Smarowanie woskiem linki depowera

Pytania odnośnie naprawy, budowy, i modyfikacji sprzętu.
Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post04 wrz 2015, 08:57

bartolomeo_n pisze:
Mikolpa pisze:(...)

Gdzie kupujecie dyneme na depower? Ja jak szukałem w necie to zawsze ok 150zl wychodziło.


To ze 20-30zł powinno kosztować, przecież to sznurek tylko jest... ja kupowałem dyneeme tu:

http://sklepzeglarskijb.pl/pl/c/Dyneema/109

i też tu (chyba taniej, ale bardziej ograniczony wybór):

http://www.linysyntetyczne.pl/liny-dyneema

Mam pół baru na tych żółtych teraz (oprócz sterówek/nośnych) i jest OK. To jest 75SK, ale przy tych grubościach to bez znaczenia.


Wielkie dzięki :D przy tych cenach opłaca się wymienić i przestanę się bawić w jakieś smarowania.

Awatar użytkownika
bartolomeo_n
Posty: 521
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:09
Deska: (Super+)Shinn(+ster)
Latawiec: RRD, Best TS, Bandit
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 35 razy
 
Post04 wrz 2015, 12:40

Mikolpa pisze:
bartolomeo_n pisze:
Mikolpa pisze:(...)

Gdzie kupujecie dyneme na depower? Ja jak szukałem w necie to zawsze ok 150zl wychodziło.


To ze 20-30zł powinno kosztować, przecież to sznurek tylko jest... ja kupowałem dyneeme tu:

http://sklepzeglarskijb.pl/pl/c/Dyneema/109

i też tu (chyba taniej, ale bardziej ograniczony wybór):

http://www.linysyntetyczne.pl/liny-dyneema

Mam pół baru na tych żółtych teraz (oprócz sterówek/nośnych) i jest OK. To jest 75SK, ale przy tych grubościach to bez znaczenia.


Wielkie dzięki :D przy tych cenach opłaca się wymienić i przestanę się bawić w jakieś smarowania.


Jeszcze do tego brummel splice (np. tu wersja trudniejsza, gdy wolny jest tylko jeden koniec: https://www.youtube.com/watch?v=4WW7Qvg3VjI) i można zrobić samemu wszystko przy linkach - żadnego szycia. :thumbsup:

Awatar użytkownika
kriski
Posty: 341
Rejestracja: 02 wrz 2011, 23:29
Deska: su-2
Latawiec: rebel, convert
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post04 wrz 2015, 19:32

no no, fachowiec, następną tak zrobię

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 wrz 2015, 11:55

We wszystkich barach northa wymieniałem linkę na dyneemę 6 z żeglarskiego za 10-12zł/mb. Tam wchodzi chyba jakieś 1,5-2m. Jeśli w nowych potrzebne jest zrobienie brummela to nie jest to trudne, ale ja najnowszy bar miałem z 2011 roku i tam nie trzeba było nic zaplatać. Zawsze wymieniałem linkę depowera i 5 1x w roku i naprawdę nie ma się czym martwić. Nie potrzeba smarowania, kombinowania wszystko daje radę wytrzymać przez sezon, a przy tych kosztach to wolę wymienić niż się zdziwić w połowie sezonu gdzieś na końcu świata, że mi sięlinka przetarła i jest tylko oryginalna za USD100

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post17 wrz 2015, 14:19

onzo pisze:We wszystkich barach northa wymieniałem linkę na dyneemę 6 z żeglarskiego za 10-12zł/mb. Tam wchodzi chyba jakieś 1,5-2m. Jeśli w nowych potrzebne jest zrobienie brummela to nie jest to trudne, ale ja najnowszy bar miałem z 2011 roku i tam nie trzeba było nic zaplatać. Zawsze wymieniałem linkę depowera i 5 1x w roku i naprawdę nie ma się czym martwić. Nie potrzeba smarowania, kombinowania wszystko daje radę wytrzymać przez sezon, a przy tych kosztach to wolę wymienić niż się zdziwić w połowie sezonu gdzieś na końcu świata, że mi sięlinka przetarła i jest tylko oryginalna za USD100

Przy takich kosztach jak podajecie (dzięki za linki do sklepów) to nie ma co pajacować z jakimś smarowaniem. W nowych (2013, 14, 15) nie trzeba zaplatać a wymiana to 5min

Awatar użytkownika
skompy
Posty: 224
Rejestracja: 12 lis 2010, 15:49
Deska: nobile 50/50
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 20 razy
 
Post08 lip 2017, 19:10

Witam, posiadam mój pierwszy latawiec Gaastra MAX z 2008roku 14m, na którym stawiałem pierwsze kroki-( służy mi do dziś ), w bardzo dobrym stanie :wink:
Ale bar się strasznie zniszczył , linki straciły swój ślizg . Bardzo ciężko się rozwija i strasznie się plączą- zrobiły się szorstkie.
napiszcie czy jest coś do smarowania linek ?
A może lepiej wymienić linki w barze, bo nie wiem czy jeszcze produkują takie bary.
może ktoś wie jaki bar innej firmy pasuje do mojej kruszynki?

Awatar użytkownika
bartolomeo_n
Posty: 521
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:09
Deska: (Super+)Shinn(+ster)
Latawiec: RRD, Best TS, Bandit
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 35 razy
 
Post08 lip 2017, 19:14

skompy pisze:Witam, posiadam mój pierwszy latawiec Gaastra MAX z 2008roku 14m, na którym stawiałem pierwsze kroki-( służy mi do dziś ), w bardzo dobrym stanie :wink:
Ale bar się strasznie zniszczył , linki straciły swój ślizg . Bardzo ciężko się rozwija i strasznie się plączą- zrobiły się szorstkie.
napiszcie czy jest coś do smarowania linek ?
A może lepiej wymienić linki w barze, bo nie wiem czy jeszcze produkują takie bary.
może ktoś wie jaki bar innej firmy pasuje do mojej kruszynki?


Jeżeli bar jest taki, że wszystkie linki mają być równe, to pasuje cokolwiek. Ew. jeszcze kwestia tego, czy jest wysokie czy niskie Y (teraz chyba większość ma niskie Y... chyba).
Jak Twoj bar jest ok, to wymień sobie linki - zgodnie z radami wyżej w tym wątku i tyle.

Aa... zerknąłem teraz na ten latawiec - to jest 5-linkowy C-shape :)
Do tego mówisz o nośnych/sterówkach - to zły wątek raczej.
W takim razie to nie wiem czy inny 5-linkowy bar podpasuje, dochodzi jeszcze kwestia czy ta 5ta linka jest obciążona czy nie.
Smarować nie smarowałem, ale tu masz ciekawy wątek na ten temat: http://www.kiteforum.com/viewtopic.php? ... 2&start=10
Cuda ludzie próbują - od świeczek na zimno jak i na gorąco (uwaga - bo dyneema jest wrażliwa na temp.!), po jakieś woski do cięciw łuków...


Wróć do „Zrób to Sam & Naprawa Sprzętu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości