Konkurs na "Dream fins"

Pytania odnośnie naprawy, budowy, i modyfikacji sprzętu.
RTF
Posty: 73
Rejestracja: 19 wrz 2003, 15:21
Deska: Advance DRAGSTER RACE
Latawiec: OZONE Edge'10
Lokalizacja: Małopolska
Kontaktowanie:
 
Post13 maja 2004, 15:47

maski pisze:moze uprosc toche zasady do pytania: jaki ksztalt (a dokladniej mam na mysli sam outline fina, z reszta poradzisz sobie sam:))...


Przychylam sie do wniosku...

Ale trzeba jednak podac podstawowe wymiary.

W zwiazku z tym, ze sedno tego tematu troszke nam sie wymyka z pod kontroli to przedluzymy terminy pierwszych etapów konkursu.

Konrad

maski
Posty: 1394
Rejestracja: 06 sie 2003, 22:34
Latawiec: sligshot FUEL, RPM
Lokalizacja: kite24.pl olsztyn
Kontaktowanie:
 
Post13 maja 2004, 18:20

Onzo pisze:
maski pisze:smuklejsze sa po prostu sprawniejsze


Dlaczego :?: Pytam bo chcę się dowiedzieć a nie się czepiam :)



z tym to bylaby dluzsza gadka, pare rzeczy na to sie sklada opor indukowany, zrywanie strugi na profilu i takie tam pierdoly z teorii przeplywu :roll:

Awatar użytkownika
ZAK
Posty: 961
Rejestracja: 05 sie 2003, 23:30
Lokalizacja: Gdańsk,Warszawa, Koniec Świata
Kontaktowanie:
 
Post13 maja 2004, 18:43

CARBON pisze:
zak pisze:...Dream fins to mogą być tylko moje finy z poliwęglanu...


Dziekuje bardzo.

No i mamy kiteforumowy standard. Lejemy wode i chrzanimy nie na temat... Ale ubaw...
Najwazniejsze to wysmalic poemat w stylu daniela passenta zamiast wyjasnic (na przyklad) koledze pivotowi równie wyczerpujaco co na temat kopiowania finów firm komercyjnych jako jedynej metodzie zaspokajania swoich potrzeb..., co to sa finy (czy stateczniki), do czego sa potrzebne, etc...

Na zachete przyjmuje zgloszenie kolegi zaka:
1. nazwa: "moje finy z poliwęglanu"
2. dane techniczne:
3. foto:

Uprzejmie prosze o uzupelnienie brakujacych danych.

Pozdrawiam
i zycze sukcesów literackich...

Konrad

PS. Slina mi juz cieknie z pyska na mysl o tej kasie co ja zarobie na kiteforumowych finach (co najmniej jak na mysl o "doplatach bezposrednich dla rolników)...

:think: Ale ja się do konkursu nie zgłaszałem :lol: Ale na mnie pojechałeś więc pozostawie to bez komentarza :cry: :cry: Już chyba nie kupię od ciebie finów :cry:

Awatar użytkownika
ZAK
Posty: 961
Rejestracja: 05 sie 2003, 23:30
Lokalizacja: Gdańsk,Warszawa, Koniec Świata
Kontaktowanie:
 
Post13 maja 2004, 20:01

Druga sprawa to to, że moje finy są żywcem skopiowane z marki :!: X :? więc nie mogą być brane pod uwage :? :cry: Przykro mi, że taka ze mnie kopiarka. . Z wyżej wymienionego powodu wnoszę o usunięcie projektu z forum.
Życzę powodzenia w projektowaniu nowych konstrukcji finów
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 maja 2004, 20:39

maski pisze:z tym to bylaby dluzsza gadka, pare rzeczy na to sie sklada opor indukowany, zrywanie strugi na profilu i takie tam pierdoly z teorii przeplywu :roll:


To ja poproszę taką teorię, albo stronkę gdzie można poczytać o tym. Jeżeli nie chcesz zaśmiecać forum to proszę na priv :D Jak masz chwilkę oczywiście :idea:

RTF
Posty: 73
Rejestracja: 19 wrz 2003, 15:21
Deska: Advance DRAGSTER RACE
Latawiec: OZONE Edge'10
Lokalizacja: Małopolska
Kontaktowanie:
 
Post14 maja 2004, 20:30

zak pisze:...Z wyżej wymienionego powodu wnoszę o usunięcie projektu z forum. ...

Załatwione, jeśli o mnie chodzi nie ma obaw...
Ale jeśli ktoś się zakocha w "twoich" (marki :!: X :? ) finach, to nic nie poradzę...

zak pisze:...Już chyba nie kupię od ciebie finów :cry:

Rozumię, prawo konsumenta... z resztą tak jak ja, w ogóle nie kupujesz finów.
zak pisze::!: bo bulić prawie 100 za szt to jeszcze aż tak to mnie głowa nie boli


Pozdrawiam
i proszę o wybaczenie

Konrad

Awatar użytkownika
ZAK
Posty: 961
Rejestracja: 05 sie 2003, 23:30
Lokalizacja: Gdańsk,Warszawa, Koniec Świata
Kontaktowanie:
 
Post15 maja 2004, 00:22

:wink: :beer:

Awatar użytkownika
HYDRAULIK
Posty: 8
Rejestracja: 18 maja 2004, 19:12
Lokalizacja: 3City
Kontaktowanie:
 
Post21 maja 2004, 19:34

Onzo pisze:... Sam słyszałem, że finy powinny być kształtem zbliżone do kształtu płetwy rekina, delfina, gdyż, są one wynikiem długiego ewolucyjnego przystosowywania do szybkiego pływania. I rzeczywiście - większość finów ma kształt, który się opiera na podobnej zasadzie. ...


Tak !!!
Zgadzam się, też słyszałem...
I sam wykonałem sobie takie finy w/g przepisu Sebastien Cattelan-a
Nazwaliśmy je AXE7 bo są bezpieczne jak siekiera (grubość 5mm !!!). Nie są to finy do wakebordowych trików bo są wysokie z proporcji jak płetwa rekina (7cm), ale jak twierdzi pomysłodawca nie ma lepszych na fali, w jeździe ostro na wiatr i zdobywaniu prędkości przed wybiciem do konkretnego skoku...

No to może zgłoszę je do tego konkursu, żeby zachęcić innych do pokazywania swoich wytworów i nie przegadania okazji do zrobienia czegoś pożytecznego...

CARBON pisze:...Etap 1.
Prosze o nadsylanie projektów, rysunków lub fotografii finów wraz z ich opisem technicznym (wysokosc, dlugosc, grubosc, profil i rodzaj mocowania)...


1. nazwa: AXE7
2. dł: 11cm
3. szer: 0,5cm (laminat epox/szklany) - profil asymetryczny
4. wys: 7cm
5. mocowanie: śruby 2 lub 3 o śr. 3mm (dla otworów w desce na śruby 5mm dodatkowa tulejka - adapter)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozro
Robek

RTF
Posty: 73
Rejestracja: 19 wrz 2003, 15:21
Deska: Advance DRAGSTER RACE
Latawiec: OZONE Edge'10
Lokalizacja: Małopolska
Kontaktowanie:
 
Post28 maja 2004, 09:25

Niniejszym informuje,
ze konkurs juz nie ma i nie bedzie...

z reszta po co takie konkursy - kiteforum jest jak widac do gledzenia...

Konrad

PS. Czyzby kuznia poslów i senatorów.


Wróć do „Zrób to Sam & Naprawa Sprzętu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości