Deska na początek

Forum poświęcone foilboardingowi, czyli desce z hydroskrzydłem.
duch
Posty: 14
Rejestracja: 28 cze 2015, 20:29
 
Post07 kwie 2021, 11:15

Heja,

Planuje w tym sezonie nauczyć się pływać na foilu i dlatego zacząłem rozglądać się za sprzętem.

Mam możliwość kupienia deski DUOTONE 2021 HYBRID SLS 5'2" (https://hydrosfera.pl/deska_kite_duoton ... s_-127962i).
Jest to hybryda na wave i foil. W teorii wygląda to fajnie bo najpierw będę mógł nauczyć się pływać na samej desce, a potem dołożę krótki maszt i zacznę przygodę z foilem.

Tylko czy taka deska nadaje się dla początkującego?

shinnworld polska
Posty: 297
Rejestracja: 19 cze 2015, 12:14
Deska: Shinnster / RONSON
Lokalizacja: Rumia
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 23 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 kwie 2021, 21:46

Hej,

nie znam tej deski, generalnie do nauki folia jeśli ważysz + 75 kg to warto mieć deskę około 140 cm długości - wystarczy. Natomiast jeśli jesteś lekki, poniżej tych 75 kg to nauczysz się nawet na 130 cm. Kiedyś w naszej ofercie mieliśmy deskę Shinnster, która była do strapless i do folia, pomijam że kosztowała połowę tego, ale ostatecznie została 3 czy 4 lata temu wycofana z oferty, bo teraz to albo plywasz na foli albo na wave. Kompromisy nie bardzo się przyjęły. Osoby które pływają na foilu wręcz minimalizują deski, tak że niczym dziwnym nie jest decha poniżej 130 cm, 112 cm nawet.

Pozdrawiam.


Wróć do „Foil, Foilboarding, Hydrofoiling”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości