system bezpieczeństwa nobile 555 -da się przerobić

Pytania odnośnie naprawy, budowy, i modyfikacji sprzętu.
martaq
Posty: 9
Rejestracja: 19 paź 2014, 18:52
Deska: Nobile NBL
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Wlkp
 
Post19 paź 2014, 19:02

Cześć,
jestem posiadaczką latawca Nobile 555 9m2 z 2008/09. Pomimo kilku własnych prób oraz osób bardziej doświadczonych działanie systemu bezpieczeństwa pozostawia wiele do życzenia- latawiec ląduje, zostaje na 2 linkach mocy, przesuwa się do power zona stale generując ciąg.
Czy istnieje jakaś możliwość przeróbki baru żeby system bezpieczeństwa miał sens? Np. na to żeby latawiec zostawał na jednej lince albo coś? Czy wiecie kto by się czymś takim mógł zająć, bo sama raczej tematu nie ogarnę ;)

PS. Nie znalazłam w dotychczasowych wątkach opisu takiej konkretnie sytuacji, choć o przeróbkach systemu trochę jest
Załączniki
Nobile_2008_Bar_1.png
Tak wygląda bar z systemem.
Nobile_2008_Bar_1.png (148.27 KiB) Przejrzano 1615 razy

Awatar użytkownika
harnaś
Posty: 821
Rejestracja: 10 lut 2009, 15:22
Deska: Aboards Z-series
Latawiec: Nobile 555 RRD Addiction
Lokalizacja: Wałbrzych
Postawił piwka: 23 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post19 paź 2014, 20:18

zastępujesz kółko do którego podpięta jest mini 5 linka, stoper balem , bar odjedzie dalej a latawiec pozostanie na jednej nośnej .

martaq
Posty: 9
Rejestracja: 19 paź 2014, 18:52
Deska: Nobile NBL
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Wlkp
 
Post19 paź 2014, 21:49

Dzięki za odpowiedź. Cieszę się, że to oznacza, że jest to możliwe :)
Ale nie jestem zbyt techniczna
Czy to wymaga podobnych manewrów jak w tym wątku:
viewtopic.php?f=3&t=58513&start=0
Bo nie ogarnę rozkręcania i nakładania na nowo linek sama. A może znasz kogoś kto się takimi rzeczami zajmuje- w okolicach Poznania albo wysyłka?
Nie jestem pewna , o które kółko chodzi, wrzucę jutro fotkę z zaznaczeniem

Dzięki, pozdrawiam

schodek
Posty: 121
Rejestracja: 14 maja 2009, 12:44
Lokalizacja: katowice
Postawił piwka: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 paź 2014, 15:41

o ile się nie mylę to wystarczy podpiąć lisza do pentelki z rzepikiem na lince sterującej :)

martaq
Posty: 9
Rejestracja: 19 paź 2014, 18:52
Deska: Nobile NBL
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Wlkp
 
Post20 paź 2014, 17:36

Schodek- mówisz o tej nad pływaczkami? W sumie brzmi zaskakująco prosto;) Ale czy wtedy leash nie będzie się plątał na wysokości rąk, co poza tym, że niewygodne to powoduje ryzyko nieplanowanego lądowania latawca na krawędzi? Ale i tak chyba lepsza opcja niż obecna, bo na daną chwilę przy silnym wietrze to i tak mogę tylko wywalić latawiec :] Dobrze, że nie jest cenny;p

Jeśli chodzi o obecną sytuację to w moim rozumowaniu problem tkwi w tym, że cały system i tak w połowie linek łączy ze sobą nośne tutaj:
bar1.JPG
bar
bar1.JPG (160.29 KiB) Przejrzano 1536 razy

I cokolwiek poniżej pokombinować to i tak pozostanie na dwóch sterówkach
stoper ball.jpg
połączenie nośnych
stoper ball.jpg (103.7 KiB) Przejrzano 1536 razy

To nie wiem, na którym kółku byłby efekt- czy w tym miejscu cozaznaczyłam da się coś pokombinować?

Dzięki :)

Awatar użytkownika
bartolomeo_n
Posty: 521
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:09
Deska: (Super+)Shinn(+ster)
Latawiec: RRD, Best TS, Bandit
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 35 razy
 
Post13 sty 2015, 19:40

Jeżeli jeszcze temat aktualny (przerwa zimowa :) ), to trzeba to przerobić tak:

1. potrzebujesz 2 stalowe kółka (średnica taka sama, albo przynajmniej taka, żeby jedno nie dało się przełożyć przez drugie)
2. oddzielasz ten bałagan z drugiej fotki od siebie po kolei

i teraz tak:

3. łączysz 1. kółko z jedną nośną i (poprzez kółko!) z tą grubszą linką idącą od depowera
4. przez kółko nr 1 przekładasz drugą nośną po czym lączysz koniec z kólkiem 2. - otrzymujesz efekt taki, ze jak ciągniesz za linkę depowera, to równocześnie ściągasz obie nośne, bo są zblokowane kólkami
5. pozbywasz się tej czarnej kulki (zakładam, że to jest właśnie linka leashująca, tak?) i łączysz ją z kółkiem nr. 2 - nie wiem co jest w tej kulce, ale potencjalnie nawet możesz to obciąć i zapleść nowe ucho
gotowe...

efekt powinien być taki, że jak ciągniesz za leashującą, to możesz linkę nośną (będącą jej przedłużeniem) wyciągnąć poprzez to drugie kółko (nr 1), a wygląda to mniej więcej tak jak na zdjęciu w tym poście: viewtopic.php?f=3&t=46060&start=15 (zdjęcie drugie: "Po zmianie"):
Obrazek


Jak mam być szczery to ten obecny setup wygląda tak, jakby ktoś zarypał jedno stalowe kółko i zmajstrował jakiś dziwny patent z plastikową kulką...

martaq
Posty: 9
Rejestracja: 19 paź 2014, 18:52
Deska: Nobile NBL
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Wlkp
 
Post11 lip 2015, 23:50

Dystrybutor Lulagoga spisał się na 6 i wymienili mi na funkcjonalny system, który ląduje na 1 lince mocy :)


Wróć do „Zrób to Sam & Naprawa Sprzętu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości