Michał RICHIE Stefański - kite, adventures, photos and videos ;)

Nowy dział z blogami użytkowników kiteforum.
Popularne: Red Sea Zone | Kite-way | Jovi Travel |
Awatar użytkownika
Richie
Posty: 23
Rejestracja: 17 maja 2009, 21:05
Deska: SU-2/Custom/Carbon
Latawiec: ManiaC Wainman Hawaii
Lokalizacja: Bydgoszcz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post12 wrz 2015, 15:18

Zapraszam do śledzenia moja bloga gdzie od roku staram sie w miarę regularnie spisywać te niesamowite wydarzenia, robić jak najwiecej zdjęć i filmów a przede wszystkim bawić się przy tym w najlepsze.
Tymczasem wraz z Pająkiem i AniąBanią wyruszylismy z przyczepą w Europe w poszukiwaniu sztormów i przy okazji pracy;) Sprawdzcie nas na wordpress !!

http://www.michalstefanski.wordpress.com

Awatar użytkownika
Richie
Posty: 23
Rejestracja: 17 maja 2009, 21:05
Deska: SU-2/Custom/Carbon
Latawiec: ManiaC Wainman Hawaii
Lokalizacja: Bydgoszcz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post25 wrz 2015, 19:36

Siema ! Dotarliśmy do Den Haag i musze przyznać, że spot jest niesamowity !

Tu jest link do krotkiego filmiku z kawalka laguny, ktora z 300 metrow od miejsca nagrywki jest przynajmniej na kilometr szeroka ;) Oczywiście dla miłośników wave jest tutaj całkiem dobra długa fala a w okolicy kilka point breakow.
https://m.youtube.com/watch?feature=share&v=Z_-s-9uU4TE

pozdrawiam i zapraszam na bloga ;)
https://michalstefanski.wordpress.com/2 ... 18/ucce-2/
Aloha!

Awatar użytkownika
Richie
Posty: 23
Rejestracja: 17 maja 2009, 21:05
Deska: SU-2/Custom/Carbon
Latawiec: ManiaC Wainman Hawaii
Lokalizacja: Bydgoszcz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post03 sty 2016, 14:22

Ponownie w Azji !!! Zapraszam do obejrzenia kilku filmików lifestylowych z początku mojego wyjazdu na Koh Samui :)
https://michalstefanski.wordpress.com/2 ... cond-home/

Awatar użytkownika
Richie
Posty: 23
Rejestracja: 17 maja 2009, 21:05
Deska: SU-2/Custom/Carbon
Latawiec: ManiaC Wainman Hawaii
Lokalizacja: Bydgoszcz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post22 sty 2016, 12:27

Kolejny filmik z Koh Samui :) Tym razem matka natura obdarzyła nas popołudniowym wiaterkiem, przepiękne ujęcia dronem. Dzieki Tim Barnes!
https://www.youtube.com/watch?v=ii6rzNN ... e=youtu.be
Zapraszam! :)

Awatar użytkownika
Richie
Posty: 23
Rejestracja: 17 maja 2009, 21:05
Deska: SU-2/Custom/Carbon
Latawiec: ManiaC Wainman Hawaii
Lokalizacja: Bydgoszcz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post22 mar 2016, 10:10

Dojeżdżamy powoli do końca tego zaskakująco dobrego sezonu, nie tylko pod względem wiatru, którego na początku wyprawy nie było za dużo ale przede wszystkim pod względem doświadczeń i ludzi jakich poznajemy z dnia na dzień . Miejsca jakie zobaczyliśmy, w sumie dzięki temu, że nie wiało non stop, na zawsze zostaną w naszej pamięci. Na wiatr nie można było narzekać, szkoleniowo było super no i oczywiście widoczki dookoła podczas pływania rekompensowały czasem brakujące dwa, trzy węzły do idealnej sesji :)
phpBB [video]

Myślę, że Koh Samui jest warte zobaczenia szczególnie w grudniu, styczniu gdzie jest high season a w razie braku wiatru jest tam masa wodospadów, jaskiń i gór widokowych, które dla niekajtujących żon i dzieci mogą być najlepszą alternatywą :) Jeżeli jest ktoś zapalonym FOIL riderem, nie ukrywam, mogło by to być idealne miejsce. Zaraz za niewielka lagunka, którą od głębszej wody dzieli rafa powstają na prawdę fajne fale. Dla mnie były to rewelacyjne kickery na lewy hals ale kiteSURFERZY bardzo sobie cenili tamtejsze warunki wave ridowe. Wszystko oczywiście zależało od kierunku gdyż nie zawsze był taki sam. Na filmikach przeważnie widać on shore aczkolwiek różnie to było. Uważam, że przy 17 knt side-on shore był to jeden z najlepszych spotów ever! :)
phpBB [video]

phpBB [video]

Po ponad trzech miesiącach na wyspie Samui zdecydowaliśmy przemieścić się na północ do Hua Hin gdzie byłem w zeszłym roku i marzec wyglądał na prawdę obiecująco. Fakt. Od kiedy przyjechaliśmy czyli dokładnie 23 dni temu, wieje codziennie od rana koło 15 knt i przez cały dzień wzrasta do 20-25knt do aż wieczora. Cudowanie. Kolejny rok Hua Hin nas nie zawodzi. Prognozy na windguru wyglądają średnio obiecująco, aczkolwiek jest jedna mała rzecz o której nie wszyscy mogą wiedzieć. Do każdej prognozy, przy kierunkach wschodnich oraz południowo - wschodnich dodajemy od 5 a czasem nawet do 10 knt wiatru termicznego, który zawsze przychodzi koło południa. Nie ukrywam, że jest to bardzo wygodny układ dla nas instruktorów kiedy zaczynamy pracę o 11, szkolimy 2-3h i najlepszy wiaterek zostaje nam na pływanko! :)
phpBB [video]

Podsumowując, cała Tajlandia pod względem kitowym jeszcze przed marcem może, ale nie musi być dobrym rozwiązaniem. Oczywiście, można się czaić trochę po prognozach ale i one czasem zawodzą. Od końca lutego zaś okolice Hua Hin, a dla tych co woleli by uniknąć miasta, okolice Pran Buri czy Pak Nam Pran są idealnym rozwiązaniem, wiatr jest niemalże gwarantowany. Przez ostatnie trzy tygodnie używam tylko ManiaCa 9,5m2 a nawet bywały dni na moją malutką bestie 6,5m2 :) Z czystego lenistwa, pływałem przeżaglowany. Jest to dobre rozwiązanie dla rodzin z dziećmi nieszczególnie chcącymi siedzieć cały wyjazd na spocie. W zasięgu stu kilometrów jest kilka parków narodowych, wodospadów i innych przeróżnych atrakcji, które idalnie wypełnią wam wyjazd ! Pozdrawiam z Tajlandii ! Aloha ! Wielkie dzięki Wainman Hawaii oraz SU-2 za wsparcie w trakcie moich przygód. Peace.
P.S
Zapraszam wszystkich do polubienia mojej strony na facebooku, gdzie znajdziecie więcej filmików z Azji w roku 2016!
facebook: Richie Kite


Wróć do „Kite Blogi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości