Budowa deski, kilka pytań

Pytania odnośnie naprawy, budowy, i modyfikacji sprzętu.
Progo
Posty: 18
Rejestracja: 19 gru 2011, 21:26
Postawił piwka: 1 raz
 
Post30 wrz 2015, 20:40

Cześć, przymierzam się do zrobienia własnej deski. Dużo się o tym naczytałem i naoglądałem więc jako tako mam jakieś podstawy. Problem jednak mam z dwiema rzeczami:
1. Jaką pompę próżniową kupić? Nie jestem wgl. zorientowany co do tego sprzętu. Czy sprawdzą się te co wiszą na allegro w cenie ok. 1000 zł, czy lepiej zainwestować w coś droższego? Bardzo byłbym wdzięczny za podanie jakiegoś konkretnego modelu ;)
2. Rocker table. Gdzie można znaleźć plany do zrobienia takiego "stołu", czy są może gotowe do kupienia. Nurtuje mnie jeszcze jedna sprawa, czyli ustawienie takiego stołu. Czy jest jakiś standardowy profil wygięcia do desek twintip?

Deskę chcę zrobić dla własnej satysfakcji i frajdy, zawsze człowiek nauczy się czegoś nowego ;) Dzięki za jakiekolwiek informacje :)

Awatar użytkownika
Gemsi
Posty: 90
Rejestracja: 08 lip 2015, 16:52
Deska: Makani Sharp
Latawiec: Ultra 12,Passion 9,Religion 6
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post07 sty 2016, 13:20

odkopuje, bo mi sie nudzi:

Progo pisze:1. Jaką pompę próżniową kupić? Nie jestem wgl. zorientowany co do tego sprzętu. Czy sprawdzą się te co wiszą na allegro w cenie ok. 1000 zł, czy lepiej zainwestować w coś droższego? Bardzo byłbym wdzięczny za podanie jakiegoś konkretnego modelu ;)


w zupełności wystarczy nawet tańsza pompa http://zywica.eu/sanit//index.php?produ ... rod_id=145, manometr się przydaje żeby mieć pewność, że nie ma nieszczelności w worze.

Progo pisze:2. Rocker table. Gdzie można znaleźć plany do zrobienia takiego "stołu", czy są może gotowe do kupienia. Nurtuje mnie jeszcze jedna sprawa, czyli ustawienie takiego stołu. Czy jest jakiś standardowy profil wygięcia do desek twintip?


Tak prawdę mówiąc to sprawa jest bardzo i niezwykle prosta, bierzesz sklejkę 8mm, o wymiarach 150x50 cm, pod krótsze boki podkładasz klocek 5x5 cm, a środek sklejki dokręcasz do blatu, w ten sposób otrzymujesz najprostszy rocket table. Zrobiłem w ten sposób 7 desek.

Progo pisze:Deskę chcę zrobić dla własnej satysfakcji i frajdy, zawsze człowiek nauczy się czegoś nowego ;) Dzięki za jakiekolwiek informacje :)


powyższe rady dotyczą budowy deski z uwzględnieniem ostatniego akapitu :D

Progo
Posty: 18
Rejestracja: 19 gru 2011, 21:26
Postawił piwka: 1 raz
 
Post20 sty 2016, 19:03

Dzięki za odpowiedź i rady. Nie spodziewałem się, że ktoś mi jeszcze odpowie :)

Awatar użytkownika
Gemsi
Posty: 90
Rejestracja: 08 lip 2015, 16:52
Deska: Makani Sharp
Latawiec: Ultra 12,Passion 9,Religion 6
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post21 sty 2016, 10:35

Progo pisze:Dzięki za odpowiedź i rady. Nie spodziewałem się, że ktoś mi jeszcze odpowie :)

Spoko, jakby co to wal śmiało. Niedługo wrzuce kilka fotek desek robionych tą metodą, kończę szóstą i myślę o siódmej :D


Wróć do „Zrób to Sam & Naprawa Sprzętu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości