LF Max flow 2012 podklejanie/naprawa

Pytania odnośnie naprawy, budowy, i modyfikacji sprzętu.
wiechu
Posty: 155
Rejestracja: 29 wrz 2014, 20:15
Deska: Blade Deuce
Latawiec: LF Nirvana
Lokalizacja: Banino
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post30 cze 2019, 19:49

Cześć,
wczoraj miałem małą awarię latawca, Liquid Force Nirvana 2012. Dotychczas wszystkie zaworki sobie podklejałem/wymieniałem i działało idealnie, ale mam problem z uszczelnieniem (idealnym) max flow. Po 4 klejeniach na różne sposoby nadal delikatnie przepuszcza na połączeniu zawór-tuba.
Czy jest jakiś patent na podklejenie tego ustrojstwa? Nie wiem po co są tam 2 warstwy tuby, za każdym razem jak kleiłem to zbierało się trochę powietrza wewnątrz tej wewnetrznej części tuby.
Czy jest ktoś w stanie pomóc? :)

Ker-mit
Posty: 365
Rejestracja: 29 gru 2008, 16:19
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 sty 2020, 11:35

Hej,
dwie warstwy sa gdyz zawór masz wgrzany tak aby te własnie warstwy chroniły go od dołu i góry.

wymiana jest dość uciążliwa bo musisz de facto wyciać cała powierzchnie wgrzana wraz z wentylem i na to miejsce mozesz wklejać nowy zawór który ma już znacznie większa powierzchnię do naklejenia (powierzchnie która spokojnie pokrywa już wycięty fragment).

Niestety ze względu na rocznik (2012) słaabo już z częściami zamiennymi aby ci pomóc.

Marcin

wiechu
Posty: 155
Rejestracja: 29 wrz 2014, 20:15
Deska: Blade Deuce
Latawiec: LF Nirvana
Lokalizacja: Banino
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post13 lut 2020, 17:54

Dzięki, na szczęście już jakiś czas temu udało się skleić - nacinałem nożykiem obie warstwy, wciskałem klej i ściskałem całość. Pięknie nie wygląda, ale przy tak starym latawcu ma przede wszystkim działać.

Ker-mit
Posty: 365
Rejestracja: 29 gru 2008, 16:19
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 lut 2020, 21:05

:clap: :thumbsup:

Awatar użytkownika
Tolek, Koszalin
Posty: 1275
Rejestracja: 14 gru 2006, 12:26
Lokalizacja: Koszalin
Dostał piwko: 14 razy
 
Post29 lut 2020, 21:19

Cześć!
Nie wiem czy tu miałoby to zastosowanie ale zdarzyło mi się wklejanie nowego zaworu... na lewej stronie tuby wywróconej uprzednio przez otwór wyciętego starego grzybka (kołnierz starego zaworu pozostał na prawej stronie tuby). Całość po tak dokonanym wklejeniu działa :thumbsup:
Tolek :D

Nikt nie mówił, że będzie łatwo.... ale dlaczego nie może być!


Wróć do „Zrób to Sam & Naprawa Sprzętu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości