NKB poharatana linka, pytanie

Pytania odnośnie naprawy, budowy, i modyfikacji sprzętu.
Awatar użytkownika
color1
Posty: 448
Rejestracja: 19 paź 2010, 16:33
Deska: nkb
Latawiec: nkb
Lokalizacja: wawa
Dostał piwko: 19 razy
 
Post02 sie 2018, 17:57

Swego czasu wleciałem na rafę... linki oplotły się o skałę i się trochę poharatały - sama linka jak zauważyłem nie ma żadnych większych naderwań, troszkę się zmechaciła ale jeden z przeplotów (czarny, czy to jakieś włókno węglowe ?) w kilku miejscach się poprzerywał. Załączam zdjęcie...
I pytanie, czy używanie baru z takimi linkami jest bezpieczne ? (w zasadzie to tylko czarna sterująca tak wygląda)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czy jeśli wymieniać..., to wszystkie czy tylko dwie sterujące ?
A może tylko jedną, uszkodzoną ?

Awatar użytkownika
KrisIs
Posty: 1049
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:18
Deska: Reincarnation 2
Latawiec: Komórka
Lokalizacja: JG
Postawił piwka: 93 razy
Dostał piwko: 52 razy
 
Post03 sie 2018, 07:59

color1 pisze:Swego czasu wleciałem na rafę... linki oplotły się o skałę i się trochę poharatały - sama linka jak zauważyłem nie ma żadnych większych naderwań, troszkę się zmechaciła ale jeden z przeplotów (czarny, czy to jakieś włókno węglowe ?) w kilku miejscach się poprzerywał. Załączam zdjęcie...
I pytanie, czy używanie baru z takimi linkami jest bezpieczne ? (w zasadzie to tylko czarna sterująca tak wygląda)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czy jeśli wymieniać..., to wszystkie czy tylko dwie sterujące ?
A może tylko jedną, uszkodzoną ?

Masz bar rezerwowy?
Jeżeli nie to zadaj sobie pytanie czy nie stracisz fajnego dnia/sesji jak coś pęknie urwie się.
Na fotach nie wygląda to źle ale jak pływasz po rafach może się okazać że akcja asekuracyjna może kosztować dużo więcej niż linki.

juras
Posty: 24
Rejestracja: 22 lip 2010, 09:42
 
Post19 gru 2018, 18:56

Mam używane w dobrym stanie, mogę przesłać po taniości. Jaka długość?


Wróć do „Zrób to Sam & Naprawa Sprzętu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości