Małe rozdarcie na materiale tuby głównej

Pytania odnośnie naprawy, budowy, i modyfikacji sprzętu.
Pióroo
Posty: 15
Rejestracja: 16 cze 2017, 23:12
Postawił piwka: 1 raz
 
Post28 kwie 2018, 15:28

Witam. Na materiale okalającym tubę główną znalazłem małe zadrapanie wielkości 1 cm. Pytanie jak to należy naprawić. Dzięki.

Awatar użytkownika
mattworm
Posty: 229
Rejestracja: 12 gru 2008, 00:28
Deska: NAISH THORN,wainman blunt
Latawiec: OZONE,BEST
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
 
Post28 kwie 2018, 22:00

http://abcsurf.pl/pl/p/Tasma-dakronowa- ... ZARNA/4255

Kup sobie naklej na dziurę i sie ciesz z pływania, wytrzyma wiele i długo :thumbsup:

Awatar użytkownika
KrisIs
Posty: 1049
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:18
Deska: Reincarnation 2
Latawiec: Komórka
Lokalizacja: JG
Postawił piwka: 93 razy
Dostał piwko: 52 razy
 
Post29 kwie 2018, 08:42

mattworm pisze:http://abcsurf.pl/pl/p/Tasma-dakronowa-M2-Spitape-CZARNA/4255

Kup sobie naklej na dziurę i sie ciesz z pływania, wytrzyma wiele i długo :thumbsup:

Najlepiej obustronnie i wytrzyma lata

heon
Posty: 21
Rejestracja: 09 sie 2019, 23:20
Latawiec: Cabrinha Convert 12
Lokalizacja: Kraków
 
Post10 sie 2019, 22:15

Odgrzeje troszkę tego kotleta.
Mam małe przetarcie na poszyciu tuby głównej, chciał bym je skleić. Wiem że powinno być sklejone z obu stron, niestety rozdarcie jest dosyć daleko od zamka do wkładania tuby głównej a zaś od końca za mały otwór aby włożyć rękę. Czy są jakieś patenty na umieszczenie łatki od spodu? Ewentualnie czy ktoś kleił jednostronnie i przetestował jak to się sprawdza. Tak się zastanawiam bo w poszyciu tuby działają dosyć duże siły rozpierania przez dętkę. Ktoś coś podpowie?

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post11 sie 2019, 00:29

Kleiłem 2 lata temu jednostronnie łatkę na zadrapanie na tubie głównej. Wielkość łatki jakieś 3x3 cm. Rok na tym śmigałem i nic się nie działo. Dalej nie wiem, bo sprzedałem latawiec. Kupujący nie narzekał przy zakupie na moje rozwiązanie :wink:

heon
Posty: 21
Rejestracja: 09 sie 2019, 23:20
Latawiec: Cabrinha Convert 12
Lokalizacja: Kraków
 
Post11 sie 2019, 12:50

To już jest jakiś konkret dzięki. Ja obawiam się jeszcze o łapanie kleju łątki do gumowego kondona w tubie ale ktoś polecił aby to dobrze zatalkować i ma to chyba sens. Ok będę próbował jeszcze wysunąć wewnętrzną tubę i jakoś włożyć rękę z łatką ale nie wiem czy się uda, przychodzi mi także do głowy włożenie łatki przez to przetarcie i odklejenie taśmy zabezpieczającej jak już będzie w środku np. chirurgicznymi cążkami ale nie wiem czy to możliwe.

heon
Posty: 21
Rejestracja: 09 sie 2019, 23:20
Latawiec: Cabrinha Convert 12
Lokalizacja: Kraków
 
Post20 sie 2019, 12:56

A wiec tak po wyjęciu gumowej tuby udało się wsadzić tak głęboko rękę aby dostać do przetarcia ale było mega nie wygodnie, więc postanowiłem spróbować sposobu nr 2 i wsunąłem łatkę z jeszcze przyklejoną folią zabezpieczającą przez przetarcie było ciężko bo przetarcie nie było na wylot i wiele nitek poprzecznych zostało ale była jedna dziurka którą po złożeniu łatki w rulon się udało. Później mała pęseta i odklejanie zabezpieczającej foli najpierw kawałeczek ustawienie przyklejenia a jak już wstępnie było ustawione odklejenie do końca i ładne doklejenie wszędzie.
Podzielę się także jednym spostrzeżeniem na jednym z filmików instruktażowych Pan odtłuszczał materiał alkoholem naklejał łatką i po odwróceniu na drugą stronę znów odtłuszczał. Jak ja tak zrobiłem to pierwsza łatka zaczęła się odklejać i dopiero słyszenie opalarką pozwoliło na ponowne doklejenie wewnętrznej łaty.(na szczęście trzyma ok). Dlatego ja następnym razem odtłuszczę od razu obie strony wysuszę materiał i będę kleił łatki.
Może sytuacja ta spowodowana była tym jakie miałem łatki (oryginalnie dodane do latawca Cabrinha) ale nie wiem czy to ma wpływ. W każdym razie zostawiam dla potomnych.

grzek
Posty: 7
Rejestracja: 01 paź 2013, 10:46
 
Post09 paź 2019, 14:09

A czy używałeś do tej naprawy taśmy klejącej jak z linka czy innej łatki?
Pozdrawiam


Wróć do „Zrób to Sam & Naprawa Sprzętu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron