Slingshot Sentinel bar 2016

Pytania odnośnie naprawy, budowy, i modyfikacji sprzętu.
mate102
Posty: 317
Rejestracja: 18 maja 2011, 22:19
Postawił piwka: 17 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post29 lis 2015, 13:10

phpBB [video]

Witam ostatnio zobaczyłem nowe rozwiązanie SS z depowerem nad barem. Bardzo podoba mi się możliwość przesuwania góra dół tej "knagi" czy ktoś miał możliwość obejrzeć to dokładniej. Może wrzucić jakieś zdjęcie/ rysunek jak linki przebiegają tam w środku, jak to działa bo z filmu nie jestem w stanie tego zobaczyć a i sam się głowię i wymyślić nie mogę. Z góry dzięki za pomoc. Dodam, że chcę przerobić swój bar z 2011 na depower nad barem. Może ktoś wie gdzie dostanę taką fajną "knagę" i przy okazji nie za setki dolarów? :D

adasko1
Posty: 142
Rejestracja: 05 sie 2012, 13:52
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 5 razy
 
Post01 gru 2015, 18:17

Według mnie nie da rady przerobić tak twojego starego baru, bo żeby to działało (według mnie) to linka musi się przewijać przez zrywkę. Zrobiłem schematyczny rysunek jak ten nowy bar działa. Gdyby linka była zamocowana na stałe w zrywce to ściągając ten stoper depowerowałbyś kitea.
Obrazek

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 gru 2015, 13:43

tak się składa, że właśnie dotarły do nas najnowsze bary i czym prędzej rozpakowałem jeden, aby sprawdzić działanie tego (jak się później okazało) stopero-regulatora wysokości knagi depowera.

Od początku
W końcu doczekaliśmy się gumek na końcach baru do przytrzymywania linek po zwinięciu - mała rzecz, a jakże przydatna :)
Obrazek

Nowe pianki/pływaki
Obrazek

Nowy chicken loop z systemem łatwego uwolnienia/zamknięcia po leashowaniu
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Całkowicie nowy krętlik dolny do odkręcania linek depowera po loopach.
Obrazek

Oczywiście tego cuda wcześniej też nie było..
Obrazek
Ciekawa sprawa, gdyż przesuwając ten "stoper"po pierwsze oczywiście blokujemy sobie maksymalną odległość od baru, a po drugie regulujemy odległość od knagi depowera. Osoby posiadające niestandardową długość rąk powinny być bardzo z tego patentu zadowolone. Odległość krętlika linek nośnych od zaciągniętego baru to niezależnie od położenia "stopera" 69cm - przesunięcie "stopera" nie wpływa więc na tą wartość. Regulujemy jedynie skok baru między maksymalnym zaciągnięciem/odpuszczeniem i odległość knagi depowera.
Dodatkowo producent wszył w uchwyt linki depowera magnes, który po przyłożeniu do "stopera" automatycznie się przeczepia niwelując o połowę "majtanie się" luźnej linki po zaciągnięciu depowera.
Obrazek

Gdyby ktoś zastanawiał się jak wymienić linkę depowera w tak skomplikowanym systemie to poniższe zdjęcie powinno rozwiać wątpliwości :). Koniec linki przechodzi przez siebie tworząc węzeł.. proste jak budowa czołgu T34. Aby wymienić linkę wystarczy wyciągnąć koniec linki ze "środka linki " wyciągając ją z systemu.
Obrazek

więcej informacji na andrzej@kite24.pl / http://www.kite24.pl / 511830979

mate102
Posty: 317
Rejestracja: 18 maja 2011, 22:19
Postawił piwka: 17 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post12 gru 2015, 23:29

andrzejwodejszo czy linka depowera też jest jakby na bloczku ( w sensie rusza się) przy chickenie , bo nie mogę tego zobaczyć na filmie ani na zdjęciach , jeżeli nie ( linka jest zaczepiona na stałe przy chickenie) to czy mógłbyś wrzucić jakiś taki schemat jak adasko1 pokazujący jak to działa i jak te linki biegną dokładnie.

pietkun
Posty: 176
Rejestracja: 25 cze 2012, 16:23
Latawiec: vegas
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 6 razy
 
Post13 gru 2015, 20:03

czy to czasem nie jest 100% kopia systemu northa ?

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 gru 2015, 23:00

Linka jest na bloczku przy chickenie


Wróć do „Zrób to Sam & Naprawa Sprzętu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

cron