Krzywy latawiec po wyjęciu balona ?

Pytania odnośnie naprawy, budowy, i modyfikacji sprzętu.
takpoprostu
Posty: 18
Rejestracja: 16 wrz 2012, 22:42
 
Post17 cze 2018, 01:40

Nabyłem świadomie lataka Rapace Eagle 12m z puszczającymi zaworami. Wyjąłem balony - wysłałem do serwisu. Po powrocie ułożyłem równo balon i wciągałem w tubę. Niestety za 1 razem nie poszło zbyt dobrze gdyż zawory nie były równo w dziurach tuby. Gdzieś tam po drodze się skręciła. Ale po kilku próbach udało się balon wciągnąć tak że wszystkie wentyle ładnie pokazywały się w otworach tuby a po napompowaniu ładnie równo sterczały swoich miejscach. Tylko zauważyłem że tip latawca z lewej strony jest niżej o jakieś 10-15cm niż prawa strona. Czym to może być spowodowane? - zaworki tak jak pisałem poukładałem tak że wszystkie równo sterczą więc raczej balon nie jest skręcony a lewy tip wciąż jest niżej:

Za bardzo nie mam już pomysłu co mogę sprawdzić lub co mogło się stać ? Chyba że to nie ma większego znaczenia ?

Zdjęcia:
Załączniki
ba11.jpg
ba11.jpg (241.35 KiB) Przejrzano 5168 razy
ba3 kopia.jpg
ba3 kopia.jpg (233.45 KiB) Przejrzano 5168 razy
ba22.jpg
ba22.jpg (218.04 KiB) Przejrzano 5168 razy

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post17 cze 2018, 08:11

Ja tak mam w jednym swoim latawcu i też muszę to ogarnąć. Ma to znaczenie, wyraźnie ściąga w jedną stronę...

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post17 cze 2018, 09:05

takpoprostu pisze:Tylko zauważyłem że tip latawca z lewej strony jest niżej o jakieś 10-15cm niż prawa strona. Czym to może być spowodowane? - zaworki tak jak pisałem poukładałem tak że wszystkie równo sterczą więc raczej balon nie jest skręcony a lewy tip wciąż jest niżej:

Za bardzo nie mam już pomysłu co mogę sprawdzić lub co mogło się stać ? Chyba że to nie ma większego znaczenia ?

Zdjęcia:

Zauważ też że środkowa/lewa tuba sterczy bardziej niż prawa, cała lewa strona jest inna od prawej, nie tylko tip.
Albo coś źle pozszywane albo tuba dalej poskręcana. To jest one pump?

takpoprostu
Posty: 18
Rejestracja: 16 wrz 2012, 22:42
 
Post17 cze 2018, 09:29

Tak, one pump.

Czyli znów wyciągnąć cały balon ? Obawiam się że to nic nie da :(

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post17 cze 2018, 09:53

takpoprostu pisze:Tak, one pump.

Czyli znów wyciągnąć cały balon ? Obawiam się że to nic nie da :(

gdyby to nie był one pump to było by bardzo prawdopodobne że to przez poskręcaną tubę a nie krzywe szycie.
Spróbuj może to jednak skręcony balon.

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post17 cze 2018, 22:36

Post mnie zmobilizowal i nadymalem latawiec tak ledwo ledwo (prawie kompletny flak) i miętoliłem go z 30 minut (tak żeby się balon przesunął w srodku). Sytuacja uległa znacznej poprawie, na dniach replay i chyba się uda doprowadzić go do porzadku :) spróbuj!

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post17 cze 2018, 22:52

kuicets pisze:Post mnie zmobilizowal i nadymalem latawiec tak ledwo ledwo (prawie kompletny flak) i miętoliłem go z 30 minut (tak żeby się balon przesunął w srodku). Sytuacja uległa znacznej poprawie, na dniach replay i chyba się uda doprowadzić go do porzadku :) spróbuj!

:D :thumb:

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post17 cze 2018, 23:14

Teraz jak czytam swojego posta to uprzejma prośba nie wyrywać pierwszego zdania z kontekstu :)

takpoprostu
Posty: 18
Rejestracja: 16 wrz 2012, 22:42
 
Post17 cze 2018, 23:49

kuicets pisze:Post mnie zmobilizowal i nadymalem latawiec tak ledwo ledwo (prawie kompletny flak) i miętoliłem go z 30 minut (tak żeby się balon przesunął w srodku). Sytuacja uległa znacznej poprawie, na dniach replay i chyba się uda doprowadzić go do porzadku :) spróbuj!


mentoliłeś w sensie masowałeś jak byś prał skarpetki tak ? :D Tak by ruszać balonem w środku ?

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post17 cze 2018, 23:56

takpoprostu pisze:
kuicets pisze:Post mnie zmobilizowal i nadymalem latawiec tak ledwo ledwo (prawie kompletny flak) i miętoliłem go z 30 minut (tak żeby się balon przesunął w srodku). Sytuacja uległa znacznej poprawie, na dniach replay i chyba się uda doprowadzić go do porzadku :) spróbuj!


mentoliłeś w sensie masowałeś jak byś prał skarpetki tak ? :D Tak by ruszać balonem w środku ?


No tak jakby. Chwytalem tubę w łapę, ściskalem i nakrecalem kilka razy w "dobra stronę (patrzylem aż szew w miarę równo szedł). Tylko musi być flakowata, na tyle ze możesz do końca ja scisnac w dłoni.

takpoprostu
Posty: 18
Rejestracja: 16 wrz 2012, 22:42
 
Post18 cze 2018, 13:35

tylko pytanie teraz któa strona jest prawidłowo u mnie :D

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post18 cze 2018, 14:30

takpoprostu pisze:tylko pytanie teraz któa strona jest prawidłowo u mnie :D


Tak na marginesie to u Ciebie jest na prawdę lajtowo i bym się nie przejmował za bardzo chyba, że zauważysz w locie, że coś nie tak. Jakbyś zobaczył mój na plaży to byś się zdziwił, że w ogóle lata :)

Ale skoro się zastanawiasz, to na moje oko, prawa strona wygląda bardziej prawidłowo :) Z lewej tip będąc za nisko napina całą krawędź spływu, która zwykle w bezwietrznych warunkach wisi jak po prawej stronie. Ale z drugiej strony co konstrukcja to inaczej więc nie wiem :)

takpoprostu
Posty: 18
Rejestracja: 16 wrz 2012, 22:42
 
Post18 cze 2018, 21:06

kuicets pisze:
takpoprostu pisze:tylko pytanie teraz któa strona jest prawidłowo u mnie :D


Tak na marginesie to u Ciebie jest na prawdę lajtowo i bym się nie przejmował za bardzo chyba, że zauważysz w locie, że coś nie tak. Jakbyś zobaczył mój na plaży to byś się zdziwił, że w ogóle lata :)

Ale skoro się zastanawiasz, to na moje oko, prawa strona wygląda bardziej prawidłowo :) Z lewej tip będąc za nisko napina całą krawędź spływu, która zwykle w bezwietrznych warunkach wisi jak po prawej stronie. Ale z drugiej strony co konstrukcja to inaczej więc nie wiem :)


Ok. Dzięki za rady - jutro lekko napompuje i wyobrażę sobie że masuje... kobietę :D

Awatar użytkownika
Tolek, Koszalin
Posty: 1275
Rejestracja: 14 gru 2006, 12:26
Lokalizacja: Koszalin
Dostał piwko: 14 razy
 
Post21 cze 2018, 22:49

Przy okazji...jak uniknąć skręcania się balona przy wsuwaniu go do głównej tuby?
1. Latawiec układamy na podłodze tak aby pusta tuba główna latawca leżała płasko i możliwie w linii prostej na podłodze otworami one -pumpa do góry a następnie wygładzamy tubę tak aby wyglądała jak...wyciśnięta tubka pasty do zębów :D
2. do wprowadzanego końca balona ułożonego zaworkami one-pumpa do góry, mocujemy za pomocą taśmy klejącej kawałek sztywnej tekturki i całość wprowadzamy do balona przez zamek (holując go przeciągnięta tam poprzednio linką),
3. wciągany z płaską tekturką balon nie ma możliowści przekręcenia się w płasko położonej na podłodze tubie :D
Uwaga: tekturka nie może być za duża tak aby dojechać do końca wąskich tipów i powinna mieć trapezowy kształt przodu tak aby łatwo przesuwała się w tubie :thumb:
Tolek :D

Nikt nie mówił, że będzie łatwo ale... dlaczego nie może być?

Awatar użytkownika
Tolek, Koszalin
Posty: 1275
Rejestracja: 14 gru 2006, 12:26
Lokalizacja: Koszalin
Dostał piwko: 14 razy
 
Post21 cze 2018, 23:14

...bardziej podniesiony jeden z tipów latawca może być spowodowany mniejszą długością znajdującego się w tym tipie balona.
Można spróbować " odkorkować" ten tip i np. odwinąć/poluzować trochę końcówkę balona. Balony z reguły są dłuższe niż tuba.
Pozdrawiam,
Tolek :D


Wróć do „Zrób to Sam & Naprawa Sprzętu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości