Skręcone linki w barze North

Pytania odnośnie naprawy, budowy, i modyfikacji sprzętu.
KonradB
Posty: 62
Rejestracja: 08 lip 2014, 10:14
Postawił piwka: 1 raz
 
Post09 lis 2015, 09:23

Hej, może ktoś się spotkał z takim problemem jak ja i wie jak to rozwiązać bo borykam się z nim od jakiegoś czasu i nikt nie jest mi w stanie pomóc. Otóż mam problem ze skręcającymi się środkowymi linkami w barze North Quad Control 2013 24m. Problem jest na tyle spory że, w miejscu gdzie od V' ki linki powinny rozchodzić się w swoich kierunkach, są one skręcone na odległość co najmniej 2 metrów. Kręcenie roto head pomaga je rozplątać, jednak zaczynają się skręcać poniżej V' ki. Najgorsze jest to że, nie dzieje się to podczas pływania a już przy samym starcie latawca. Wpinając linki do latawca, sprawdzam czy jest wszystko OK, widzę że linki nie są poskręcane ale jak tylko latawiec jest w górze, widać że znowu uległy skręceniu. Nie robiąc ani jednego halsu mam już poplątane linki. Dodam że, po każdym pływaniu wszystkie linki jeszcze raz sprawdzam czy nie są poskręcane, jeśli są to klaruję bar i dopiero go zwijam. Nie wiem czy to jest może wina samych linek(ich zużycia przy odkręcaniu baru po skokach ) czy co innego. Tak więc jeśli ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać lub spotkał się z takim problemem to chętnie przeczytam w tym wątku :wink:

Awatar użytkownika
kriski
Posty: 341
Rejestracja: 02 wrz 2011, 23:29
Deska: su-2
Latawiec: rebel, convert
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post09 lis 2015, 10:46

po mojemu linki do wymiany, bez naciągu są okej, po naprężeniu się skręcają, pewnie przetarta jest jedna składowa i nierównomiernie rozciąga powodując skręcanie

KonradB
Posty: 62
Rejestracja: 08 lip 2014, 10:14
Postawił piwka: 1 raz
 
Post09 lis 2015, 15:15

trochę przeczuwałem że może to przez zajechanie linek, ale że to mój pierwszy bar to nie mam odniesienia bo nie wiem jak wyglądają linki do wymiany a jak nie. Tak czy siak dzięki za poradę, linki idą do wymiany :thumb:


Wróć do „Zrób to Sam & Naprawa Sprzętu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości