Latawiec ma mało mocy.

Pytania odnośnie naprawy, budowy, i modyfikacji sprzętu.
Awatar użytkownika
Nikoro
Posty: 3
Rejestracja: 27 sie 2012, 20:02
Deska: SU-2 Proseries
Latawiec: Cabrinha Convert
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:
 
Post14 cze 2018, 21:17

Cześć wszystkim. Mam latawiec Cabrinha Convert 2009 12 metrów. I mam z nim pewien problem. Latawiec "dziwnie" się zachowuje. Bardzo trudno jest go wystartować, ciężko utrzymać w powietrzu, przy próbie startu na desce kompletnie traci moc. (W tym samym czasie inne 12 metrowe latawce bez problemu latają). Latawiec nie ma dziur, łatek, nigdy nie był naprawiany. Wydaje mi się, że to może być problem z długością linek, dlatego proszę o poradę tej sprawie.

Szczegóły:
- Linki mocy (środkowe) są krótsze od sterujących, tzn przy odpuszczonym na maxa depowerze i przyciągniętym barze na maxa to jakieś 10cm różnicy ( Czy linki nie powinny być w takim ustawieniu ten samej długości? )
- Co ciekawe przy zaciągniętym depowerze na maxa latawiec latał LEPIEJ ( Co jest dziwne bo jest sprzeczne z punktem pierwszym)

Podsumowując linki mocy są krótsze od sterujących o 10cm, a mimo to latawiec lata lepiej na zaciągniętym depowerze.

jkubmx@gmail.com
Posty: 83
Rejestracja: 03 wrz 2013, 11:40
Deska: Airush Apex Team
Latawiec: Airush Union
Lokalizacja: Wrocław
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post15 cze 2018, 14:04

Co masz na myśli pisząc "dziwnie się zachowuje"? Zakładamy, że wieje w sam raz na 12... Stojąc w zenicie latawiec przepada tubą główną w dół za twoje plecy czy wręcz przeciwnie, krawędzią spływu w dół do power zone?

Nie wiem jak Convert 2009 ale w współczesnych konstrukcjach linki powinny być równe na zaciągniętym barze po odpuszczeniu depoweru

Awatar użytkownika
Krzysiek kite
Posty: 31
Rejestracja: 01 lip 2017, 17:11
Deska: Nobile, Su2
Latawiec: Nobile, Ozone, Cabrinha
Lokalizacja: Śląsk
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post03 lip 2018, 21:17

Jaki masz model baru?

matsor
Posty: 286
Rejestracja: 08 wrz 2016, 15:16
Deska: SU2, Shinn
Latawiec: XR4
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 28 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post04 lip 2018, 00:31

Rozwiń bar na plaży, deepower off, wszystkie linki powinny mieć równa długość. Jesli tak - jest ok z barem i linkami.

Druga rzecz czy wszystkie linki od latawki są .org, czy były jakieś przeróbki?


Wróć do „Zrób to Sam & Naprawa Sprzętu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości