Sardynia/Sycylia?

Nowy dział z blogami użytkowników kiteforum.
Popularne: Red Sea Zone | Kite-way | Jovi Travel |
qba111999
Posty: 28
Rejestracja: 13 wrz 2010, 14:31
Deska: nobile
Latawiec: best
Lokalizacja: wawa
 
Post16 sty 2017, 12:09

Witam,

nie wiem, czy w odpowiednim miejscu post, jeśli nie, to sorry ;-)

Wybieram się autem z rodzinką w wakacje na 2-3 tyg tripa. Po głowie chodzi mi Sardynia lub Sycylia. Lub zupełnie inne miejsce. Ale warunek konieczny - hotel z basenami dla dzieciaków i bliskość spotu. Może ktoś, coś polecić? Z góry dzięki!

pzdr
quba

Kub
Posty: 62
Rejestracja: 12 gru 2014, 10:15
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post16 sty 2017, 23:13

Nie wiem jak Sardynia, ale ja Sycylią nie byłem zachwycony pod kątem kite.
Pływałem w Marsali i zarówno warunki wiatrowe jak i sam spot były przeciętne. Kamienista plaża, na której łatwo zniszczyć sprzęt min. 5 euro opłaty za korzystanie ze szkółkowych klepisk, a w wodzie mnóstwo śmieci i kamieni o które łatwo się zranić lub zniszczyć sprzęt.

Jeśli chodzi o zwiedzanie, to było świetnie. Zrobiliśmy trip wokół całej wyspy i z czystym sumieniem mogę polecić taką podróż. Nie polecam tylko Palermo, albo zwiedzanie tylko przez jeden dzień. My byliśmy 2 i nie dość że tylko miejscami jest co zwiedzać, to również tylko miejscami czuliśmy się bezpiecznie. Poza tym Erice, Cefalu, Taormina, Agrygent, Syrakuzy baaaardzo gorąco polecam. No i jak jedziesz z dzieciakami, to warto pojechać na Entę ;)

qba111999
Posty: 28
Rejestracja: 13 wrz 2010, 14:31
Deska: nobile
Latawiec: best
Lokalizacja: wawa
 
Post17 sty 2017, 08:24

dzieki za info ;-)

Kadża
Posty: 64
Rejestracja: 16 wrz 2011, 15:17
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post17 sty 2017, 11:19

Byłem na Sycylii w okolicach Lo Stagnone i na Sardynii w Porto Pino. W obu tych miejscach na początku października.
Jeśli chodzi o hotel z basenem to nie widziałem :/ ale ..

Lo Stagnone
+ zwiedzanie
- brak plaży w okolicy
Jeśli chodzi o kite to trafiłem bardzo dobrze i na naukę ostrzenia było spoko.
Znajdziesz mój opis gdzieś na forum

Porto Pino
+ plaża
Jest długo płytko, więc na brak basenu dzieciaki nie powinny narzekać.
Trzeba tylko dojść kawałek, nawet jak będziesz miał apartament na dole.
+ natura
- komary
Podobno wyjątkowo źle trafiliśmy (faktycznie w nocy czasem przylało), ale niektórzy mieli po wizycie w restauracji na wolnym powietrzu z 10-20 ukąszeń
- zwiedzanie
Jeśli chodzi o kite to miałem pecha :/ 1 dzień na 10 dni.
W samym Porto Pino grupka Włochów i Niemców przychodziła prawie codziennie, ale pływały tylko 14+. Widokowo spot mega. Szeroka piaszczysta plaża, przezroczysta woda. Nie wiem jak w sezonie i czy kiedykolwiek tam wolno pływać, ale nikt nie gonił. Wyglądało to tak, że wiało rano (E) Lewante jak się odkręciło (SE) Sirocco to było ok, ale po 15 min z powrotem (E). Porto Botte 10 min autem. Jak ten 1 dzień wiał (NW) Mistral, to było super. Tam miejsca na latawiec trochę mało i pewnie w sezonie jest problem. Z racji szkoły, sympatycznie i sporo naszych. Dzieciaki może w szkółce by się pobawiły, ale jak ktoś nie pływa to może być nudno.

Jak coś cię szczególnie interesuje to pytaj.

Pzdr


Wróć do „Kite Blogi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości