Przerobienie dwu linkowca na cztero linkowy.

Pytania odnośnie naprawy, budowy, i modyfikacji sprzętu.
Awatar użytkownika
Neykon
Posty: 2247
Rejestracja: 27 mar 2004, 21:28
Deska: z OBI
Latawiec: ze Składnicy Harcerskiej
Lokalizacja: tak gdzie zawsze qr nie wieje!
Dostał piwko: 1 raz
 
Post13 maja 2004, 10:47

Witam, tak jak w temacie postu, jak sadzicie warto bawic sie w taka "operacje"? Jestem ciekaw czy ktos z was przerabial komorowca dwu linkowego na cztery.
Kite ktory chcem przerobic to ba-kites widoczny na fotce ponizej.

Obrazek

Za kazda konstruktywna odpowiedz z gory dziekuje. :D

Awatar użytkownika
Maslav
Posty: 976
Rejestracja: 02 sie 2003, 21:56
Lokalizacja: Łomianki Fabryczne
Kontaktowanie:
 
Post13 maja 2004, 12:42

Zazwyczaj nie przerabia się 2'linkowch komórek na 4'linkowe bowiem takie latawce poprostu nie są "konstrukcyjnie" przygotowane na taką opcję. Ok. Możesz przedrobić 4'linkowca na 2'linki za pomocą (np. "Cross over kit", Flexifoila). Natomiast zaproponowana przez Ciebie przeróbka jest raczej nieopłacalna jeśli chodzi o stosunek ilość pracy (musiałbyć doszywać system linek, trymować itd. imho) do efektu. O ile wogle jest to możlwe :)

Awatar użytkownika
O'błędnik
Posty: 533
Rejestracja: 16 paź 2003, 10:35
Lokalizacja: Świebodzin
Kontaktowanie:
 
Post13 maja 2004, 12:45

Witam
Na moje oko to jast Ba kites o nazwie BEE. Jest to mały latawiec pociągowy, super do nauki zasad kierowania latawcem, nie ma sensu go przerabiać bo i tak nigdy nie bedzie chodził pod depowerem bo jest inaczej skonstruowany, mam taki latawiec i największą pociechę z niego mają dzici i dziewczyny na spotach a jak przykuje tak ze nie można ustać to i ja mam dobrą zabawę (na lądzie oczywiście).
Fajny latawcZyk którego nie warto psuć przerubką.
Jest to bez sensu.
Kup lepiej Dragonfly on już jest 4 linkowy ale i tak nie znajdziesz w nim odwzorowania depowera bo te 4-te lini polegają na zupełnie czymś innym.
Najlepiej to napisz do Bartka (Ba-kites) on ci wszystko wyjaśni.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Neykon
Posty: 2247
Rejestracja: 27 mar 2004, 21:28
Deska: z OBI
Latawiec: ze Składnicy Harcerskiej
Lokalizacja: tak gdzie zawsze qr nie wieje!
Dostał piwko: 1 raz
 
Post13 maja 2004, 21:35

Dzieki za opinie. Chcialem przerobic go na 4 linkowca gdyz przy silniejszym wietrze zalamuje mu sie profil w przekroju poprzecznym wyglada to jak literka V. Gadalem dzis na Rewie z Pawlem i podpowiedzial mi abym doszyl linki do krawedzi splywu. Dzieki za rade Pawel, sprobuje moze cos z tego wyjdzie.

Awatar użytkownika
O'błędnik
Posty: 533
Rejestracja: 16 paź 2003, 10:35
Lokalizacja: Świebodzin
Kontaktowanie:
 
Post13 maja 2004, 23:58

nie ma sensu!!!
Poprostu wyslij go do Bartka i on ci go poprawi bo to co dzieje ci siez latawcem to nie jest normalne, coś jest spier... On napewno ci pomoże jest to spec według mine najlepszy w polsce ( i nie boje sie tego poeidzieć, jest obcykany jak mało kto, jeżlei chodzi o kwestie techniczne).


Wróć do „Zrób to Sam & Naprawa Sprzętu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości