Zrób sam deche - kilka porad

Pytania odnośnie naprawy, budowy, i modyfikacji sprzętu.
kiteigor
Posty: 731
Rejestracja: 26 cze 2012, 22:40
Deska: Naish Monarch
Latawiec: Naish Pivot LE
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 14 razy
 
Post21 cze 2016, 15:40

Dobry dobry

Mam do Was pytanie, chciałbym w przyszlosci tej bliskiej lub nieco odleglej stworzyć / zrobić własną deske. Widziałem, ze jest parę osób, które próbuje swoich sił w tym i fajnie to wychodzi. Tylko u mnie jest jeden problem, ze nie mam typowo specjalistycznych narzędzi, aby zrobić podgiecia deski, czy też kanałów. Tak samo jest z grafiką (o spod sie nie martwię - tam może być zwykle drewno) co u jak zrobić, żeby nie spierniczyc, jakie materiały potrzebne?

Chyba, ze jest ktoś, kto za opłatą zrobiłby takie coś. Nie mówię, ze już, bo być może to ogarnę dopiero w przyszłym roku (kwestia finansowa). Niemniej jednak chciałbym się czegokolwiek dowiedzieć :)

P.S. wiem, ze są brendy, które ogarniaja grafikę pojedynczą, ale wiąże się to z dodatkowym kosztem

Pozdrawiam!

kiteigor
Posty: 731
Rejestracja: 26 cze 2012, 22:40
Deska: Naish Monarch
Latawiec: Naish Pivot LE
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 14 razy
 
Post22 cze 2016, 22:36

Nie wyrywać się tak

Awatar użytkownika
kukus
Posty: 576
Rejestracja: 23 maja 2013, 16:40
Deska: HM Split / 50fifty
Latawiec: Obsession 5/7/10.5/13.5
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 22 razy
 
Post23 cze 2016, 09:22

To ja wyjasnie i bede jak zwykle tym zlym :twisted:
Temat jest tak skomplikowany i tak nieoplacalny przy wykonaniu jednej czy nawet kilku sztuki ze osobom w temacie nawet nie chce sie pisac.
A z Twojej wypowiedzi wynika wprost ze nie masz pojecia ani funduszy czyli 2 podstawowych skladnikow.
Serio nie pisze po slosci tylko na podstawie tego co wyszukalem w necie dluzszy czas temu i na podstawie tego jak kumpel robi nam home made splity.
I mimo ze pracuje przy kompozytach - zna sie i ma dostep do technologi to zdarzaja mu sie wpadki.
Gdzies kiedys nawet dorwalem opis jak chyba bracia jakas deske robili i podsumowali ze za koszt pierwszego egzemplaza mogliby kupic nowa markowa a i tak wyszlo jako tako.

Awatar użytkownika
Gemsi
Posty: 90
Rejestracja: 08 lip 2015, 16:52
Deska: Makani Sharp
Latawiec: Ultra 12,Passion 9,Religion 6
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post29 cze 2016, 13:06

kukus pisze:To ja wyjasnie i bede jak zwykle tym zlym :twisted:
Temat jest tak skomplikowany i tak nieoplacalny przy wykonaniu jednej czy nawet kilku sztuki ze osobom w temacie nawet nie chce sie pisac.

To ja będę w opozycji :D
Ja na przykład w sezonie rzadkow chodze na forum, więc teraz zauważyłem,
Jestem w stanie zrobić nawet jednostkową sztukę, bo takie mam hobby :D.
Generalnie można robić bez wyszukanych narzędzi, ale wowczas najprościej będzie zrobić sklejkową, a ta wyjdzie ciężka jak cholera.
Można robić w innych technologiach, ale trzeba mieć trochę pojęcia żeby nie błądzić. Po zrobieniu kilkunastu desek, z czego połowa to były wtopy, nabrałem pewnego doświadczenia i w zasadzie mam dopracowaną technologię garażową i mam wiecej desek niż jestem w stanie opływać :D.
Jeśli jesteś zainteresowany to wal na priv i mogę Ci przygotować wtępną kalkulację uwzględniając Twoje pomysły. Pewnie wyjdzie taniej niż fabryka i taniej niż jak byś miał robić sam, bo tak jak wspomniałem wcześniej mam odpowiedni sprzęt i materiały pomocnicze :D

Awatar użytkownika
kukus
Posty: 576
Rejestracja: 23 maja 2013, 16:40
Deska: HM Split / 50fifty
Latawiec: Obsession 5/7/10.5/13.5
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 22 razy
 
Post30 cze 2016, 08:28

Stajesz w opozycji po czym piszesz "trzeba mieć trochę pojęcia", "po zrobieniu kilkunastu desek, z czego połowa to były wtopy", "mam odpowiedni sprzęt i materiały pomocnicze".
Tak więc dziękuję za potwierdzenie moich słów a umówmy się jeszcze ze deska ze sklejki to nie deska. Mowa tu o normalnych deskach no chyba ze bawimy się tak:

https://www.youtube.com/watch?v=CFKu8Ke0sGE

Awatar użytkownika
Wiktorek
Posty: 715
Rejestracja: 02 sty 2004, 09:34
Deska: Skywalker, OR Mako!
Latawiec: RRDs, Rally
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 11 razy
 
Post30 cze 2016, 10:39

Kiedyś był filmik (nawet chyba po polsku) o pro pływającym na desce ze sklejki z "normalnymi" padami i finami, o ile pamiętam płaskiej. Pady były przykręcone śrubami od spodu i zabezpieczone gumą do żucia(!?). Był zaskoczony jej dobrą pływalnością ...
Ja mam nadal starego skim'a pakalolo ze sklejki, aż taki ciężki nie jest. Także da się po taniości.
Zresztą co ją będę pisał: http://www.mit.edu/people/robot/zp/zeroprestige.html
Obrazek

Awatar użytkownika
kukus
Posty: 576
Rejestracja: 23 maja 2013, 16:40
Deska: HM Split / 50fifty
Latawiec: Obsession 5/7/10.5/13.5
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 22 razy
 
Post30 cze 2016, 11:05

Zero Prestige Mega Industry aaaaaaaaaaaaaahahahha rozwalilo mnie
i ich pierwszya produkcja Le Plank 1.0
turlam sie pod biurkiem

czyli punktem wyjscia tematu jest to jakie ktos przyjmuje zalozenia o czekiwania

Awatar użytkownika
Wiktorek
Posty: 715
Rejestracja: 02 sty 2004, 09:34
Deska: Skywalker, OR Mako!
Latawiec: RRDs, Rally
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 11 razy
 
Post30 cze 2016, 12:25

kukus pisze:czyli punktem wyjscia tematu jest to jakie ktos przyjmuje zalozenia o czekiwania


Nie, po prostu niektórych nie ogranicza sprzęt i pogoń za nowinkami czy raczej nową szatą graficzną.
Widziałeś kiedyś, żeby ktoś tak pływał u nas na markowym sprzęcie i do tego latawiec bez depower'u? Wood is good!
phpBB [video]

Awatar użytkownika
Gemsi
Posty: 90
Rejestracja: 08 lip 2015, 16:52
Deska: Makani Sharp
Latawiec: Ultra 12,Passion 9,Religion 6
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post17 lip 2016, 19:14

kukus pisze:Stajesz w opozycji po czym piszesz "trzeba mieć trochę pojęcia", "po zrobieniu kilkunastu desek, z czego połowa to były wtopy", "mam odpowiedni sprzęt i materiały pomocnicze".
Tak więc dziękuję za potwierdzenie moich słów a umówmy się jeszcze ze deska ze sklejki to nie deska. Mowa tu o normalnych deskach no chyba ze bawimy się tak:


Jak ktoś nie ma przyjemności z robienia czegoś samemu to ni ch*ja nie da rady, "trzeba mieć trochę pojęcia" - ano trzeba, przynajmniej doczytać jak do tego się zabrać. "Po zrobieniu kilkunastu desek, z czego połowa to były wtopy" - ale na wszystkich dało się pływać. "Mam odpowiedni sprzęt i materiały pomocnicze" - na MacGyvera sie tego zrobić nie da.
Ze sklejki zrobiłem tylko jedną deskę.


Wróć do „Zrób to Sam & Naprawa Sprzętu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron