(Prawie) genialne sposoby - wymiana zaworu one-pump w tubie poprzecznej

Pytania odnośnie naprawy, budowy, i modyfikacji sprzętu.
Awatar użytkownika
Tolek, Koszalin
Posty: 1275
Rejestracja: 14 gru 2006, 12:26
Lokalizacja: Koszalin
Dostał piwko: 14 razy
 
Post22 mar 2016, 00:13

Cześć!
Jakiś czas temu koledze Jurkowi totalnie rozsypał się plastikowy cylinderek systemu one-pump w tubie poprzecznej Ozona (kto pływa na Ozonach ten wie, że problem pojawił się w modelach od 2012 r i trochę niestety trwał). Zakupiony nowy cylinderek czekał na usunięcie starego i zajęcie jego miejsca. Niestety -wszelkie próby odklejenia niesprawnego cylinderka- typu wielokrotne moczenie w gorącej wodzie i próba odklejenia nie przynosiły rezultatu. Owszem - przygrzany fabrycznie do tuby kołnierz cylinderka pod wpływem gorących kąpieli zbielał ale trzymał się jak rzep psiego ogona :roll: i był nie do odklejenia :naughty: Wszelkie próby naszych zgrabnych palców nie przynosiły efektu :o Po kolejnym moczeniu i kolejnej nieudanej próbie dobrania się do krawędzi zgrzanego kołnierza też od lewej strony tuby - przyszło olśnienie... :idea: :idea: :idea: Możemy nowy cylinderek nakleić na otworze dolotowym powietrza na tubie.... wywróconej na lewą stronę. Szybko ale ostrożnie wycieliśmy wystający stary cylinderek zostawiając niedający się odkleić kołnierz na prawej stronie tuby, która teraz stała się wewnętrzną a na wierzchu wywróconej tuby, na gładkiej powierzchni już bez trudu przykleiliśmy nowy cylinderek :D Co dwie głowy :doh: :doh: to nie jedna :D
Rozwiązanie jest niestety tylko prawie genialne :roll: bo można je zastosować tylko do tub poprzecznych (mają jeden element/zawór).
Tubę główną pozostawiamy już :D Autoryzowanemu Serwisowi

Pozdrawiamy,
Jurek :D i Tolek :D
SST (Samodzielny Serwis Techniczny)
Ostatnio zmieniony 22 mar 2016, 11:10 przez Tolek, Koszalin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mattworm
Posty: 229
Rejestracja: 12 gru 2008, 00:28
Deska: NAISH THORN,wainman blunt
Latawiec: OZONE,BEST
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
 
Post22 mar 2016, 07:31

He he dobry pomysl ja robilem w ten sposob ze wycialem stary zawor na to nakleilem tasme tearaid A wycialem w niej otwor pod zawor i nakleilem nowy zawor. Szybko.i bez problemu jakies 15min roboty , bo faktycznie zaworu podgorąca wodą nie idzie odkleic w ozonie po 2012 roku.
Ale jeszcze dodam (posiadam Ozone C4 2012 10m) ze zawory w oryginale sa takie do Du....... ze po pęknieciu 7 zaworu (zaznacze ze same pękały) podczas pompowania przed plywaniem, jakaś masakra napisalem do Ozone, odezwal sie Konrad z ozone kites z krakowa i po cenie hurtowej ( troche to trwalo ) kupilem nowe tuby z 2016 roku-wentyle z miękkiego tworzywa,kątowe zawory -wymieniłem i nawet nie mysle ze moze jakus strzelic.
Poprostu Super warto zainwestowac te 400-500stowek niz meczyc sie i kleic wymieniac stare. Ja tez tak robilem :hand:

Awatar użytkownika
KarlsonzDachu
Posty: 179
Rejestracja: 13 mar 2012, 20:15
Deska: do prasowania
Latawiec: Nie, dobrze się prowadzę
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 3 razy
 
Post08 kwie 2016, 21:48

mattworm pisze:He he dobry pomysl ja robilem w ten sposob ze wycialem stary zawor na to nakleilem tasme tearaid A wycialem w niej otwor pod zawor i nakleilem nowy zawor. Szybko.i bez problemu jakies 15min roboty , bo faktycznie zaworu podgorąca wodą nie idzie odkleic w ozonie po 2012 roku.
Ale jeszcze dodam (posiadam Ozone C4 2012 10m) ze zawory w oryginale sa takie do Du....... ze po pęknieciu 7 zaworu (zaznacze ze same pękały) podczas pompowania przed plywaniem, jakaś masakra napisalem do Ozone, odezwal sie Konrad z ozone kites z krakowa i po cenie hurtowej ( troche to trwalo ) kupilem nowe tuby z 2016 roku-wentyle z miękkiego tworzywa,kątowe zawory -wymieniłem i nawet nie mysle ze moze jakus strzelic.
Poprostu Super warto zainwestowac te 400-500stowek niz meczyc sie i kleic wymieniac stare. Ja tez tak robilem :hand:

No, to widzę, że nie tylko ja mam z tym problem. A na marginesie- te nowe kątowe, też mi się połamały ( na przewęzeniu).
PS czy ktoś ma jakiś normalny patent na naciąganie tych p...onych tulejek? Ten co to wymyślił, powinien się gumowym młotkiem.....w baniak.

Awatar użytkownika
KarlsonzDachu
Posty: 179
Rejestracja: 13 mar 2012, 20:15
Deska: do prasowania
Latawiec: Nie, dobrze się prowadzę
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 3 razy
 
Post08 kwie 2016, 22:05

mattworm pisze:He he dobry pomysl ja robilem w ten sposob ze wycialem stary zawor na to nakleilem tasme tearaid A wycialem w niej otwor pod zawor i nakleilem nowy zawor. Szybko.i bez problemu jakies 15min roboty , bo faktycznie zaworu podgorąca wodą nie idzie odkleic w ozonie po 2012 roku.
Ale jeszcze dodam (posiadam Ozone C4 2012 10m) ze zawory w oryginale sa takie do Du....... ze po pęknieciu 7 zaworu (zaznacze ze same pękały) podczas pompowania przed plywaniem, jakaś masakra napisalem do Ozone, odezwal sie Konrad z ozone kites z krakowa i po cenie hurtowej ( troche to trwalo ) kupilem nowe tuby z 2016 roku-wentyle z miękkiego tworzywa,kątowe zawory -wymieniłem i nawet nie mysle ze moze jakus strzelic.
Poprostu Super warto zainwestowac te 400-500stowek niz meczyc sie i kleic wymieniac stare. Ja tez tak robilem :hand:

Wszystko byłoby fajnie, gdyby to tyle nie trwało. Ja tuby zamówione w maju otrzymałem w październiku. :(

Awatar użytkownika
mattworm
Posty: 229
Rejestracja: 12 gru 2008, 00:28
Deska: NAISH THORN,wainman blunt
Latawiec: OZONE,BEST
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
 
Post10 kwie 2016, 10:14

No to moj miesiąc czekania okreslam jako krótki w takim razie :lol:

Awatar użytkownika
mattworm
Posty: 229
Rejestracja: 12 gru 2008, 00:28
Deska: NAISH THORN,wainman blunt
Latawiec: OZONE,BEST
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
 
Post10 kwie 2016, 14:53

Ja te nowe tulejki wyperd.....za psem i naciągnąlem stare.
Chętnie też poznam patent z nowymi tulejkami :doh:

24SURFpl
Posty: 1146
Rejestracja: 09 paź 2009, 16:35
Deska: Cabrinha
Latawiec: Cabrinha
Lokalizacja: Pruszków (k.Wa-wy)
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 kwie 2016, 16:26

:idea: może banalnie jak to robimy z Cabriha

1. nie dosuwać wężyka do końca tylko zostawić 1-2mm luzu
2. slinimy wężyk
3. naciagamy plastik mocno, z wyczuciem, do końca

Awatar użytkownika
Tolek, Koszalin
Posty: 1275
Rejestracja: 14 gru 2006, 12:26
Lokalizacja: Koszalin
Dostał piwko: 14 razy
 
Post15 kwie 2016, 23:32

Zamiast wody/śliny warto zastosować mydło w płynie - jeśli jest pod ręką :D
Wtedy już pójdzie bez problemu :thumb:

Tolek :D
Nikt nie mówił, że będzie łatwo...ale dlaczego nie może być.

Awatar użytkownika
mattworm
Posty: 229
Rejestracja: 12 gru 2008, 00:28
Deska: NAISH THORN,wainman blunt
Latawiec: OZONE,BEST
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
 
Post06 gru 2019, 08:42

Tak. Mam 3 sezon latania na nowych tubach ktore wymienilem w ozone 10m.C4 z 2012 roku, powiem ze badziew straszny w ciagu 3 lat wszystkie ale co do jednego wentyle popękały, wszystkie klejone ze sto razy jiz nawet cale do około zalewalem i reraz znowu puszczają, wydaje mi się ze w dzisiejszych czasach wszystko zeszlo na psy, materialy z których sa wykonane to jakas tragedia, czy już qrwa!!!!!!!! :evil: Nie ma nic porządnego :?:


Wróć do „Zrób to Sam & Naprawa Sprzętu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości