Foilboarding - uskrzydleni inaczej [ANKIETA]

Forum poświęcone foilboardingowi, czyli desce z hydroskrzydłem.

Jakie jest Twoje podejście do foilboardingu?

- Potrafię pływać na foilu ale nie posiadam własnego sprzętu,
2
1%
- Potrafię pływać na foilu i posiadam własny sprzęt,
5
3%
- Jeszcze nie potrafię pływać ale już posiadam sprzęt,
1
1%
- Chciałbym koniecznie się nauczyć,
38
27%
- Może przy okazji spróbuję ten wynalazek,
70
49%
- Wygląda może interesująco ale nie będę tego próbować,
7
5%
- Wogóle mnie to nie interesuje.
20
14%
 
Liczba głosów: 143

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 mar 2014, 10:32

rolnik pisze:Marek ale sie mapompowales bardziej od Andrzeja haha :thumbsup: dajcie pokoj :D

Może i tak ale mam powody do pompowania się w przeciwieństwie do andrka który walnął głupotę roku :shock:

Żeby zakończyć te bzdury. Pamiętacie powyższy post Petera z Danii co zaczął we wrześniu na Zeeko Makaira. Facet pływa na moim poziomie i jest równie aktywny na KF.com co ja tutaj. Jest osobą bardzo opiniotwórczą. Tak się składa, że Peter zrobił podsumowanie ostatnich 6 miesięcy pływania na Zeeko Makaira:

Jak ktoś chce się przekonać czy andrek ma powody wkurzać się na mnie, że obalam jego kosmiczne teorie zapraszam do wątku:
http://www.kiteforum.com/viewtopic.php?f=196&t=2384257

Tutaj tylko najważniejsze cytaty:
I used the high AR racefoil for learning, so took some time but I knew that in advance (and with my age I learn even slower of course :roll: ).
Also ride with a Zeeko freeride foil now, almost same high AR, but a more cambered thicker profile so it can start at maybe half the speed.


Hydrofoil - really easy with low AR foils and you learn fast.
With high AR foils you learn very very slowly, almost not possible at first,
because everything has to be learned in muscle memory and it is some new "not known skills" from other sports, so it is like learning to ride a bicycle again - impossible at first, but when you can you just can without knowing why and how really :rollgrin:


Ja uczyłem się na low AR. Najwyraźniej andrek nie zauważył, że po 13 miechach na foilu z low AR osiągnąłem trochę wyższy pułap niż Peter Dun.

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post25 mar 2014, 14:16

Zle mnie zrozumiales .Chodzi o to ze bardzo glosno piszesz hehe . Pewnie masz w 100% racje wiec niepotrzebna ta spinka . Jedni sprzedaja inni plywaja .Chodzilo mi wylacznie o "atmosfere" dyskusji :hand: z ktorej mozna sie sporo dowiedziec . Patrzac na zeeko mysle ze chcieli znalezc kompromis pomiedzy osiagami a jakoscia i prostota .Prawdopodonie z racji jednak malego rynku firma nie moze pozwolic sobie na wypuszczenie kilku modeli foila bo nic by na tym nie zarobili .
Dedykuja folila raczej zaawansowanym riderom ktorzy predzej czy póżniej opanuja podstawy (chyba w to nie watpisz)i nie beda nazekali ze im skrzydlo zamula albo Marek ich objezdza w okolo jak chce :P . Jakie by nie bylo to tanie nie jest

andrek
Posty: 1843
Rejestracja: 27 gru 2004, 14:55
Deska: PocketAir/AirWave&Race/Bhoot
Latawiec: NOTUS Rev&Air
Lokalizacja: Słubice
Postawił piwka: 16 razy
Dostał piwko: 12 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 mar 2014, 14:45

rolnik pisze: Jedni sprzedaja inni plywaja ....


tia i połączyć się tego nie da :doh:

ostrzeż w takim razie Bracru zanim zacznie swoimi deskami handlować że będzie musiał sobie odpuścić pływanie :hand:

ja temat odpuszczam bo to się wojenka zrobiła i nic wspólnego z konkretnymi info nie ma a redaktorzyna ze mnie słaby :wink:

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 mar 2014, 16:18

rolnik pisze:Dedykuja folila raczej zaawansowanym riderom ktorzy predzej czy póżniej opanuja podstawy (chyba w to nie watpisz)i nie beda nazekali ze im skrzydlo zamula albo Marek ich objezdza w okolo jak chce :P

Zgadzam się. Każdy foil jest do opanowania przez zaawansowanego rajdera.
Peter Frank jest tego przykładem. Zrobił sobie pod górkę kupujac Makairę ale stać go było na kupno nowego i sprawdzonego foila Zeeko.
Wyszedł z założenia, że nauka zajmie mu dłużej ale potem będzie miał super skrzydło Makaira do jazdy freeride.
PF nadal trochę kuleje ale ma radochę i satysfakcje z tego, że już odkrywa potężny potencjał foila.

Ja wyszedłem z innego założenia: max szybka nauka i wskakiwanie na kolejne poziomy foila na tańszym, mniej wypasionym foilu o bardzo marnych właściwościach jazdy speed i race. Jak na razie jestem z siebie dumny, bo mało kto mierzył się foilem z falami i nie słyszałem jeszcze o kimkolwiek robiącym kiteloopy :D Jak zobaczysz na żywca to Ci się spodoba. Nie wątpię 8)

andrek pisze:ostrzeż w takim razie Bracru zanim zacznie swoimi deskami handlować że będzie musiał sobie odpuścić pływanie :hand:

Dlatego nie mam zamiaru nimi handlować w tradycyjny sposób. Moje deski będą tylko na zamówienie i tylko dla gości wiedzących co chcą osiągnąć na foilu. Taki luksusowy produkt dla wybrańców :wink:
Tobie np raczej jej nie sprzedam bo nie czujesz foila, nie umiesz pływać a wypowiadasz się jakbyś czuł i pływał. Nie znoszę takich ludzi.
PS.
W tej chwili powstaje 8 prototyp. Sprawiam sobie i wykonawcy tonę radości z faktu wspólnego rozwoju i poszerzania wiedzy o foilboardingu.
Robimy to dla przyjemności a nie zarabiania. W 100%. Jak nikt ich nie zechce to rozdam rzeczywiście potrzebującym.
Tak jak rozdałem 1500 książeczek KsPD i z 50 banerów.
Będę miał satysfakcję, że za moje doświadczenie i pieniądze ktoś będzie pływał bezpieczniej, łatwiej i na dobrze działającej desce.

ja temat odpuszczam bo to się wojenka zrobiła i nic wspólnego z konkretnymi info nie ma a redaktorzyna ze mnie słaby :wink:

Szkoda, że kończysz pozostawiając bez komentarza BARDZO KONKRETNYCH ARGUMENTÓW Petera Franka i moich na temat nauki na Makairze.
Szkoda, że nie doceniasz faktu, że byłem w stosunku do Makairy miły pisząc że nie jest to najlepsza deska do nauki. PF nie zostawił na światowym forum żadnych wątpliwości twierdząc, że należy ona do bardzo, bardzo trudnych.
Za to rzuciłeś populizmem o mojej "wszechwiedzy" :(
Odpowiem Ci na faktyczny koniec - obiecuję zniesmaczonych, że to już koniec :notworthy:
Z takimi argumentami i radami jakie padły z Twojej, mandaro i maryjki strony każdy Kowalski co popłynie na foilu będzie mądrzejszy od Ciebie.
Więc nie dziw się, że wyszedłem kolejny raz na mądrzejszego. I to tylko i wyłącznie z Twojej winy - nie dawaj więcej mi tak banalnych wyzwań :naughty:

Wracając na tory główne tego wątku.
Kowalskiemu polecam uczyć się na AR 4 i mniejszym.
Im wyższy AR tym nauka proporcjonalnie dłuższa.
Czy ktoś wie jaki AR ma Makaira Freeride 2014?
PS. są nawet wybryki natury co mają AR -3 czyli są 3 razy dłuższe niż szersze :lol:

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post31 mar 2014, 16:13

To się nazywa zajawka :thumb:
phpBB [video]

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 kwie 2014, 09:43

Po roku w końcu przygotowałem FAQ:
http://www.foilforum.pl/viewtopic.php?f=2&t=83

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 kwie 2014, 22:11

A tak mi sie przypomniało takie foto ;)

Obrazek

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 kwie 2014, 14:06

Zapraszam na dni pokazowe Sopot:
http://www.foilforum.pl/viewtopic.php?f=3&t=92

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post22 kwie 2014, 19:49

Ktos pamiet Paula (najstarszy kite surfer na swiecie) ?
w roli glownej jego syn Michael (ten siwy po 60'tce)
Zajaral się foilem, a co gorsze nakręca moich kampanow od wave'a :doh:
phpBB [video]


Pozdro...

yanosik
Posty: 3075
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:16
Deska: DaMystery
Latawiec: Twister
Lokalizacja: HelZatokaŻnin
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 maja 2014, 18:13

Foil w Żninie - jez Duże
Rider : Gucio

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trwa intensywne "badanie przedmiotu" oraz rozkminianie jego działania :thumbsup:

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 maja 2014, 17:18

Jak tam postępy po tygodniu?
Ciekawa pozycja Gucia. Zwykle tylna nogę stawia się za skrzydło lub nad nie. Nie przypominam sobie aby stawiało się przed miecz. Ale widać, że jeździ więc to musi być efekt tego konkretnego projektu skrzydła.

jacekdaktera
Posty: 542
Rejestracja: 17 sty 2005, 20:07
Lokalizacja: Warszawa
Dostał piwko: 30 razy
 
Post18 maja 2014, 21:51

Cześć Mareczku. Poradż mi co mam kupić na początek i od kogo z naciskiem od kogo. Mam mało czasu na naukę, a cel daleko, bardzo daleko. Nie pisz o wadach i zaletach i tak nie zrozumiem na początku.Pozdro

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 maja 2014, 08:15

jacekdaktera pisze:Cześć Mareczku. Poradż mi co mam kupić na początek i od kogo z naciskiem od kogo.

Jacku, jeśli dokładnie zapoznasz się z tym:
http://www.foilforum.pl/viewtopic.php?f=2&t=83
i z tym:
http://www.foilforum.pl/viewtopic.php?f=7&t=10
nie będziesz miał wyboru :wink: i kupisz Moses'a Silente za 1000€. Kontakt do niego dawałem Ci już w zeszłym roku. Nie pośredniczę w targach.
Sprawdź to jeszcze:
http://www.foilforum.pl/viewtopic.php?f=7&t=88

Deskę wave przerobi Ci Wiktor na miejscu w Wawie i za miesiąc witaj w klubie :thumb:
A jak będziesz chciał wspomóc rozwój foilbordingu :wink: to kupisz moją deskę i pływając będziesz miał przed oczami non stop napisane BRACURU :twisted:
Cena mojej deski to równe 3 klocki PLN.

PS. W klubie nie rywalizujemy a bawimy się tym cudem. Także nie masz co wygrywać ze mną bo już jestem gorszy :D

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 maja 2014, 15:54

Carafino - uważajcie na prawdopodobny przekręt!
http://www.foilforum.pl/viewtopic.php?f=2&t=98

Awatar użytkownika
LatającyDziadekTadek
Posty: 91
Rejestracja: 05 lut 2013, 19:30
Deska: fojler
Latawiec: Cabrinha, Epic, Ozone
Lokalizacja: Pomezania
Dostał piwko: 18 razy
 
Post21 maja 2014, 13:58

Namawiam na hydrofoila Korwina.

Zgodził się, ale zastrzegł, że owszem, ale tylko we fraku i z muszką. :P :lol: :mrgreen:

Ambitna bestia. :hand:

Macie jakieś POmysły, jak mu pomóc spełnić to marzenie. :twisted: :twisted: :twisted:


Wróć do „Foil, Foilboarding, Hydrofoiling”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości