RRD Addiction regulacja / ustawienia. Przerobienie baru.

Pytania odnośnie naprawy, budowy, i modyfikacji sprzętu.
Awatar użytkownika
harnaś
Posty: 821
Rejestracja: 10 lut 2009, 15:22
Deska: Aboards Z-series
Latawiec: Nobile 555 RRD Addiction
Lokalizacja: Wałbrzych
Postawił piwka: 23 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post30 gru 2013, 10:45

rolmigo pisze:słyszałem dużo dobrego o addictionach, a że nie udało mi się go przetestować w Kuźnicy bo już nie mieli ich pod koniec sezonu, więc kupiłem 16m rok 2012, cały komplet z barem race.
zestaw wygląda na nieprzerabiany i oryginalny ale podczas lotu strasznie łamie się profil na środku tuby (na szyciu koło wentyli) i podwija tipy przy mocniejszym zaciągnięciu baru np przy zwrotach.
na filmikach nic takiego nie widziałem a i jak pytałem ludzi w abc to mówili, że te latawki bardzo ładnie trzymają profil i nikt nie słyszał o zjawisku łamania profilu itp.
na zdjęciach wygląda jak stary c-shape i wymagałby 5-tej linki aby podtrzymywać profil.
http://images62.fotosik.pl/507/8040a5148221c639med.jpg
http://images63.fotosik.pl/505/abd887fc666302b1med.jpg
wypróbowałem już większość ustawień i na wszystkich to samo a pompowanie ponad miarę to już doprowadziło do rozejścia się szwów na tubie (już naprawione) a to dopiero 4te pływanie!! albo te latawce tak mają albo ktoś coś grzebał przy uździe.
słyszałem o przerabianiu olinowania bridle aby poprawić właściwości latawca.
w takim ustawieniu średnio nadaje się do pływania. ale na wiatr idzie ładnie!


Myślę że do twojego stylu pływania powinieneś sobie kupić poprzedni model Adolfa , jak sie spotkamy na SK dam tobie do spróbowania , na 100% będziesz mile zaskoczony :D

Awatar użytkownika
rolmigo
Posty: 403
Rejestracja: 03 lut 2009, 19:00
Deska: f-one
Latawiec: torch/rebel
Lokalizacja: kunice
Dostał piwko: 12 razy
 
Post30 gru 2013, 11:42

harnaś pisze:Myślę że do twojego stylu pływania powinieneś sobie kupić poprzedni model Adolfa , jak sie spotkamy na SK dam tobie do spróbowania , na 100% będziesz mile zaskoczony :D


kupiłeś 16m?? chętnie popróbuje.
wczoraj znowu pozmieniałem ustawienia i jest już lepiej ale słyszałem że w tych modelach przerabiają uzdę żeby więcej wyciągnąć z latawki.
ogólnie to przyjemnie się na niej pływa i ma równy ciąg ale brakuje mi w niej "pazura" ale i tak jest już milion razy lepiej od pierwotnego ustawienia.

ps. te latawce na prawdę są fajne i super latają mają równy ciąg nawet zaryzykowałbym stwierdzenie, że nadawały by się do szkolenia/(jako pierwszy latawiec) ze względu na swój łagodny charakter.

no ale ja chce ostrego kata w rozmiarze 16m, który dobrze idzie na wiatr (lepiej od torcza).
rebel służył mi dzielnie przez 3 lata lecz wygląda już jak weteran wojny, który oberwał kartaczem! trzyma się kupy ale poszyłem go już na wszystkie możliwe sposoby.
spróbuje jeszcze pogrzebać w ustawieniach uzdy może da się go przystosować do moich wymagań a jak nie to będzie niedługo do sprzedania/odstąpienia.

Awatar użytkownika
Pinio
Posty: 3647
Rejestracja: 02 wrz 2006, 03:46
Postawił piwka: 25 razy
Dostał piwko: 30 razy
 
Post30 gru 2013, 17:08

Stare addiction pomaranczowe i nowe biało czarne to są całkiem inne latawce :!:
Starsze można poszaleć nowsze rejs

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post27 cze 2015, 08:32

Wklejam trochę na temat ustawień, może komuś się przyda.
viewtopic.php?f=4&t=59210


Wróć do „Zrób to Sam & Naprawa Sprzętu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

cron