mocowanie GoPro na linkach depower'a

Pytania odnośnie naprawy, budowy, i modyfikacji sprzętu.
Awatar użytkownika
Mały75
Posty: 361
Rejestracja: 02 cze 2009, 22:19
Lokalizacja: Elbląg/Piaski
Kontaktowanie:
 
Post07 kwie 2012, 19:31

Ja zrobiłem coś takiego:
Mocowane na linkach mocy -daje radę :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 wrz 2012, 16:16

Mały75 pisze:Ja zrobiłem coś takiego:
Mocowane na linkach mocy -daje radę :wink:

Do zdjęć na pewno a jak z filmami daje radę? Nie dynda się?
Uważaj na linki, które nie lubią metalowych krawędzi :idea:

Na filmiku poniżej moja wersja patentu z kija do szczotki oraz oryginalnego mocowanie Gopro do linek kajtowych.
Mocowanie przykręciłem wkrętem do kija i obkleiłem duct tape.
Na końcach kija wkręciłem wkręty zakończone kółeczkami przez które przechodzą sterówki.
Kamerę ustawiłem na obraz Upside Down a efekty widać tutaj:
phpBB [video]

Jak dla mnie to najlepsze ustawienie gopro do analizy pracy ciała na desce. Wszystko widać jak na dłoni...
Chociaż następnym razem zamontuje to poniżej krętlika IDS aby obraz nie był zasłonięty przez linki, krętlik.

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post24 wrz 2012, 13:29

BraCuru pisze:Na filmiku poniżej moja wersja patentu z kija do szczotki oraz oryginalnego mocowanie Gopro do linek kajtowych.


To jest ten kijek widoczny na zdjęciu w poprzek do sterówek?

Obrazek

Zastosowanie sztywnego kija z zaczepami od jednej sterówki do drugiej nie ogranicza w żaden sposób pracy linek, a co za tym idzie prowadzenia/zwrotności latawca? Czy wręcz pomaga i latawiec chodzi "sztywniej" w obranym kierunku (co być może jest pomocne w racingu)?

Pozdr

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 wrz 2012, 15:16

boldek pisze:To jest ten kijek widoczny na zdjęciu w poprzek do sterówek?

Dokładnie tak

Zastosowanie sztywnego kija z zaczepami od jednej sterówki do drugiej nie ogranicza w żaden sposób pracy linek, a co za tym idzie prowadzenia/zwrotności latawca? Czy wręcz pomaga i latawiec chodzi "sztywniej" w obranym kierunku (co być może jest pomocne w racingu)?

Przy normalnym prowadzeniu nie ogranicza pod warunkiem że przelotki nie mają żadnych zadziorów. Najlepsze byłyby przelotki wędkarskie z teflonem wewnątrz :idea:
Ja miałem zrobione z metalowych haczyków - szybka garażowa produkcja :wink: więc były lekko pozadzierane od wyginania kombinerkami. Oczywiście owinęłem je taśmą izoloacyjną oby zmniejszyć tarcie i nie zniszczyć sterówek.
Największym ograniczeniem są kiteloopy, które są koniecznością w racingu. Linki nie układają się naturalnie i następuję dodatkowe napięcie. Przy dużych mocach boję się, że przy marnej jakości przelotkach, można zerwać sterówkę. Także nie pomaga a przeszkadza.
Natomiast do jazd turystycznych, kręcenia video jest to OK.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 wrz 2013, 13:55

No dobra. Zrobię coś bardzo nietypowego w ostatnich czasach na tym forum. Napiszę coś wartościowego i przydatnego :shock:
Dobrej zabawy w kopiowaniu, poprawianiu i oczekuję hektolitrów piwek i niech ktoś się waży napisać żem bydlak, cham, prostak i paranoik :twisted:
phpBB [video]

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 wrz 2013, 14:46

Piwo jest, pomysł chyba najlepszy z możliwych - wygląda na mocno stabilne.
Pytanie nr 1: Czy nie lepiej by było gdyby środkowe linki jednak były "pod" kamerą? Oglądając mam jakieś dziwne wrażenie, że widzę głównie tę linkę. Może to kwestia przyzwyczajenia.

Pytanie nr2: Czy można na tym odbierać sygnał DVB-T? ;)
Żartuję oczywiście, ale pierwsze skojarzenie jakie miałem to właśnie stara antena TV.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 wrz 2013, 14:51

onzo pisze:Pytanie nr 1: Czy nie lepiej by było gdyby środkowe linki jednak były "pod" kamerą? Oglądając mam jakieś dziwne wrażenie, że widzę głównie tę linkę. Może to kwestia przyzwyczajenia.

Próbowałem. Było mniej stabilnie i tak samo wyglądało na ekranie. Niestety to minus szerokiego kąta optyki. Chyba trzeba się przyzwyczaić albo poeksperymentowac z podwieszeniem kamery na parę centymetrów niżej od mocowania a to może pogorszyć stabilność kamery.

Pytanie nr2: Czy można na tym odbierać sygnał DVB-T? ;)

Ależ oczywiście. Mały minus: niestety nie odiera płatnych kanałów. W następnej wersji przewiduję slot na kartę nc+ :wink: Rozumiesz - nie wszystko na raz :lol:

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 wrz 2013, 11:45

Pajaczek gopro na linki nosne nie zdaje egzaminu, ze wymyslacie wlasne patenty?

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 wrz 2013, 10:05

Grzegorz KiteLife pisze:Pajaczek gopro na linki nosne nie zdaje egzaminu, ze wymyslacie wlasne patenty?

Wg mnie patent gopro nie nadaje się do filmików. Można robić jedynie zdjęcia.
Nie widziałem ani jednego filmiku z tym patentem gdzie ujęcie byłoby stabilne choćby przez 0,00000000000001s.

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 wrz 2013, 10:39

@Mały75
Z tym mocowaniem to chyba nie do końca, testowane... próbował ktoś z was znaleźć rozwiązanie dla Ozone? Coś bym podłączył, ale za cholerę nie mam pomysłu.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 wrz 2013, 11:14

zaq pisze: próbował ktoś z was znaleźć rozwiązanie dla Ozone? Coś bym podłączył, ale za cholerę nie mam pomysłu.

Wydaje mi się, że mój patent będzie pasował do każdego baru.

Awatar użytkownika
feel
Posty: 585
Rejestracja: 09 lip 2007, 21:25
Deska: Nobile NHP
Latawiec: Core XR2, GTS
Lokalizacja: Sopot
Postawił piwka: 53 razy
Dostał piwko: 64 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 sie 2015, 23:18

No i ktoś wpadł na pomysł, żeby to zrobić samemu na drukarce 3D:

Obrazek

Obrazek


Opis montażu: https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing
Link do grupy zamkniętej na fb: https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

Awatar użytkownika
DISKORELAKS
Posty: 887
Rejestracja: 11 maja 2007, 12:44
Deska: DUOTONE PROWAM 5'10
Latawiec: Switch Element 6
Lokalizacja: GDAŃSK
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 sie 2015, 12:26

A ma ktoś pomysł jak to zamontować bliżej w latawcach typu C z pięcioma linkami ?
Pływam na C i zakupiłem coś takiego w dobrej cenie http://allegro.pl/gopro-hero-2-3-3-4-mo ... 81327.html

Niestety rozwidlenie linek u mnie jest dość daleko i to rozwiązanie sprawdzi siępewniej na 4 linkach, ale niestety u mnie widok z kamerki jest daleki od oczekiwanego http://on.fb.me/1hi4SxH

Awatar użytkownika
sebro
Posty: 365
Rejestracja: 23 maja 2007, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Brzeźno
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 mar 2016, 12:43

Dla mnie mocowanie na linkach kierunkowych jest nie do zaakceptowania, ponieważ cały kadr bez przerwy się obraca - nie daję rady tego oglądać, sory Bra :(

W mocowaniu na linkach mocy mamy normalny obraz - woda na dole, niebo u góry :D .
Oczywiście jeden z halsów zawsze jest rejestrowany do góry nogami, ale to bardzo łatwo obrócić nawet w Movie Makerze.
Myślę, że przy tym mocowaniu kluczowe jest, żeby środek ciężkości kamery znajdował się między linkami mocy, tak jak to jest w oryginalnym mocowaniu xsories czy camrig. Wtedy w moim odczuciu stabilność jest jak najbardziej znośna.
Większość patentów w tym wątku tego nie ma, kamera jest przymocowana jakby z boku linek na jakichś płytkach i obawiam się, że kamera bardzo tańczy i się obraca. Poza tym żaden z halsów nie jest poprawnie rejestrowany, zawsze mamy obrót o 90 stopni.

W związku z tym, że oryginał kosztuje jak dla mnie absurdalne pieniądze, poszperałem w necie za samoróbkami i zainspirowany poniższym filmikiem:

https://www.youtube.com/watch?v=GpkVg6c4qkM&list=WL&index=5

popełniłem z drucianego wieszaka takiego potworka :mrgreen:

Obrazek

Więcej zdjęć pod linkiem:

https://goo.gl/photos/bwNt2nBALVge7cNb9

Koszt: hmmm 3 albo 4 wieszaki bo trochę mi nie szło na początku i koncepcja się zmieniała.
Czas wykonania: 2 h łącznie z prototypami, pękniętymi drutami i popijaniem browarka :mrgreen:
Mocuję to za te oczka i wypustki za pomocą grubych recepturek - tak, tak, trzyma się znakomicie, nie sposób tego przesunąć po linkach, choć pomyślę nad czymś poważniejszym :doh: Dodatkowo jedno kółeczko "od kluczy" dla świętego spokoju.
Aha, mam latawce 5 linkowe więc zablokowanie na linkach mocy nie przeszkadza. Przy 4 linkowych trzeba by to zmodyfikować, żeby działał system bezpieczeństwa.

Efekt taki sam jak przy oryginalnych mocowaniach. Dla mnie wystarczający.

phpBB [video]


Pewnie do lekkiej poprawy kąt mocowania względem płaszczyzny linek (może wystarczy podgiąć drut), materiał (odrobinę grubszy drut w koszulce) no i sposób mocowania do linek.
Ale raczej mi się nie chce. Chyba lubię takie prowizorki :lol:
Ostatnio zmieniony 31 maja 2016, 15:29 przez sebro, łącznie zmieniany 1 raz.



Wróć do „Zrób to Sam & Naprawa Sprzętu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości