Slingshot bar - pęknięty plastik

Pytania odnośnie naprawy, budowy, i modyfikacji sprzętu.
Awatar użytkownika
don Komorro
Posty: 957
Rejestracja: 27 sie 2007, 15:56
Latawiec: ss fuel
Lokalizacja: Gdańsk "Czarna dupa"
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post17 mar 2013, 22:57

ale jeśli to jest bar 2012 to na zdjęciu wygląda straszniej niż jest w rzeczywistości :wink: nic sie z tym nie bedzie działo nawet jak zostawisz tak jak jest ale lepiej okroić równo nożem i np owinąć taśmą izolacyjną. ja bym tak zrobił i pewnie zrobię jak moje dwa bary polecą za ogółem :roll:

wild1
Posty: 52
Rejestracja: 23 sie 2012, 11:47
Deska: 77 Project - BOB black
Latawiec: SS RPM
Lokalizacja: Poznań/Murowana Goślina
 
Post18 mar 2013, 08:33

wirus12 pisze:mam to w 2 barach , wszyscy co maja bary slinga to wcześniej czy później to mają , jak jest na gwarancji to reklamuj , jak nie tak jak moje kupione z 2 ręki to kaplica ,przyzwyczajony do serwisu CORA i Marjo gdzie z każdą pierdołą nawet z modelu 2010/09 możesz się zgłosić i nie odejdziesz z kwitkiem, pisałem do centrali w stanach umyli ręce , no i dla zbytu do Yuriego :D , o dziwo szybciej odpisał niż sling , taka wada , rada ostry nóż i ja okroiłem ten pęknięty element dookoła żeby nie był chropowaty i tyle.


Kupiony jako używany od Pablo ale rocznik zestawu 2012 , nie wiem czy jest na gwarancji , pewnie tak , ale jak napiszę do źródła to się dowiem.

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 kwie 2013, 11:15

Pęknięcie tego plastiku to czysto estetyczny problem, zupełnie nie ma co się przejmować, że wpłynie to na tą grubą linkę, która jest pod plastikiem. Faktycznie wcześniej się to nie zdarzało, ale tak jak mówię poza estetyką nic to nie zmienia.

Ad wild1 - linka jest wymienialna, nie trzeba wymieniać całego baru.

Awatar użytkownika
DziQ
Posty: 68
Rejestracja: 14 lut 2012, 11:36
Deska: Best / Nobile
Latawiec: Slingshot / Airush
Lokalizacja: Warsaw
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post08 lip 2013, 22:51

Hey,

No to mój bar również " poleciał" w ten sam sposób ( 2012 nówka - pływania podczas ciepłej jesieni i teraz od czerwca ). Może i nie wpływa to na właściwości ale bardzo wkurza jak widzisz, że coś co powinno się trzymać właśnie się rozleciało. Zresztą z całym szacunkiem, ale tłumaczenie, że to tylko estetyka do mnie nie przemawia :hand: bo takie przykłady "estetyczne" nie ważne w jakim produkcie to po prostu wada produkcyjna/ użycie nieodpowiedniego materiału. Sam się zastanawiam co z tym zrobić, nie można dokupić ew tej całej czarnej "okleiny/końcówki - nakładanej na bar i wymienić ??

Pozdro

Awatar użytkownika
Rhall
Posty: 298
Rejestracja: 29 gru 2012, 15:32
Deska: SU-2, Cabrinha
Latawiec: Flaj, Caba, North
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post09 lip 2013, 01:46

W takim razie również się podzielę i wyrażę żal.
(Nie)szczęśliwie dołączyłem do grona posiadaczy bar-u z pękniętym plastikiem.
Jedną sesję temu podczas zwijania bar-u odkryłem brak ciągłości na osłonce. Jedyne co mi przychodzi do głowy to jakiś elastyczny klej lub zgrzanie plastiku.
Jeśli zdecyduję się zadziałać, którąś z metod i okaże się skuteczna, podzielę się spostrzeżeniami.
Może i defekt estetyczny, ale wychodzi na to, że jestem estetą, bo niemiłosiernie mnie to wkurza :)

Pozdro dla posiadaczy felernego bar-u :)

pierol
Posty: 146
Rejestracja: 11 lut 2006, 15:31
Deska: Xenon www.sfinkspub.com.pl
Latawiec: Zeeko,RPM
Lokalizacja: Świnoujście
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post05 paź 2013, 18:29

Od roku zastanawiam się jak w tym barze zabezpiecza się linki przed rozwinięciem. Nie ma tam żadnych gumek jak w innych barach.

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 paź 2013, 18:37

No dobra to ja sposobów na to mam kilka:
1) zakładam chickenloopa na bar po zwinięciu linek
2) zawiązujesz na końcu linki wokół baru
3) kupujesz sobie rzepy i przyczepiasz je do oh shitów i potem po zwinięciu linek końcówki zabezpieczasz rzepem
4) idziesz do pasmanterii i dorabiasz sobie sam gumki do baru

pierol
Posty: 146
Rejestracja: 11 lut 2006, 15:31
Deska: Xenon www.sfinkspub.com.pl
Latawiec: Zeeko,RPM
Lokalizacja: Świnoujście
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post05 paź 2013, 18:49

JA robie to drugim sposobem ale myśle ze projektanci SS o czymś zapomnieli :D

sersciuch
Posty: 253
Rejestracja: 06 wrz 2010, 01:02
Deska: north freestyle fish
Latawiec: rpm
Lokalizacja: scheveningen NL
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post05 paź 2013, 19:50

a ja zwijam porządnie bar i nic nie spada,się nie rozwija i się nie plącze
najważniejsze moim zdaniem aby nie zwijać linki depowera i tej grubej części sterówek na widełki bo wtedy linki się nie mieszczą i spadają z baru

Awatar użytkownika
przemjas
Posty: 2566
Rejestracja: 21 lis 2006, 13:54
Deska: SU-2 Prorider
Latawiec: SS RPM 10m
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 18 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 paź 2013, 11:01

do linek Wcześniej SS dodawał żółtą pierdółkę, co każdy wyrzucał ;)
Obrazek

w 2013 są rzepy do linek przy końcach sterówek przy barze jak dobrze pamiętam nazywa się to oh shit handle.
tutaj je trochę widać
Obrazek

pierol
Posty: 146
Rejestracja: 11 lut 2006, 15:31
Deska: Xenon www.sfinkspub.com.pl
Latawiec: Zeeko,RPM
Lokalizacja: Świnoujście
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post07 paź 2013, 11:18

przemjas pisze:Wcześniej SS dodawał żółtą pierdółkę do zaczepiania linek.
w 2013 są rzepy do linek przy końcach sterówek przy barze jak dobrze pamiętam nazywa się to oh shit handle.

Pierdółka pierdółką.Ja ją mam, ale ona nie rozwiązuję problemu rozwijania się linek z baru, tylko pozwala na szybsze podłączenie linek bez ich wcześniejszego" rozczesywania".Tak sie zastanawiam, ze szkopuł chyba w materiale z jakiego wykonane sa linki.W SS są takie jakoś mniej elastyczne,jakby z plastiku jakiegoś zrobione.W Zeeko mam trochę inne,bardziej miękkie.
Ale żeby nie było że tu przedstawiam samą krytykę, to napisze ze z latawca jak i z baru jestem bardzo zadowolony a brak gumek nie wpływa negatywnie na moja ocene SS tylko jest małą niedogodnością i lekkim niedopracowaniem do którego można się przyzwyczaić :D :D :D
Pozdro

Awatar użytkownika
przemjas
Posty: 2566
Rejestracja: 21 lis 2006, 13:54
Deska: SU-2 Prorider
Latawiec: SS RPM 10m
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 18 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 paź 2013, 11:43

no to w 2013 roku rozwiązali to przez zastosowanie rzepa ;) teraz linki się nie rozwijają. A pierdółka to faktycznie była do szybszego podczepiania linek.
swoją drogą gdzieś na forum było jak zwijać bar żeby się nie rozplątywały linki


Wróć do „Zrób to Sam & Naprawa Sprzętu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości