Foilboarding - uskrzydleni inaczej [ANKIETA]

Forum poświęcone foilboardingowi, czyli desce z hydroskrzydłem.

Jakie jest Twoje podejście do foilboardingu?

- Potrafię pływać na foilu ale nie posiadam własnego sprzętu,
2
1%
- Potrafię pływać na foilu i posiadam własny sprzęt,
5
3%
- Jeszcze nie potrafię pływać ale już posiadam sprzęt,
1
1%
- Chciałbym koniecznie się nauczyć,
38
27%
- Może przy okazji spróbuję ten wynalazek,
70
49%
- Wygląda może interesująco ale nie będę tego próbować,
7
5%
- Wogóle mnie to nie interesuje.
20
14%
 
Liczba głosów: 143

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 lut 2013, 04:13

LatającyDziadekTadek pisze:Zdolna bestia z Ciebie. Będę chyba musiał się zapisać do Ciebie na lekcje, tak ze zwrotów, jak i marketingu.

Bez przesady. Nauka zwrotów jest prosta, jeśli ktoś pływa wave unstrap.
Aby zrobić pierwszą ustaną rufę w trybie przytopionym - około 5-10h. W trybie lewitacji - 15-20h. Sztag przymoczony - 5h a lewitujący - myslę, że już sporo więcej ale nie jest to jakaś czarna magia. Prawie udawało mi się to już zrobić 8)

Marketingowymi umiejętnościami nie musiałem się wykazywać żadnymi. Raczej umiejętnościami dobrego negocjatora aby nie doszło w barze u Williego do zamieszek.
Jakby ktoś się pisał na skrzydło od Moses Foilboarding to będę zamawiał parę sztuk za miesiąc. Zakładam, że cena będzie mniejsza niż 900€ i podzielimy się kosztami transportu. Niczego tańszego nie znalazłem w Europie. No i wkrótce pokaże filmik udowadniający, że da się na Mosesach również pływać. Ooops przepraszam - nie pływać. Latać? Wodolotować? Fojlować? Lewitować?

Co do zwrotów to tak wychodziły mi najlepsze:
phpBB [video]


A najgorsze?
O tym w innym odcinku.
Nawet poważni inaczej niż Koniu się uśmieją :lol:

PS.
Zwróćcie uwagę, że robiąc rufę wiało około 10kts i miałem 15cm zaciągniętego depowera na Crossbow 13m :idea:
Także jak ktoś bał się dużych rozmiarów, aby pływać poniżej 10kts to chyba pojawiła się ciekawa opcja.
Myśle, że bardzo szybka 12m byłaby jeszcze lepszym rozwiązaniem.

Awatar użytkownika
Kristoff
Posty: 490
Rejestracja: 26 cze 2011, 12:37
Deska: Shinn Bronq Heritage, LF Foil
Latawiec: Flaj Speed 3, Flaj Boost
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 28 razy
 
Post11 lut 2013, 11:15

BraCuru pisze:Jakby ktoś się pisał na skrzydło od Moses Foilboarding to będę zamawiał parę sztuk za miesiąc.


Moses Foilboarding? Poważnie? Myślę, że przynajmniej jedna osoba na forum MUSI to zamówić...Wtedy Morze Czerwone nie będzie już takie straszne...
Jednak historia kołem się toczy. Założę się, że Laska Mojżesza mogła mieć całkiem zbliżony kształt :thumbsup:

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 lut 2013, 17:34

Kristoff pisze:Moses Foilboarding? Poważnie? Myślę, że przynajmniej jedna osoba na forum MUSI to zamówić...Wtedy Morze Czerwone nie będzie już takie straszne...
Jednak historia kołem się toczy. Założę się, że Laska Mojżesza mogła mieć całkiem zbliżony kształt :thumbsup:

:lol: :lol: :lol:

Zobacz na ten filmik i co jest napisane na końcu :wink:
phpBB [video]

Platforma wygląda wariacko :twisted:

:idea: :idea: :idea: :idea:
No i nie trzeba wówczas wykupować żadnego quivera lecąc samolotem.
Skrzydło 2,5kg a platforma może 1kg, dwa latawce 12 i 8m, jeden bar, trapez wave - razem 15kg i ma wymiary 90x45x45cm :idea: :shock:
A jakby ktoś jeszcze opatentował wynalazek składania kilu na pół to wówczas wszystko wchodziłoby w najzwyklejszą walizkę.

Mam prośbę do zainteresowanych aby poszukać najniższych cen na carbonowe skrzydła w USA. Ponoć można kupić nowe za 650USD :? Jakoś nie chce mi się w to wierzyć...

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 lut 2013, 07:21

Jak pisałem wcześniejsprzedałem na miejscu swego wodolota. Kupił go Willy Kerr - organizator KTA. Mówił, że może odsprzeda (za lepszą cenę :evil: ), może sam popływa, może będzie wypożyczał a może będzie zabierał na cykl zawodów KTA w ramach prezentcji nowej klasy. To było 4 dni temu.
Zobaczcie dzisiaj jego wpisy na FB:

2 dni temu:
"BAM! hydrofoiled for 3 hours straight today, got the hang of it, feels like nothing i have ever done before......absolutely amazing!"

18 godzin temu:
im in love..........with a hydrofoil!

16 godzin temu:
Dimitry it's like what you would feel like riding a hover board from Back to the Future, hard to explain LOL, Marty McFly would understand.
Dont go carafino, go with Moses Hydrofoil, a lot better in performance and quality, the directional board with the performance wing a is best http://www.moseshydrofoil.com/ "


A dziś rano dostałem od niego takiego maila:
So good to see you this time and thanks so much for the toys!
My foil boarding is going great. I got up after 2 hours and have been 2 times now full dry sessions.
I am soo stoked with the board it will never leave me.
Yesterday I went out in 8 knots and the 13m wedge.
Tomorrow I will go with a smaller kite in the low winds as it needs to be quick to get going.
I think once I'm up I only need the 9m to keep it going.
REALLY IMPRESSED WITH THIS BOARD! Now everyone wants one!


To się nazywa zajawka :D

Awatar użytkownika
LatającyDziadekTadek
Posty: 91
Rejestracja: 05 lut 2013, 19:30
Deska: fojler
Latawiec: Cabrinha, Epic, Ozone
Lokalizacja: Pomezania
Dostał piwko: 18 razy
 
Post12 lut 2013, 08:08

BraCuru pisze:Tomorrow I will go with a smaller kite in the low winds as it needs to be quick to get going.
I think once I'm up I only need the 9m to keep it going.
REALLY IMPRESSED WITH THIS BOARD! Now everyone wants one![/i]

To się nazywa zajawka :D


Ostatnio trochę bawiłem się X-foilem (programem do modelarstwa lotniczego). Dziwne odczucie na desce, że cały czas jedzie się z górki i nabiera coraz większej prędkości,
znalazło potwierdzenie w teorii. Okazuje się że opór skrzydła maleje ze wzrostem prędkości i dzieje się tak aż do około 20 knot. Wrażenia Willy Kerra też wynikają z tego faktu.
Jak się nieco oswoję z wrzucaniem filmów i obrazków, to wrzucę parę wykresów. BTW, macie jakiś program, który pozwalałby umieszczać filmiki w zwolnionym tempie?

MWILCZ pisze:Jak pośnieży to się zameldujemy w Siemianach


Co prawda nie pośnieżyło, ale ze 2 cm jeszcze leży, a na jutro zapowiada się ciekawy wietrzyk. Co wy na to?

Kubs0n
Posty: 637
Rejestracja: 23 paź 2011, 10:46
Deska: Xenon Laluz
Latawiec: North Vegas
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 40 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 lut 2013, 17:38

Zwalniac tempo filmu można nawet w Windows Movie Maker , dla bardziej wymygających polecam Sony Vegas.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 lut 2013, 08:31

LatającyDziadekTadek pisze:Okazuje się że opór skrzydła maleje ze wzrostem prędkości i dzieje się tak aż do około 20 knot. Wrażenia Willy Kerra też wynikają z tego faktu.

Dzięki za wyjaśnienia. Niestety nie mogłem przetestować skrzydła na mniejszym latawcu bo przez przypadek spakowałem 7m zamiast 9m :oops:
Na 7m i moje umiejętności to wiało za słabo.
Jednak nie omieszkam spróbować 9m przy 10kts jak tylko dostanę nowe skrzydło.

Tadeusz - czy możesz jeszcze oswiecić nas jak najlepiej przygotować deskę wave do doczepiania skrzydła. Chodzi o to aby było to niezawodne, trwałe, szczelne dla deski oraz żeby dało się pływać wave na tej desce bez skrzydła.

PS. Jest już 4 chętnych na skrzydło Moses'a, które używałem w Tajlandii. Ktoś jeszcze się pisze, bo będzie dostawa w ciągu max 3 tygodni?
Czekam na wycenę dla 4 sztuk wraz z transportem.
Jak ktoś się waha to szczerze poradzę: nie będziecie żałować żadnego centa wydanego na to ustrojstwo :idea:

Awatar użytkownika
LatającyDziadekTadek
Posty: 91
Rejestracja: 05 lut 2013, 19:30
Deska: fojler
Latawiec: Cabrinha, Epic, Ozone
Lokalizacja: Pomezania
Dostał piwko: 18 razy
 
Post13 lut 2013, 10:28

BraCuru pisze: jak najlepiej przygotować deskę wave do doczepiania skrzydła. :idea:


Bra - ja się wcale nie czuję kompetentny do takich porad. Lepszy już byłby sprytny shaper.

Mogę tylko powiedzieć :D , że największe zagrożenie dla całości deski pochodzi od uderzeń płatem o rafę, piasek lub dziobem o falę przy dużych szybkościach.
Wówczas maszt jest wyłamywany do tyłu.
Na pewno wystarczającym sprawdzianem wytrzymałości może być stanięcie całym ciężarem na końcu utwierdzonego masztu, gdy deska jest umocowana w pozycji pionowej dziobem do góry.
Ale może to za dużo? Nie wiem.

Siły z pozostałych kierunków są o rząd wielkości mniejsze. Helmut Wirtz stosuje klocek o wymiarach ca 50 x 150 z twardej pianki z osadzoną w nim skrzynką, dokładnie wstawiony pomiędzy dno i pokład deski. Trzyma dość dobrze.

Poniżej rzeczony wykres, zrobiony co prawda tylko dla przedniego i tylnego płata, z pominięciem oporów masztu i kadłuba "samolotu" - dla deski, na której pływał Tomek.

[url][URL=http://www.fotosik.pl]Obrazek[/url][/url]

A tutaj częściowe wyniki dla mojego poprzedniego postu.

[url][URL=http://www.fotosik.pl]Obrazek[/url][/url]

Możemy zauważyć, że dla profilu "płaski spód" (odręcznie wygenerowanego) doskonałość (=Cl/Cd=siła nośna/opór)przy kącie natarcia 7 stopni wynosi 14, podczas gdy dla "rasowego" profilu H13, o podobnej grubości względnej, ta doskonałość jest o 36% większa i wynosi 19. Znaczy to, że "rasowy" profil pójdzie ostrzej do wiatru.
Jeśli chodzi o szybkość maksymalną, to jest ona raczej ograniczona refleksem i zmysłem równowagi zawodnika, który musi utrzymać lot deski na wysokości +- 20cm, co przy prędkości 10 m/s jest nieco trudne.
Tak, że na baksztagach raczej obydwa profile mogą iść podobnie szybko, jeśli w obu są dobrze ustawione kąty zaklinowania.

Ale dla zachęty dla naszych przyszłych kolegów.
phpBB [video]

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 lut 2013, 11:30

LatającyDziadekTadek pisze:Ale dla zachęty dla naszych przyszłych kolegów.

Faktycznie to kolejny plus skrzydła, bo żadną przyjemnością nie jest dostać po kostce od takiej łypki.
Wygląda to mniej więcej tak :wink:
phpBB [video]


Wracając do topiku.
Następny plus skrzydła to przydatna parasolka - chroni przed słońcem i deszczem :wink:
Obrazek

Tadeusz - ja nic nie rozumiem z tych wykresów ale zainteresuję się nimi na pewno jak ogarnę pływanko w zadawalający sposób.
Na razie nie mogę przestać myśleć o samym fantastycznym doznaniach jakie przeżyłem na tym dziwolągu:
Obrazek

W przyszłym tygodniu może zacznę coś edytować i nie omieszkam się podzielić swoją zajawką 8)

Awatar użytkownika
Kristoff
Posty: 490
Rejestracja: 26 cze 2011, 12:37
Deska: Shinn Bronq Heritage, LF Foil
Latawiec: Flaj Speed 3, Flaj Boost
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 28 razy
 
Post14 lut 2013, 11:37

Patrzac na przednie skrzydlo wydaje mi sie ze mozna by osiagnac cos podobnego na szpadlu od saperki...
Obrazek

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post14 lut 2013, 12:06

BraCuru pisze:
LatającyDziadekTadek pisze:Ale dla zachęty dla naszych przyszłych kolegów.

Faktycznie to kolejny plus skrzydła, bo żadną przyjemnością nie jest dostać po kostce od takiej łypki.
Wygląda to mniej więcej tak :wink:
phpBB [video]


Wracając do topiku.
Następny plus skrzydła to przydatna parasolka - chroni przed słońcem i deszczem :wink:
Obrazek

Tadeusz - ja nic nie rozumiem z tych wykresów ale zainteresuję się nimi na pewno jak ogarnę pływanko w zadawalający sposób.
Na razie nie mogę przestać myśleć o samym fantastycznym doznaniach jakie przeżyłem na tym dziwolągu:
Obrazek

W przyszłym tygodniu może zacznę coś edytować i nie omieszkam się podzielić swoją zajawką 8)

Bo to trzeba spadac zawsze na cztery lapy .
Foil jest niesamowity nie chcialem sie tym zarazac bo gabaryty sprzetu przerazajace .Na Fuercie(coraleilo) jest kilku wymiataczy i centrum testowe (tam gdzie firewire) Kolesie poginali na foilach z 7m kiteami jak nam na 12 bylo granicznie .

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 lut 2013, 16:43

rolnik pisze:Foil jest niesamowity nie chcialem sie tym zarazac bo gabaryty sprzetu przerazajace

Moses Foil - na pewno mniejsze niż deski wave!
Po rozłożeniu wszystko wchodzi w pokrowiec od deski TT :idea:

andrek
Posty: 1843
Rejestracja: 27 gru 2004, 14:55
Deska: PocketAir/AirWave&Race/Bhoot
Latawiec: NOTUS Rev&Air
Lokalizacja: Słubice
Postawił piwka: 16 razy
Dostał piwko: 12 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 lut 2013, 17:21

rolnik pisze:... gabaryty sprzetu przerazajace...


rozkłada się i gitarrra :wink:

A propos gabarytów szepty niosą że Zeeko szykuje 3 nowe foile na ten sezon i dostępne będą w 3 wersjach: bardziej wymagający z super osiągami, łatwiejszy dla przyjemności oraz trzeci z krótszym masztem właśnie dla łatwiejszego transportu i na płytsze spoty :idea:

i żeby nie było że same mistrze tu są :wink:
phpBB [video]

Awatar użytkownika
masterczułki
Posty: 37
Rejestracja: 11 lut 2011, 22:57
Deska: cabrinha caliber
Latawiec: Flysurfer Psycho 4
Lokalizacja: Bartoszyce/Montpellier
Postawił piwka: 6 razy
 
Post14 lut 2013, 20:23

Co wypada lepiej jezeli chodzi o dolny zakres wiatrowy skrzydlo czy deska race :?:

Awatar użytkownika
LatającyDziadekTadek
Posty: 91
Rejestracja: 05 lut 2013, 19:30
Deska: fojler
Latawiec: Cabrinha, Epic, Ozone
Lokalizacja: Pomezania
Dostał piwko: 18 razy
 
Post14 lut 2013, 21:36

BraCuru pisze:Tadeusz - ja nic nie rozumiem z tych wykresów ale zainteresuję się nimi na pewno jak ogarnę pływanko w zadawalający sposób.


Tak myślałem, że zbyt lakonicznie to opisuję.
Myślę o założeniu stronki, gdzie w jednym miejscu zebrane byłyby informacje teoretyczne,
więc łatwiej będzie się połapać.
Bo jednak przejście na skrzydełko to awans do "lotników" i nieco teorii się przyda, szczególnie ścigantom.

Na pierwszy ogień wobec tego, rada babci dla wnuczka wyjeżdżającego do szkoły lotniczej:

-"Tylko wnusiu pamiętaj, by latać powoli i nisko" :lol:

Zwrot na filmiku BraCuru wykonałeś cudny. Polecasz jakąś suchą zaprawę czy trening do niego?


Wróć do „Foil, Foilboarding, Hydrofoiling”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość