Wentyle puszczają, jak naprawić?

Pytania odnośnie naprawy, budowy, i modyfikacji sprzętu.
Awatar użytkownika
Butek
Posty: 67
Rejestracja: 21 maja 2016, 16:56
Deska: CrazyFly 136x41 RED
Latawiec: North Mono 9
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post21 cze 2017, 20:15

Siema,

Mam problem w latawcach Airush DNA 2013,
szczególnie w dużo używanej 8m2, udaje mi się ją napompować do latania ale często zdarza się, że przy próbie pompowania po wyjęciu wpustu pompki powietrze szybko ucieka z tuby poprzecznej.
(mam 2 wyjścia w pompce- raz próbuje włożyć jedną cienką końcówkę do środka i dmuchać a raz nakładam na cały wentyl dużą końcówkę ale nadal ten sam problem występuje)

O dziwo! mam jeszcze duży 12m2 który można powiedzieć jest prawie nowy (max 10 razy pływałem na nim) i w jednej tubie poprzecznej zauważyłem podobne zjawisko- coś już tam zaczyna się złego robić.

Nagrałem filmik na którym widać o co chodzi. Przytrzymywałem wpust pompki po to aby pokazać Wam, że za daleko jej nie wsuwam i nie dotykam kulki.

I tu pytania, czy też macie tego typu problemy? Jest sens wymieniać wentyle? Może jest jakiś sposób na naprawę? Może lżejsze-większe kulki?


filmik

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post22 cze 2017, 14:58

to chyba problem z kulką samą (piach, woda ??) też tak mam jak odpinam pompkę to nieraz powietrze schodzi - pompuję jeszcze raz, szybciej wyjmuję pompkę lub nie i liczę że kulka zaskoczy - według mnie bez sensu wymieniać wentyla dla takiego problemu ...

Awatar użytkownika
Tolek, Koszalin
Posty: 1275
Rejestracja: 14 gru 2006, 12:26
Lokalizacja: Koszalin
Dostał piwko: 14 razy
 
Post26 lip 2017, 12:43

Cześć!
Warto po napompowaniu, przed wyjęciem pompki - przechylić zwór/tubę (najpierw pompujemy poprzeczne na końcu tubę główną) tak aby kulka wpadła na otwór wentyla (dajemy zawór w dół) i dopiero rozłączyć pompkę. Piasku i wody też do środka nie pompujemy :D jak napisał wyżej Kolega :D

Pozdrawiam,
Tolek :D
Koszalin
509 817 599

Nikt nie mówił, że będzie łatwo ale dlaczego nie może być ?


Wróć do „Zrób to Sam & Naprawa Sprzętu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości