Kite Legends - 20 lat Kitesurfingu w Polsce 31.08-01.09

Terminy imprez, zawodów i wydarzeń.
Kite Zone
Posty: 58
Rejestracja: 26 cze 2014, 18:47
Lokalizacja: Chałupy3
Kontaktowanie:
 
Post10 sie 2019, 18:27

68557608_109620650392059_689717944682283008_o.jpg
68557608_109620650392059_689717944682283008_o.jpg (79.98 KiB) Przejrzano 13395 razy


Trudno w to uwierzyć, ale minęło już 20 lat od kiedy na niebie Zatoki Puckiej zobaczyliśmy pierwsze kite’y oraz pionierów tego sportu. Z okazji tej symbolicznej rocznicy, zapraszamy Was do wspólnego świętowania na Kempingu Chałupy 3, gdzie wszystko się zaczęło.

KITE LEGENDS to festiwal retro, podczas którego będziecie mieli okazję spotkać legendy polskiej sceny kite, a także zobaczyć najstarsze kite’y, które fruwały na naszym niebie.

Wspólne świętowanie obejmie również sportową rywalizację na wodzie w aż trzech odsłonach zawodów:

KITE LEGENDS: OLD SCHOOL BEST TRICK, HANG TIME
---
MISTRZOSTWA POLSKI: TT RACING
FINAŁ PUCHARU POLSKI: TT RACING: U14
---
MISTRZOSTWA POLSKI INSTRUKTORÓW: TT RACING

Pula nagród stale rośnie i możemy Wam zdradzić, że na chwilę obecną mamy już kilka desek, a nawet coś dużo grubszego ! ;)

Festiwal odbędzie się na kempingu Chałupy 3, na kite łączce przy szkołach Surf People i Kite Zone, które są organizatorami imprezy. Patronat nad imprezą obejmuje Polski Związek Kiteboardingu.

O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/493543607856787/

Zapraszamy! :)

Awatar użytkownika
Kisiel
Posty: 804
Rejestracja: 04 gru 2006, 23:52
Deska: CzaplaKiteboards :D
Latawiec: North/Cabrinha/Flysurfer
Lokalizacja: Łeba
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 wrz 2019, 19:42

Po tym jak ochłonęła mi głowa postanowiłem napisać kilka słów na temat zawodów.
Reklama, nagłośnienie zawodów jak i cała organizacja na miejscu 10/10 więc wielkie brawa dla organizatorów. Mam na myśli tutaj bardzo fajny komentarz z brzegu, zabezpieczenie na wodzie, trasa wyścigu, objaśnienie zasad przed wyścigiem na skipersie, ilość widzów bo trochę ich było. Wielkie brawo raz jeszcze :clap:
Żeby nie było tak słodko napiszę coś mnie osobiście jak i kilku innych "zawodników" zabolało. Czyli fakt braku dopuszczenia nas do startu w konkurencji głównej na latawcach komorowych :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Ja wiem i rozumiem, że komorowe lepiej latają ale podobno były to zawody Kite Legends 20 lat kite w Polsce, zawody OLD SCHOOL i HANG TIME. Przypomnę tym co nie są wtajemniczeni, że latawce komorowe służą nam do uprawiania kitesurfingu od dawien dawna więc jak najbardziej wpisują się w formułę zawodów. Jeżeli się nie mylę taki Flysurfer, który jest częścią firmy Sywalk w 2001 wypuścił na rynek latawiec Passion. Nie orientuje się czy było coś wcześniej np. Peter Lynn produkował latawce komorowe chyba już w latach 90ch. Wiec dlaczego tak na chłopski rozum nie można było startować na latawcach które są częścią historii naszego sportu :?: :?: Ktoś powie bo mają inne właściwości i niosą wyżej i dłużej...no ale czy nie chodzi właśnie o to w starej szkole :?: :?: ktoś inny powie, żeby były równe szanse. No niby okej. Każdy na pompowanym więc są chyba równe. Ale czy na pewno :?: :?: Równe by były gdyby każdy startował na jednym modelu przygotowanym np. przez głównego sponsora nagrody głównej czyli F-One. Jak dla mnie bomba pomysł. Wszyscy na jednym i wtedy liczą się umiejętności. Więc kolejny raz nie rozumiem wyłączenia komorowych. Ale wracamy do pompowanych. Dla równych szans. A gdzie są równe szanse gdy jeden z zawodników jest zwykłym żuczkiem z wioski nad morzem jak ja a drugi zawodnik jest dystrybutorem danej marki X i ma możliwość korzystania z całego setu rozmiarów jakie produkuje jego "uluboona" firma :?: :?: albo ktoś jest team riderem i ma równie wiele zabawek do dyspozycji. Ja zaczynałem przygodę z kite(styczeń 2006 było zimno) jak 95% z Was na pompowanych latawcach ale z racji tego, że zakochałem się w lataniu na "nowych" komorowcach i możliwościach jakie mi dają właśnie w Old School co dla mnie jest esencją kitesurfingu. I w momencie gdy pojawiają się zawody KITE LEGENDS 20 lat Kitesurfingu w Polsce ucieszyłem się jak dziecko a lat mam 36 więc nie tak mało chyba. Pierwsza myśl gdy zobaczyłem na FB :?: :?: JADĘ JADĘ JADĘ z dziką chęcią chcę się pobawić z dziadkami jak ja i z młodymi wymiataczami i powalczyć z uśmiechem. No to pojechałem i co :?: :?: i zonk..DLACZEGO :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Na koniec zacytuję klasyka..."a mogło być tak pięknie". Prośba na koleją edycję, która mam nadzieję odbędzie się za rok. POZWÓLCIE NAM TEŻ SIĘ BAWIĆ.
ps. zaznaczam, że nie chciałem nikogo urazić, piszę tylko co mnie zabolało.

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post03 wrz 2019, 10:56

szkoda, w sumie nie za bardzo rozumiem dlaczego Was nie dopuszczono .... fajnie by było żeby ktoś coś napisał o samej imprezie, dla tych co nie korzystają z fb :wink:


Wróć do „Zawody, Imprezy & Wydarzenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości