Bar Ozone 2008 - linki różnych długości

Pytania odnośnie naprawy, budowy, i modyfikacji sprzętu.
masteryoda
Posty: 44
Rejestracja: 26 maja 2015, 15:00
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post21 cze 2015, 18:17

Kupiłem na wiosnę latwiec Ozone Edge 2008 11m z barem. Dopiero w ostatni czwartek miałem okazję go odpalić. Po wystartowaniu okazało się, że coś jest nie tak z długością linek bo musiałem bar trzymać mocno przekrzywiony na prawo żeby latawiec stał prosto. Na szczęście przy barze są taśmy które pozwalają na regulowanie długości linek sterujących i skrócenie jednej linki sterującej rozwiązało problem. Popływałem ale postanowiłem po pływaniu sprawdzić o co chodzi.

Okazuje się po rozwinięciu tego w domu, że w zasadzie każda linka jest innej długości. O ile linki sterujące mają te taśmy które pozwalają na jakąś regulację o tyle linki nośne już nie - linka 2 i 4 mają na oko 3cm różnicy w długości. Linka nr 3 jest oczywiście innej długości ale to tak ma przecież być.

Czyżby się rozciągnęły jakoś nierówno? Aż trudno w to uwierzyć, patrząc na nie wyglądają prawie jak nowe. Czytałem to inny wątek o podobnym temacie, ale to był bar Ozone 2013 a one mają już trochę inną konstrukcję (chyba).

pzdr,M.

Awatar użytkownika
apek
Posty: 859
Rejestracja: 03 cze 2012, 09:42
Deska: Naish
Latawiec: Naish
Postawił piwka: 48 razy
Dostał piwko: 64 razy
 
Post21 cze 2015, 18:54

naciągaj, aż się wyrównają, również te sterujące, u mnie to było z 10 cm

masteryoda
Posty: 44
Rejestracja: 26 maja 2015, 15:00
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post24 lip 2015, 10:56

apek pisze:naciągaj, aż się wyrównają, również te sterujące, u mnie to było z 10 cm


Dzięki, zrobiłem jak poradziłeś. Ciekawe były reakcje przechodniów, bo musiałem to robić na ulicy przed domem, mocując linki do słupa ;). Jestem zaskoczony, bo niby linki mają się nie rozciągać, a naciągnąłem te krótsze bez większych problemów do odpowiedniej długości.

Tylko co z tą piątą linką w barze Ozone'a 2008? Ona powinna być krótsza, ale ile? Jak jej niedobrana długość (za krótka/za długa) będzie wpływać na latawiec? Teorie do pozostałych linek i ich wpływ już jako tako ogarniam, ale ta piąta rozdziela się na 5 punktów na całej krawędzi natarcia latawca i trudno powiedzieć co tak naprawdę robi...


M.

masteryoda
Posty: 44
Rejestracja: 26 maja 2015, 15:00
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post06 sie 2015, 21:33

masteryoda pisze:
apek pisze:naciągaj, aż się wyrównają, również te sterujące, u mnie to było z 10 cm


Dzięki, zrobiłem jak poradziłeś.(...) a naciągnąłem te krótsze bez większych problemów do odpowiedniej długości.


Eeeee... problem powrócił niestety - na ostatnim pływaniu znowu jeździłem z krzywym barem - chyba jednak trzeba je przeszyć.
@Apek - tobie jednokrotne naciągnięcie pomogło na stałe?


Wróć do „Zrób to Sam & Naprawa Sprzętu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości