I KITE IT, czyli co u Zuzy Czaplińskiej :) / nowy filmik 23.07

Nowy dział z blogami użytkowników kiteforum.
Popularne: Red Sea Zone | Kite-way | Jovi Travel |
Zuza
Posty: 178
Rejestracja: 07 wrz 2008, 19:59
Deska: Cabrinha Custom
Latawiec: Cabrinha Chaos
Lokalizacja: Świat
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 maja 2013, 17:20

Siema!

Wiatru jak nie było, tak nie ma, szkolenia robić się da ale dla siebie żeby popływać to już słabo... pozostaje wiara w to że przecież kiedyś musi się znowu porządnie rozwiać ;) Dobrze by było bo kajty i nowa denia czekają na jakiś fotoszuting... ;)

Przedwczoraj skończyłam prowadzić swój pierwszy kurs na Asystenta Instruktora IKO... pierwszy z, mam nadzieję, wielu kolejnych :)

Obrazek

Uczenie innych jak uczyć to bardzo fajna sprawa, zwłaszcza że z każdym nowym krajem i spotem doświadczenie rośnie więc miło jest móc się nim w końcu podzielić z kimś kto planuje kształtować swoją przyszłość w podobny sposób co ja... Wspaniale jest widzieć ludzi którzy także planują otworzyć się na świat, podróżować, pływać i uczyć :) Praca z takimi osobami i pokazywanie im jak czasem można zrobić coś trochę lepiej lub inaczej to prawdziwa frajda! Poza tym wydaje mi się, że jeżeli ktoś nie miał wcześniej styczności z uczeniem kitesurfingu, taki kurs pozwala podejrzeć po raz pierwszy jak to wszystko wygląda "od naszej" strony, na co trzeba zwracać uwagę, jakie sytuacje mogą cię spotkać podczas pracy z kursantem, czego unikać a o czym pamiętać... dużo jest rzeczy 'z doświadczenia' o których się normalnie nie myśli, których ja na przykład nie wiedziałam kiedy sama zaczynałam, a które z pewnością w początkach instruktorskiej kariery ułatwiłyby mi życie ;) Także co tu dużo pisać, wszyscy kandydaci zdali, smażą się teraz na ćwiczeniach z egzaminatorem na plaży, dobrze jest!

Jeśli ktoś byłby zainteresowany udziałem w moich przyszłych kursach to zapraszam ;)

Obrazek

wiatr z wami,
Zuza

Zuza
Posty: 178
Rejestracja: 07 wrz 2008, 19:59
Deska: Cabrinha Custom
Latawiec: Cabrinha Chaos
Lokalizacja: Świat
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 maja 2013, 12:09

Cześć!

Dawno nic nie pisałam... Zostałam ostatnio zaproszona na tygodniowe kitesafari w Egipcie, było świetnie - wiało codziennie, woda płaska, wyspa na której spędziliśmy większość czasu pusta (było nas tylko 5 więc nie za specjalnie tłoczno ;) ) i nic tylko spanie, jedzenie i treningi :) Bardzo mi było coś takiego potrzebne i myślę, że sporo się nauczyłam... mały edit z kitesafari już niedługo ;)

A poniżej kilka screenów z pływania na safari :)

Obrazek

Obrazek

pierwsze próby blind judge... niektóre trochę mniej udane niż inne :P
Obrazek

Obrazek

Obrazek

pozdrawiam i do usłyszenia, mam nadzieję że tym razem już z gotowym filmikiem ;)

wiatr z wami,
Zuza
Ostatnio zmieniony 28 maja 2013, 10:37 przez Zuza, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 maja 2013, 13:03

nie wiem jak innym ale mnie się wyświetlają 2 fotki z 5 :(

Awatar użytkownika
Sonix
Posty: 338
Rejestracja: 09 gru 2012, 11:02
Deska: SU-2
Latawiec: Cabrinha
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie/Piekary Śląskie
Postawił piwka: 32 razy
Dostał piwko: 14 razy
 
Post27 maja 2013, 19:49

all

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

Zuza
Posty: 178
Rejestracja: 07 wrz 2008, 19:59
Deska: Cabrinha Custom
Latawiec: Cabrinha Chaos
Lokalizacja: Świat
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 maja 2013, 10:39

wrzucilam fotki gdzie indziej i teraz już powinno działać :)

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 maja 2013, 14:56

jest wszystko. BJ rzeczywiście potrafi być trudny do ogarnięcia na początku. Moje ulubione zdjęcie w temacie:

Obrazek

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 maja 2013, 16:28

onzo pisze:jest wszystko. BJ rzeczywiście potrafi być trudny do ogarnięcia na początku. Moje ulubione zdjęcie w temacie:



FilipN - do Tablicy :twisted: ..ju nid more ?

peace

Awatar użytkownika
FilipN
Posty: 801
Rejestracja: 05 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: Warszawa/Jastrzębia Góra
Postawił piwka: 68 razy
Dostał piwko: 77 razy
 
Post28 maja 2013, 17:27

Ziomek. pisze:
FilipN - do Tablicy :twisted: ..ju nid more ?



...pop!

S'il vous plait:
Obrazek

Zuza
Posty: 178
Rejestracja: 07 wrz 2008, 19:59
Deska: Cabrinha Custom
Latawiec: Cabrinha Chaos
Lokalizacja: Świat
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 maja 2013, 19:43

Haha Onzo, piękna fota :D tak to mi się jeszcze nie zdarzyło :D

W przyszły piątek wybywam na 3 tygodnie pływać do Anglii (Poole Harbour, niedaleko Lymington) więc tam będzie więcej okazji do ćwiczeń ;)

pozdr!

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 maja 2013, 09:12

..ride proudly! i poranek od razu nastraja optymistycznie :]

peace

Zuza
Posty: 178
Rejestracja: 07 wrz 2008, 19:59
Deska: Cabrinha Custom
Latawiec: Cabrinha Chaos
Lokalizacja: Świat
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 maja 2013, 20:39

W sobotę ukaże się mój filmik z Tawili! :)

A tymczasem będę nudna i zaproszę do polubienia mojego fanpage na FB jako że tam się większość "ciekawych" rzeczy dzieje ;)

https://www.facebook.com/ikiteit

wiatr z wami i do usłyszenia w sobotę :D
- Zuza

Zuza
Posty: 178
Rejestracja: 07 wrz 2008, 19:59
Deska: Cabrinha Custom
Latawiec: Cabrinha Chaos
Lokalizacja: Świat
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 cze 2013, 15:58

Cześć wszystkim!!

Ostatnio wypuściłam swój nowy filmik, był w oddzielnym linku na forum:
viewtopic.php?f=1&t=51809

a z ciekawostek - złamałam sobie palec u stopy :D

Obrazek

Jest to jedno z tych upierdliwych uszkodzeń które są na tyle małe że właściwie nie przeszkadzają w normalnym życiu (a nawet pływaniu lewo prawo) ale są w na tyle niekomfortowym miejscu że skakać się nie da... cóż, trzeba po prostu trochę odczekać, ale biorąc pod uwagę że jadę w piątek do Anglii pływać na 3 tygodnie to powiedziałabym że to złamanie jest mocno nie w porę :P chyba trzeba będzie używać dużo duct tape :twisted:

A z innych newsów to zapraszam na mały wywiad ze mną dla magazynu BlueLife :)

http://www.bluelife.pl/news-extreme/ite ... zykij.html

pozdrawiam i wiatr z wami!
Zuza

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 cze 2013, 09:28

może buty?

Zuza
Posty: 178
Rejestracja: 07 wrz 2008, 19:59
Deska: Cabrinha Custom
Latawiec: Cabrinha Chaos
Lokalizacja: Świat
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 cze 2013, 10:50

to by była jakaś opcja gdybym 1. miała buty 2. mogła włożyć w nie stopę ;) liczę że za tydzień już będę mogła sobie pływać po babciowemu w obie strony a potem zobaczymy :P

Zuza
Posty: 178
Rejestracja: 07 wrz 2008, 19:59
Deska: Cabrinha Custom
Latawiec: Cabrinha Chaos
Lokalizacja: Świat
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 lip 2013, 17:33

Cześć!

Dawno nic nie pisałam... ale tak to już jest kiedy za specjalnie nic się nie dzieje. Na południu Anglii spędziłam w czerwcu 3 tygodnie ale spot w Poole Harbour... moim ulubionym na pewno się nie stał. Sam akwen jest dosyć duży, ale z powodu ukształtowania terenu prawie zawsze tam szkwali a przy wyższym stanie wody robi się naprawdę spory czop. Trzeba też uważać na pływy ponieważ wahania poziomu są duże a woda odpływa bardzo szybko, więc można się natknąć na niemiłą niespodziankę pod tytułem "20 minut później lądujemy trick w tym samym miejscu co wcześniej a tam woda do połowy łydki". Będę w Poole ponownie od połowy września i kto wie, może wtedy przekonam się do tego spotu... możliwe że nie podobało mi się też dlatego że przez złamany palec u stopy sama nie mogłam za bardzo pływać ;) w okolicy są też ponoć inne spoty kajtowe z płaską wodą, można też pływać na morzu + niecałą godzinę drogi od Poole jest ponoć jeden z najlepszych spotów w Anglii na surf... także o ile znowu się nie uszkodzę to wszystko przede mną.

Obecnie jestem na Helu i cóż... każdy kto chociaż trochę śledzi prognozy wie, że pogoda nas wyjątkowo w tym roku rozpieszcza! Od kiedy tu przyjechałam nie wiało tylko 2 dni a prognoza mówi o wietrze codziennie przez co najmniej cały najbliższy tydzień... nie pamiętam kiedy ostatnio mieliśmy tak fajne warunki :) Cieszę się, bo mogę się na nowo rozpływać i zacząć próbować jakieś nowe tricki... poza tym po tylu miesiącach jeżdżenia po świecie fajnie jest w końcu znaleźć się "w domu" :) Jak zwykle ulokowałam się na Chałupy 6 w szkole KITE.PL i to tu właśnie można wpadać pogadać, popływać razem ze mną albo potestować moje Cabrinha Siren 8, 10 lub 12 :)

Dzisiaj chłopaki z GoPro (http://freeway.com.pl/gopro/) podesłali mi nową zaczepkę na linki więc w najbliższe dni pewnie głównie będę się bawić w zaczepianie kamerki na różne sposoby... ;)

Pozdrawiam i kto wie, może niedługo poorganizujemy jakieś downwindy / eventy dla dziewczyn... prognoza jest, pozostaje tylko dograć szczegóły więc bądźcie czujni! ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

wiatr z wami,
Zuza


Wróć do „Kite Blogi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron