Czym skleić tube?

Pytania odnośnie naprawy, budowy, i modyfikacji sprzętu.
Awatar użytkownika
JarekJ
Posty: 167
Rejestracja: 18 paź 2005, 14:45
Deska: T5
Latawiec: Bularoo 9,Charger 12,speed3 19
Lokalizacja: WARTA , UK
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post01 wrz 2015, 14:24

Cześć,mam minimalne ok.3mm rozcięcie na materiale tuby głównej-nie na kondonie .Mam dostęp od środka i od zewnatrz.Jak to samemu naprawić,jakiego użyć kleju,czy może być technikoll,z czego zrobić łatke? Dodam że nie mam możliwości oddania do serwisu.Pozdrawiam i dziękuje.Jarek

zojsan
Posty: 1194
Rejestracja: 18 maja 2013, 07:32
Deska: SU-2, SPLEENE Door
Latawiec: Cabrinha FX 7.10.14
Lokalizacja: Lubelskie
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 33 razy
 
Post01 wrz 2015, 18:56

Jeśli masz dostęp od środka (uszkodzenie w miarę blisko zamka)
to wystarczy taśma dakronowa najlepiej ta grubsza ale przy 3mm może być zwykła
przyklej od środka wtedy łata nie będzie się odklejać a balon będzie ją dociskał
ja używałem też taśmy dwustronnej i materiał z tuby głównej... działa do dziś :thumbsup:
powodzenia...

heon
Posty: 21
Rejestracja: 09 sie 2019, 23:20
Latawiec: Cabrinha Convert 12
Lokalizacja: Kraków
 
Post09 sie 2019, 23:27

Witam
Wiem że odgrzewam starego kotleta ale stanąłem przed małym problemem i chciałem zapytać czy ktoś ma jakiś patent. A więc mam przetarcie na poszyciu tuby ok 3 cm chciał bym to skleić ale jest w 1/4 tuby wiec jest problem z dostaniem się z łatką od wnętrza tuby. od strony zakończenia zbyt mały otwór od strony zamka za daleko. czy przyklejenie łątki z jednej strony zda egzamin czy do kleju nie będzie łapać napompowana dętka? Jeśli nie podkleję od wnętrza. Ktoś ma patent ?

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post09 sie 2019, 23:46

A jak talku nawalisz? Nie wiem czy dobry pomysł ale kleić na pewno się nie będzie. Pytanie czy ciasto w tubie się nie zrobi :)

heon
Posty: 21
Rejestracja: 09 sie 2019, 23:20
Latawiec: Cabrinha Convert 12
Lokalizacja: Kraków
 
Post10 sie 2019, 00:11

W sumie masz racje jeśli zatalkuje tubę to klej nie powinien łapać pytanie jak z wytrzymałością łątki jeśli będzie jednostronna tym bardziej ze jest to poszycie tuby wiec działają dosyć duże siły.

alewik
Posty: 67
Rejestracja: 22 mar 2016, 08:36
Deska: RLBoards,Firewire Hydroshort
Latawiec: Eleveight Ws/ OZONE
Lokalizacja: 3city
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post17 gru 2019, 12:13

JarekJ pisze:Cześć,mam minimalne ok.3mm rozcięcie na materiale tuby głównej-nie na kondonie .Mam dostęp od środka i od zewnatrz.Jak to samemu naprawić,jakiego użyć kleju,czy może być technikoll,z czego zrobić łatke? Dodam że nie mam możliwości oddania do serwisu.Pozdrawiam i dziękuje.Jarek


Kup folie TEarAid wersja A
Ostatnio zmieniony 17 gru 2019, 12:14 przez alewik, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Zrób to Sam & Naprawa Sprzętu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości