Naprawa deski

Pytania odnośnie naprawy, budowy, i modyfikacji sprzętu.
nafrelim
Posty: 36
Rejestracja: 21 lip 2004, 18:41
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
 
Post01 sie 2005, 10:48

Czy ktoś wie gdzie w okolicach Helu lub w Poznaniu można naprawić lekko pękniętą deskę?

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 sie 2005, 11:43

A co to znaczy lekkie pęknięcie deski :?: Bo może sam jesteśw stanie to naprawić :?:

nafrelim
Posty: 36
Rejestracja: 21 lip 2004, 18:41
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
 
Post01 sie 2005, 11:50

Pęknięcie jest równe, od dziobu deski wzdłuż otworów od statecznika i jeszcze jakieś 15cm dalej. Jeśli chodzi o głębokość pęknięcia, to jest ono widoczne tylko na powierzchni i nie jestem w stanie stwierdzić jak głęboko ono poszło. Na pewno nie jest "na wylot", bo od dołu jest ok.

Awatar użytkownika
Neykon
Posty: 2247
Rejestracja: 27 mar 2004, 21:28
Deska: z OBI
Latawiec: ze Składnicy Harcerskiej
Lokalizacja: tak gdzie zawsze qr nie wieje!
Dostał piwko: 1 raz
 
Post01 sie 2005, 12:01

a to nie jest skay 05 :?:

nafrelim
Posty: 36
Rejestracja: 21 lip 2004, 18:41
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
 
Post01 sie 2005, 13:16

Nie podawałem nazwy i typu deski z premedytacją, bo dla mnie sprawa "winy" jest niejednoznaczna i nie chcę robić niepotrzebnego dymu.

Decha jest tegoroczna. Jestem z niej zadowolony. Pękła dosyć dziwnych okolicznościach. Używam leasha do deski (teraz już nie :) ) takiego na kołowrotku. Bardzo fajny i stosunkowo bezpieczny patent. Sprawdził się w okresie bardzo intensywnej nauki w zeszłym roku.

Ok. 2 tyg. temu bardzo szkaliło, wyrwało mnie, leash się odkręcił i byłoby ok. gdyby deska nie zanurkowała. Zanurkowała, zaryła w dno, leash o 2 metry krótszy, naprężenia jak cholera, no i uchwyt się urwał. Potem stwierdziłem, że to "standardowe" zachowanie deski w takich okolicznościach. Producent twierdzi, że te deski nie są przystosowane do pływania z leashem. No, ale niegdzie o tym nie było i chyba nie ma mowy. Zaproponowano mi przejżenie usterki, potem decyzja czy gwarancja czy nie itd. ale ja za 5 dni chcę już siedzieć na Helu. Szukam innej możliwości szybkie diagnozy i naprawy.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 sie 2005, 14:28

nafrelim pisze:Nie podawałem nazwy i typu deski z premedytacją, bo dla mnie sprawa "winy" jest niejednoznaczna i nie chcę robić niepotrzebnego dymu.

Decha jest tegoroczna. Jestem z niej zadowolony. Pękła dosyć dziwnych okolicznościach. .


..sęk w tym że ta "linia" :wink: pęka W OGÓLE BEZ "okoliczności" :roll:
tak, więc udawajmy że wszystko jest OK
że te deski sa git
nie podawajmy nazw , testów , wlaściwości - w ogóle nic
przecież forum jest od tego tylko by się klócić tudzież jechac po sobie..
:?

nafrelim
Posty: 36
Rejestracja: 21 lip 2004, 18:41
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
 
Post01 sie 2005, 14:42

Deska nie pękła mi "bez okoliczności" tylko w "w okoliczności" opisanej powyżej. Generalnie nie odpowiada mi napierd...anka powszechnie obecna na forum (polecam :wink: "dyskusje" o problemie IKO i chyba... biznesowej etyce) dlatego nie podaję o jaką dechę chodzi.

Ziomek! Masz doświadczenia z deskami pękającymi "bez okoliczności", to się tym dziel podając typy, nazwy itp. Ja tego robić nie będę!

Na forum szukam porady ! Jeśli jej nie ma, to... szkoda :?

GURU 10.5
Posty: 3172
Rejestracja: 29 paź 2004, 20:22
Latawiec: OZONE EDGE, C4, CATALYST
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwka: 24 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 sie 2005, 18:14

deski firmy ( wiemy o którą chodzi :wink: ) robionej tą technologią ;w sposób profesjonalny,trwały i estetyczny moim zdaniem nie naprawisz,mój pomysł jest taki:oddaj deskę producentowi(rozmawiaj z właścicielem,nie z pracownikiem) on doskonale "zna problem" i myślę że jak go znam nie powinno być z wymianą żadnych kłopotów,bądź z w miarę profesjonalną naprawą . wszystkie inne rozwiazania będą większą lub mniejszą amatorką i nie dają gwarancji długiego i bezawaryjnego działania tej dechy.
to tylko moje doswiadczenia z naprawy desek (zawsze mogę się mylić ;są już nowe technologie ,zaj...ste materiały, itd). ale tak czy inaczej namawiam na wymianę deski ;proste i skuteczne (takie ,przynajmniej w moim rozumieniu powinno być) :think: a potem pochwal się na forum że reklamacja została elegancko załatwiona i wszyscy będą zadowoleni ;producent bo ma opinię rzetelnie załatwiającego reklamacje ,a ty bo masz problem rozwiązany (druga seria desek tej firmy :wink: jest już bez zarzutu). :hand:

nafrelim
Posty: 36
Rejestracja: 21 lip 2004, 18:41
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
 
Post02 sie 2005, 10:57

Tak też zrobiłem - wysłałem dechę do producenta. Mam nadzieję, że sprawę załatwi szybko i w tybie gwarancyjnym. Tym bardziej, że chce kupić drugą, trochę mnieszą deskę dla kobity jak już zacznie samodzielnie pływać. A jak to baba przyzwyczaiła do deski i innej nie chce :lol:

Zobaczymy czy warto się do tej marki "przywiązywać"? Deska mi po prostu odpowiada. Wady produktu mogą się zdarzyć. Najważniejsze jak zachowuje się producent w takich wypadkach:?:

Dzięki GURU za odpowiedź :)

GURU 10.5
Posty: 3172
Rejestracja: 29 paź 2004, 20:22
Latawiec: OZONE EDGE, C4, CATALYST
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwka: 24 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 sie 2005, 20:57

you welcome! :hand:


Wróć do „Zrób to Sam & Naprawa Sprzętu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości