenia

DOKŁADNIE TAK ciepła woda z płynem do naczyń, namaczanie igła w środek supła minuta, po problemie Śladu niema po supełku i nie widać uszkodzeń na lince :clap:

pierol
Posty: 146
Rejestracja: 11 lut 2006, 15:31
Deska: Xenon www.sfinkspub.com.pl
Latawiec: Zeeko,RPM
Lokalizacja: Świnoujście
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post05 paź 2013, 18:33

wenzel pisze:każdy supeł osłabia linki i nie znasz dnia ani godziny jak może up ... i po lince ( najgorsze sa szkwały) . Najlepiej namoczyć linkę ( płyn do naczyń z wodą ) .Do łapki igła grubsza wcelować w srodek supła ( aby nie uszkodzić struktury linki ) i się trochę pomęczyć . Powodzenia


Dokładnie tak samo rozplątywałem swoje supełki tylko że nie używałem płynu.Dodam jeszcze ze taki supełek skraca linke o około 1 cm.Widzialem też sposób rozklepywania supełka małym młoteczkiem na kowadełku(oczywiscie delikatnie z wyczuciem :) ).

Awatar użytkownika
Tolek, Koszalin
Posty: 1275
Rejestracja: 14 gru 2006, 12:26
Lokalizacja: Koszalin
Dostał piwko: 14 razy
 
Post08 paź 2013, 18:28

Ja stosuję dwie cienkie igły wbijane pomiędzy splot namoczonego uprzednio (ślina) węzła tak aby nie uszkodzić linki i tak aby igły się krzyżowały - tworzyły jakby X. Następnie kilka razy ściskając palcami staram sie zbliżyć końcówki igieł do siebie. W ten sposób igły tworzą dwie dźwignie rozlużniające supeł. Nie jest łatwo wbić igłę w zaciśnięty mocno supeł, dlatego czasem na poczatek igłę mocuję... w imadle i na nią wciskam (czasem kilka prób) węzeł. Każdy supeł da się rozwiązać... :thumb:

Pozdrawiam i życzę cierpliwości :pray:
Tolek :D


Wróć do „Zrób to Sam & Naprawa Sprzętu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości