hydrofoil - DIY

Pytania odnośnie naprawy, budowy, i modyfikacji sprzętu.
Awatar użytkownika
Gemsi
Posty: 90
Rejestracja: 08 lip 2015, 16:52
Deska: Makani Sharp
Latawiec: Ultra 12,Passion 9,Religion 6
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post03 mar 2019, 12:47

Dwa lata temu stwierdziłem że zrobię sobie foila, zacząłem coś dłubać i zatrzymałem się w momencie kiedy wystarczyło połączyć maszt z poprzeczką i dorobić stopę masztu, no i mi zeszło, dwa lata, w tym roku natchnięty myślą przez Grubego powróciłem do tematu, i udało mi się połączyć w całość kawałki które walały się po garażu.
Foil wymaga jeszcze drobnych prac wykończeniowych: szlifowanie, lekkie lekierowanie, zabezpieczenie przed wilgocią itp, jednak nie będę go pimpał na wysoki połysk, bo z doświadczenia wiem że i tak się porysuje, a jak będzie mokry od wody, to będzie błyszczał jak *upa pawiana.
Deska, to jedna z moich pierwszych samoróbek, stwierdziłem że doskonale się nada jako baza do doświadczeń, skróciłem ją o jakieśc 30 cm, oszlifowałem i dorobiłem gniazdo do mocowania masztu, a w zasadzie dwa gniazda, bo pierwsze zrobiłem zbyt blisko rufy (przynajmniej tak mi się wydaje). Tak więc mam teraz deskę z dwoma pozycjami mocowania masztu.

początek
Obrazek

deska przed amputacją:
Obrazek

i po amputacji:
Obrazek

komplet
Obrazek

link do całej galerii: https://photos.app.goo.gl/vUnzkip3d7Px7azq5

waga: nie wiem, nie ważyłem, ale jest lekki
technologia: pompa próżniowa, worek, carbon, pianka typu herex (zamiast herexu, uzywam pianki do wytłumiania podłóg, do nabycia w markecie budowlanym), żywica epoxydowa LG700
czas pracy: przy dobrym rozplanowaniu: jakiś tydzień
koszt materiałów: ~ 150 USD
narzędzia pomocnicze: pompa próżniowa (można się obyć), taśma klejąca, pędzle, folia strech, cierpliwość
plany: wygooglane

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post03 mar 2019, 15:12

Szacun! Najważniejsza kwestia teraz... jak to plywa? :)

Awatar użytkownika
Gemsi
Posty: 90
Rejestracja: 08 lip 2015, 16:52
Deska: Makani Sharp
Latawiec: Ultra 12,Passion 9,Religion 6
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post03 mar 2019, 15:45

Sie zobaczy, albo popłynie, albo nie, raczej da rade, bo robione wg planów które zostały przetestowane. Takie dylematy miałem na początku mojej "kariery" dłubacza garażowego, z aktualnym bagażem doświadczeń, jestem spokojny o wyniki, jak tylko będzie możliwość, to przetestuje i dam znać. Podobne pytania pojawiały się przy moich deskach, teraz juz moge powiedzieć że, każda z desek którą zrobiłem pływała całkiem nieźle, dwa ostatnie TT były w użyciu najdłużej i świetnie zdały egzamin.

przedostatnia, na której pływa Gruby, przeżyła swoje, zaliczyła kilka róznych spotów w Europie i Afryce, odchodzi na emeryturę, jest troche została pokiereszowana, wyszły pewne błędy konstrukcyjne związane z mocowaniem strapów, ale generalnie dała radę i pewnie jeszcze poplywa u jakiegoś początkującego ridera
http://www.kiteforum.pl/forum/viewtopic.php?f=3&t=66164&p=471389#p471389
Obrazek
Obrazek

ostatnia, na której pływam ja, pozbawiona była błędów poprzedniczki i trzyma się świetnie, pewnie jeszcze na niej troche popływam, bardzo ją lubię :)
http://www.kiteforum.pl/forum/viewtopic.php?f=3&t=66382&p=472320#p472320
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post03 mar 2019, 17:59

Ta druga petarda!!! Inny (w tym ja) by pomyślał... "to takie cos można swoimi ręcami zrobić? Nieeee, tylko firmy..."

Awatar użytkownika
Gemsi
Posty: 90
Rejestracja: 08 lip 2015, 16:52
Deska: Makani Sharp
Latawiec: Ultra 12,Passion 9,Religion 6
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post03 mar 2019, 18:12

kuicets pisze:Ta druga petarda!!! Inny (w tym ja) by pomyślał... "to takie cos można swoimi ręcami zrobić? Nieeee, tylko firmy..."


dzięki, można, można, jednak musiałem popełnic kilka prototypów, pierwsze podejście miałem w 2004 roku, bylo paskudne ale też pływało :)

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post03 mar 2019, 20:18

Ale tak bez rączki... :wink: gratuluję wytrwałości :thumb:

Awatar użytkownika
Gemsi
Posty: 90
Rejestracja: 08 lip 2015, 16:52
Deska: Makani Sharp
Latawiec: Ultra 12,Passion 9,Religion 6
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post03 mar 2019, 22:42

zaaaak pisze:Ale tak bez rączki... :wink:

noo tak... pro ;)


Wróć do „Zrób to Sam & Naprawa Sprzętu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości