Linki w barze

Pytania odnośnie naprawy, budowy, i modyfikacji sprzętu.
gareon
Posty: 513
Rejestracja: 11 lis 2014, 14:04
Deska: SU-2 Prorider 136/41
Latawiec: FX9 / Radar10 / Switchblade12
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 20 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 lis 2017, 12:41

Hej,

Mam pytanie odnosnie wymiany linek. Jak czesto je zmieniacie? Mam 2 bary jeden z 2015 roku i jeden z 2017.

Na tym z 2015 plywalem 2 lata dosc intensywnie (praktycznie jak wialo to bylem na spocie... caly rok, odpuszczam tylko jak zamarznie zatoka)
Ten z 2017 rok intensywny...

Kiedys w filmikach greka z epic.... byla informacja, ze co 2 miechy wymienia.... :mrgreen:

Jak to jest z wami? Tez tak czesto wymieniacie czy plywacie i nic sie nie dzieje. Wole miec akurat ten element sprawny i z "checia" wymienie jak jest to uzasadnione.

P.S robie tez kiteloopy wiec to zapewne tez dobija linki....

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post14 lis 2017, 10:11

Bez przesady z wiekiem, przede wszystkim warto patrzeć czy linki są przetarte/postrzępione. Supełki na cienkich nośnych i sterówkach są niedozwolone (na linkach ~~3-4mm producenci sami robią supły). Ostatnio miałem przygodę - strzelił mi chickenloop - w środku jest linka, chyba 4 mm. I tu jest problem, bo co się dzieje wewnątrz plastikowej otuliny - nie wiesz. Chwilę wcześniej robiłem loopy, linka strzeliła przy niskim skoku 4-5m skoku - niższym niż loopy. Nie patrzeć na wiek, tylko na stan, ew. zmieniać to czego się nie da się kontrolować.

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 lis 2017, 11:03

linki muszą być niepostrzępione i bez supłów ( nie dotyczy tych pigtaili jeśli chodzi o supły )Im linka sztywniejsza i bardziej "plastikowa" tym jest w lepszym stanie. Jeśli juz linka zamienia się w sznurowadło, zwiększa swoją średnice i dodatkowo puszcza wąsy bokiem to czym prędzej trzeba ją wymienić (można na nich uczyć kogos przy słabym wietrz, ale kiteloopy to sorry - proszenie się o nieszczęście przy takich linkach) Czasem linka jest wyraźnie bardziej zmęczona przy pigtailach - wtedy lepiej ją skrócić o pół metra (wyciąć niezdrowy fragment) i na nowo zarobić końcówki niż na niej śmigać (oczywiście pozostałe skracamy tyle samo :))

gareon
Posty: 513
Rejestracja: 11 lis 2014, 14:04
Deska: SU-2 Prorider 136/41
Latawiec: FX9 / Radar10 / Switchblade12
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 20 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 lis 2017, 22:03

Wielkie dzieki za info.... czyli nic nie zmieniam :)

heja banana
Posty: 277
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:28
Deska: Nobile T5
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post28 lis 2017, 20:00

podłączę się:) Powinienem wymienić linki w barze i teraz tak: mam bar Besta który ma linki o długości 22m. Widzę, że większość latawców ma 25-27m. Zmieniać na dłuższe? co to daje? Nie będę wymieniać na oryginalne Besta bo nawet nie wiem czy je dostanę skoro zbankrutował:)

Dodam, że latawce mam w rozmiarach 9,5 i 13,5m

Awatar użytkownika
KrisIs
Posty: 1049
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:18
Deska: Reincarnation 2
Latawiec: Komórka
Lokalizacja: JG
Postawił piwka: 93 razy
Dostał piwko: 52 razy
 
Post28 lis 2017, 20:58

heja banana pisze:podłączę się:) Powinienem wymienić linki w barze i teraz tak: mam bar Besta który ma linki o długości 22m. Widzę, że większość latawców ma 25-27m. Zmieniać na dłuższe? co to daje? Nie będę wymieniać na oryginalne Besta bo nawet nie wiem czy je dostanę skoro zbankrutował:)

Dodam, że latawce mam w rozmiarach 9,5 i 13,5m


Jaka szerokość baru?

RP Bar 47 ma 22m linki
RP Bar 52 ma 25m linki

Dłuższe linki wolniejsza reakcja latawca ponoć dodaje trochę mocy tego drugiego nie poczułem natomiast reakcja jest odczuwalna. Do 12m TS używałem baru 47.
Linki nie muszą byc oryginalne ale warto brać Besta bdb jakość.

Atris
Posty: 139
Rejestracja: 20 wrz 2014, 23:05
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post28 lis 2017, 21:04

Dlugosc linek w barze ciagle sie zmienia i dlatego nalezy sprawdzac ich dlugosc w trakcie sezonu. Najczesciej i najwiecej wyciagaja sie linki mocy, ktorych dlugosc juz po jednym sezonie moze byc o kilka centymetrow wieksza od linek sterujacych.

NIerowna dlugosc linek powoduje zla prace latawca i jego spadanie (stall czy back stall).

Zalaczony filmik pokazuje jak prawidlowo sprawdzic dlugosc linek wbarze oraz co zrobic aby to zmienic.
https://www.youtube.com/watch?v=agRluMB0EPY

heja banana
Posty: 277
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:28
Deska: Nobile T5
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post29 lis 2017, 01:16

KrisIs pisze:
heja banana pisze:podłączę się:) Powinienem wymienić linki w barze i teraz tak: mam bar Besta który ma linki o długości 22m. Widzę, że większość latawców ma 25-27m. Zmieniać na dłuższe? co to daje? Nie będę wymieniać na oryginalne Besta bo nawet nie wiem czy je dostanę skoro zbankrutował:)

Dodam, że latawce mam w rozmiarach 9,5 i 13,5m


Jaka szerokość baru?

RP Bar 47 ma 22m linki
RP Bar 52 ma 25m linki

Dłuższe linki wolniejsza reakcja latawca ponoć dodaje trochę mocy tego drugiego nie poczułem natomiast reakcja jest odczuwalna. Do 12m TS używałem baru 47.
Linki nie muszą byc oryginalne ale warto brać Besta bdb jakość.


To ja mam jakąś hybrydę bo mam RP Bar 52 z linkami 22 m:) Bar kupiony swojego czasu w szkółce więc może coś pozmieniali.


Oryginalnych linek nie znalazłem


a odnośnie trymowania baru to wiem o co chodzi:)


Wróć do „Zrób to Sam & Naprawa Sprzętu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron