Strona 1 z 1

Budowa repliki kitewing-u (Skimbat 4.8)

: 15 cze 2006, 03:32
autor: Gość
Witam serdecznie forumowiczów

Utworzyłem ten topik aby wspólnie z Wami zbudować ( skimbat 4.8 ) a raczej jego replikę.

Po długim czasie zbierania materiałów potrzebnych do budowy tego ustrojstwa nadszedł czas aby podzielić się z Wami moją wiedzą jaką do tej pory udało mi się pozyskać.

Na chwile obecną przedstawię niekompletne wymiary oraz niekompletne informacje o materiałach itp.


Obrazek

Średnica rurek wewnętrzna i zewnętrzna zależy od producenta. Na moich szkicach jest to 30mm (zewnętrzna) i 28mm (wewnętrzna)

1a) Rurka (czołowa) wykonana jest z włókna węglowego.
Wymiary dł-165cm
Rurki z włókna węglowego dostępne na stronie http://www.havel-composites.com/
Proszę o podanie alternatywnych źródeł

2a) Rurka (wspornik boczny) wykonana jest z stopu aluminium.Dokładne oznaczenie to AL 6063A
Wymiary dł-56cm

Nie mam informacji na temat firmy (miejsca zakupu) która sprzedaje stopy aluminium/duraluminium.
Proszę o podanie źródeł

3a) Rurka (wspornik frontowy) wykonana jest z stopu aluminium.Dokładne oznaczenie to AL 6063A
Wymiary dł-158cm

4a) Rurka (główna) wykonana jest z stopu aluminium.Dokładne oznaczenie to AL 6063A
Wymiary dł-195cm


1) Mocowanie boczne (wahadłowe)

Proponuje wykonanie tego elementu z aluminium.Element ten składa się z trzech części.
a) część nasadową (klamrę) można wyprofilować z 4-5mm "blachy" aluminiowej. na rurce metalowej.
b) część łącząca to nic innego jak śruba aluminiowa z nakrętką samo kontrującą. Ewentualnie nit
c) część wewnętrzną wykonać z walca aluminiowego

2) Mocowanie środkowe

Tu przyznaję się bez bicia, nie mam zielonego pojęcia jak to profesjonalnie wykonać
Jakiś sugestie?

3) Mocowanie przednie

Element ten składa się z czterech bądź więcej części ale póki co wymienię tylko dwie podstawowe.
a) dwa walce aluminiowe bądź z tworzywa sztucznego (plastik)??
b) niewielki odcinek linki stalowej otoczony wężykiem gumowym

Poniższe zdjęcie przedstawia rozmieszczenie uchwytów na rurce (czołowej). Odległości te mierzone są od początku rurki do środka łącznika

Obrazek

Trzy inne ujęcia

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zapożyczone zdjęcia oryginału ze strony http://www.wingsurfer.co.uk/

Obrazek

Obrazek

Niedługo zamieszczę dokładne zdjęcia niektórych opisanych już elementów oraz opisze elementy konstrukcji nie przedstawione w powyższym poście.

Wszystkich zapraszam do współpracy. Prosił bym jednak o poważne potraktowanie tematu. Proszę także o nie wysyłanie linków do filmików, jakichś rekordów albo opowieści dziwnej treści... :shock:
typu: "moja babcia ma kitewing i nieźle się na nim śmiga". Jak Twoja babcia ma kitewing ( skimbat 4.8 ) to biegnij do niego z aparatem i linijką :)
Aha i jeszcze jedno to nie jest skończony projekt wszystkie wymiary są skalowane z fotek i porównywane z dwoma autentycznymi wymiarami dostępnymi na necie.
Także proszę na ich podstawie jeszcze nic nie budować.

Pozdrawiam Burnik

: 15 cze 2006, 12:44
autor: Qba-EPP11
Czesc.

Kiedys tez sie zabieralem do budowy tego ustrojstwa ale cale przedsiewziecie zatrzymalo sie na uszyciu pokrycia skimbata.
Bylo wykonane z dakronu ale przyznam szczeze ze nieodpowiedniego.Byl poprostu za cienki i wiotki. Dalem sobie z tym spokoj i kupilem Flysurfera:)

Pozdrowienia z goracej Korei

: 15 cze 2006, 19:32
autor: JaFuzz
hmmm... a nie prościej by było to wykonać z cieńkościennej rurki nierdzewnej ? fakt, jest ona cięższa od węglówki i duraluminium, ale można policzyć ile by to wagowo wyszło... na pewno taniej i stosunkowo tanio w obróbce... jeśli nie jest to tajemnica to powiedz w jakim to programie rysowałeś ? wygląda super... na początku myslałem że to model pastykowy...

: 15 cze 2006, 20:28
autor: Kris.
jak dla mnie jest to 3dsmax + vray 8)

: 15 cze 2006, 23:22
autor: Burnik
qbaepp11 jak konstrukcja będzie dopieszczona do perfekcji to na pewno będzie trzeba omówić kwestie uszycia żagla. ps. gdzie takie silne wiatry wiały że aż do Korei cię wywiało ? :D

JaFuzz - pewnie ze prościej z nierdzewki, ale podchodzę do tematu raczej profesjonalnie. Z resztą waga we wszystkich "wiatrołapach" to jeden z najważniejszych czynników. A jest o co walczyć bo nowy kitewing to wydatek 4000zł więc inwestycja 700zł - 1000zł w coś prawie identycznego niesie za sobą i tak ogromne oszczędności. Co do budowy i wydatku to nie zainwestuje ani grosza w duraluminium i włóko węglowe dopóki nie zbuduje??/my?? konstrukcji z jakiegoś taniego materiału metal bambus bądź rurki do kibla .
Co do programu w jakim to wykonywałem... Na początku montowałem to wszystko w AutoCAD-ie. Po paru godzinach montowania stwierdziłem ze sytuacja mnie przerasta :? i przesiadłem się jak już Kri-Sto wcześniej napisał na mniej techniczny program 3Dmax.

Kri-Sto hehe vray-a widać z daleka. Miło mi powitać kolegę po fachu :D

: 05 lip 2006, 19:26
autor: mateo
Burnik pisze:Co do programu w jakim to wykonywałem... Na początku montowałem to wszystko w AutoCAD-ie. Po paru godzinach montowania stwierdziłem ze sytuacja mnie przerasta :? i przesiadłem się jak już Kri-Sto wcześniej napisał na mniej techniczny program 3Dmax.

Kri-Sto hehe vray-a widać z daleka. Miło mi powitać kolegę po fachu :D


Wszystko bylo by fajnie ... ale skoro juz mowimy o fachu :twisted:
to:
Skoro juz niestety :( przesiadles sie z technicznego cada to nalezalo popracowac chociaz nad tymi wyzyletowanymi krawedziami i "lołpoligonowatymi walcami" oraz poprawic model (na 3 zdjeciu przy szczegole oznaczonym numerem 1den zacisk nachodzi na rurke a dodatkowo jest troche jakby "wygryziony" pod czarnym kolczkiem).
:twisted: ehh nie moglem sie oprzec - sory Pablo wiem ze moj post powinien wyladowac w offtopicu. Pozdro!

PS. dlaczego mam zal ze przesiadles sie na cada - bo tam wymiarowanie mozna naprawde ladnie przedstawic i zastosowac na rendererze maxa za pomoca np. photoshopa :wink: :) ale tu przyznam ze przesadzam bo to chyba tylko ja jestem takim masochista. jeszcze raz pozdro :!: :wink:

: 08 lip 2006, 12:22
autor: Burnik
Mateo zgadzam się z Tobą w stu procentach. To wszystko jest wizualnie niedopracowane, model robiłem jak najszybciej... Raz że to są "szkice" które mają na celu pokazanie ogólnego zarysu
a dwa po prostu lenistwo. Zresztą to nie forum graficzne http://www.max3d.pl tam Twoje uwagi były by jak najbardziej na miejscu. Wiem że to koli w oczy, wybacz próbuje się usprawiedliwić.

A co do CAD-a nie mam na temat tego programu zielonego pojęcia ale próbowałem i to się liczy :?

Czekałem na rozwinięcie wątku ale widzę brak zainteresowania :( po prostu nieodpowiednie forum wybrałem jak znajdę osobę z dobrym angielskim i chęciami to przeniosę wątek na forum kitwingu.

Pozdrawiam

budowa kitewing

: 11 maja 2007, 15:43
autor: jozeff18
Witam!
mam pytanie czy ktos wykonał taki sprzet i czy dobrze sie sprawował?? ponieważ mam zamiar spróbowac zbudować taki pędnik ale nie wiem jak zacząć i jak dokładnie wykonac jego konstrukcję. jesli ktoś wie i wykonał coś takiego to prosze o odpowiedz! Pozdrawiam

: 26 sie 2007, 03:24
autor: RooX
Jakiś czas temu zabierałem się za budowę kitewing'u , zdobyłem rury alu oraz rury kompozytowe, zrobilem rownież formy do odlewania elementów łączących poszczególne rurki. W cadzie wykonalem rozrys powłoki skrzydla, ale....niedoprowadzilem budowy do konca, jesli ktoś by sie za to chcial zabrać to walic na traction@interia.pl, może w czyms pomoge. Zdięcia elementów mogę podesłać na e-maila.