SU2 - pare dodatkowych info o deskach 2008

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 lip 2008, 18:57

Strona SU2 wola o pomste do nieba. Chyba nikt w to nie watpi - zdecydowanie najslabsza strona producenta z Mazur.

Przez fakt, ze ostatnio jestem aktywny na KF no i troche poplywalem na suczkach dostawalem dziesiatki maili. Zaczyna brakowac mi sil na odpisywanie na te same pytania. Dlatego prosze oto szablon:

1. Twardosc desek - jak je rozpoznac? Niestety nie ma tej informacji na oryginalnej stronie. Otoz kazda deska oprocz wersji drewnianej ma czerwone gwiazdki - kod do twardosci:
*** - 30
**** - 60
***** - 90
2. Czy rozni sie ProSeries od ProRiders
ProRiders jest mocniej zbudowana. Przeznaczona na najbardziej hardcorowe warunki jakie mozecie sobie wyobrazic. Wazy od 150 do 250gr wiecej. Ma minimalnie grubsze krawedzie na bocznych krawedziach (okolo 4 mm a Proseries ma 2-3mm). Ma zaokraglone tipy i przez to jest dluzsza okolo 3-4cm od odpowiednika Proseries (liczac po wzdluznej osi symetrii).

3. Ile kosztuje deska wood?
Zalezy od wersji. Wersje seryjne mozna nabyc juz dobrze ponizej 2000. Wersje custom raczej powyzej tej granicy. W tym sezonie nie ma jeszcze stalej ceny na te produkty ze wzgledu na nowosc produktu i staly rozwoj technologii.

4. Jakie sa twardosci wood?
Rowniez 3 ale nie ma juz takowego oznakowania. Jak pisalem deski wood dopiero sie rozwijaja. W nastepnym sezonie bedzie to juz wyraznie zaznaczone.

5. Jakie sa zalecane ustawienie padow?
Faktycznie deski dostarczone sa z odkreconymi padami a na stronie nie ma takiej info. Z wlasnego doswiadczenia: lepsze sa ustawienia wezsze. W 90% kazdy bedzie czul sie tak lepiej bez wzgledu na dlugosc konczyn.
Deska zmienia zupelnie swoj charakter. Rolnik o tym juz pisal. Takie ustawienia sa wrecz konieczne przy rozmiarach 125 i mniejszych.

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post12 lip 2008, 07:46

:notworthy: nie zebym Ci zle zyczyl ale sa dobre strony twojego niesczescia :wink: odpukac w niemalowane puk! puk!.Widze ze dostajemy podobne maile :lol: .Bardzo fajnie ujety temat.
Ja tylko dodam od siebie ze drewniaki nie tylko roznia sie twardoscia od siebie i zwyklych desek ale takze praca.Powiedzial bym sztywne swietnie trzymaja krawedz a jednoczesnie niesamowicie elastyczne i komfortowe przy ladowaniach.Wrazenie takie ze praca srodka deski idealnie zestrojona jest z miekkimi tipami.
Co do ustawienia strapow doszedlem do wniosku ze wszystkie rozmiary su 125 130 135 dla mnie lepiej chodza w ustawieniu na wasko.Pozdro

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post12 lip 2008, 07:47

:notworthy: nie zebym Ci zle zyczyl ale sa dobre strony twojego niesczescia :wink: odpukac w niemalowane puk! puk!.Widze ze dostajemy podobne maile :lol: .Bardzo fajnie ujety temat.
Ja tylko dodam od siebie ze drewniaki nie tylko roznia sie twardoscia od siebie i zwyklych desek ale takze praca.Powiedzial bym sztywne swietnie trzymaja krawedz a jednoczesnie niesamowicie elastyczne i komfortowe przy ladowaniach.Wrazenie takie ze praca srodka deski idealnie zestrojona jest z miekkimi tipami (no ale to juz o su2 09).
Co do ustawienia strapow doszedlem do wniosku ze wszystkie rozmiary su 125 130 135 dla mnie lepiej chodza w ustawieniu na wasko.Pozdro

Awatar użytkownika
razor
Posty: 649
Rejestracja: 12 lip 2007, 18:20
 
Post12 lip 2008, 10:54

a to ja jednak dodam, że nie zawsze 'wąskie' ustawienie jest dobre.
miałem przez chwilę strapy przykręcone blisko siebie (su2 130cm), po 10 minutach pływania stwierdziłem że tak się nie da !! źle się płynęło !
do dziś mam ustawione najszerzej i jest świetnie :)

maski
Posty: 1394
Rejestracja: 06 sie 2003, 22:34
Latawiec: sligshot FUEL, RPM
Lokalizacja: kite24.pl olsztyn
Kontaktowanie:
 
Post12 lip 2008, 15:29

ja tez wole su-2 na szeroko, wyjatkiem jest 125-tka

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 lip 2008, 15:40

maski pisze:ja tez wole su-2 na szeroko, wyjatkiem jest 125-tka


A nie moczysz trikow na powerze. Junior narzekal teraz w Egipcie ze za duzo wtapial robiac KL z HP itp. Jak sie okazalo mial ustawione pady za szeroko. Przy wezszym ustawieniu ladowania sa pewniejsze.

MArcinBe
Posty: 1070
Rejestracja: 13 kwie 2005, 11:29
Lokalizacja: Bielsko/Wieden
Dostał piwko: 1 raz
 
Post12 lip 2008, 20:42

Mialem ostatnio okazje testowac SU2, proseries, twardosc 60, dlugosc 130.

I jestem ciekaw czy osoby ktore maja troche wiecej kilo, ja mam 93-95kg, czy plywajac na su2 na szerokim ustawieniu strapow, czy nie mialy wrazenia ze decha jest jak stary wyklepany snowboard ktory sie ugina pod kazda falka i zwykly backroll ktory robie automatycznie, nagle robi sie zagadka, nie wspominajac o railey??? nie robie zadnych mega trikow, ale nawet na malej jeziorowej fali, probojac plynac z nia robilem fikolki do przodu jakbym dopiero pierwsze slizgi robil?????

Dostalem co prawda porady, zeby zmienic ustawienie padow na waskie (wtedy powinna decha sie lepiej zachowywac), ale po pierwsze mam 190cm i nie lubie miec wasko nogi na desce, po drugie: po cos przeciez jest taka mozliwosc, a po trzecie ustawienie padow nie powinno miec chyba az takiego wplywu na to jak deska plywa, tylko na to, czy po prostu lubie szerszy, czy wezszy rozstaw padow...

Moja stara nobile, ktora sie popsula, chyba z 2005, nie byla jakims wypasem i jestem na etapie szukania nowej dechy, i mimo pierwszego mocnego zainteresowania su2, nagle rozczarowalem sie.
A z drugiej strony mamy na forum az tyle pozytywnych opinii. Czy odczucia z plywania moga byc az tak rozne???

maski
Posty: 1394
Rejestracja: 06 sie 2003, 22:34
Latawiec: sligshot FUEL, RPM
Lokalizacja: kite24.pl olsztyn
Kontaktowanie:
 
Post12 lip 2008, 23:53

BraCuru pisze:
maski pisze:ja tez wole su-2 na szeroko, wyjatkiem jest 125-tka


A nie moczysz trikow na powerze. Junior narzekal teraz w Egipcie ze za duzo wtapial robiac KL z HP itp. Jak sie okazalo mial ustawione pady za szeroko. Przy wezszym ustawieniu ladowania sa pewniejsze.


na seryjnych czy troche nie seryjnych plywa mlody :) ?
Ostatnio zmieniony 13 lip 2008, 00:08 przez maski, łącznie zmieniany 1 raz.

maski
Posty: 1394
Rejestracja: 06 sie 2003, 22:34
Latawiec: sligshot FUEL, RPM
Lokalizacja: kite24.pl olsztyn
Kontaktowanie:
 
Post13 lip 2008, 00:07

MArcinBe pisze:.......


chyba nie do konca dobrze dobrales deche , przy twojej wadze powinienes wybrac raczej 90-tke.

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post13 lip 2008, 02:35

i przy tej wadze 130 to jako silnowiatrowa .Skoda ze nie potestowales 135 :think: mysle ze byla by bardziej odpowiednia.

maski
Posty: 1394
Rejestracja: 06 sie 2003, 22:34
Latawiec: sligshot FUEL, RPM
Lokalizacja: kite24.pl olsztyn
Kontaktowanie:
 
Post13 lip 2008, 09:11

rolnik pisze:i przy tej wadze 130 to jako silnowiatrowa .Skoda ze nie potestowales 135 :think: mysle ze byla by bardziej odpowiednia.


dokladnie !!!

Awatar użytkownika
Zacky
Posty: 182
Rejestracja: 15 sty 2007, 21:45
Lokalizacja: Pöchlarn
Kontaktowanie:
 
Post13 lip 2008, 13:37

Panowie, czytac ze zrozumieniem:
MArcinBe pisze:Mialem ostatnio okazje testowac SU2, proseries, twardosc 60, dlugosc 130.


Deska nie jego ;)

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post13 lip 2008, 14:48

Nie ma znaczenia czyja.
Mozna wymienic sie deskami i testowac deske kolegi jezeli oczywiscie zgodzi sie na zmiany ustawien i jest odpowiednia ilosc czasu na wplywanie sie . :wink:

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 lip 2008, 16:25

maski pisze:na seryjnych czy troche nie seryjnych plywa mlody :) ?


teraz plywal na seryjnej z mini poprawkami.
Ale juz sa gotowe pol seryjne dla niego i Lukasza Maciejewskiego.
A za miesiac bede mieli juz w 100% customy robione pod nich - jak skladalem wstepne zamowienie u Karasia to wygladalo to tak jakbym zamawial bolid do formuly 1 :!:
A biedny Karas nie wie co go jeszcze czeka bo chlopaki wrocili z Egiptu z bardziej sprecyzowanymi parametrami :wink:
Jak bede mial czas to moze zamieszcze tutaj liste pod tytulem jak wyglada deska custom do freestylu. Najpierw musze przekonac Karasia aby przestawil kopyto i maszyny na tylko te 4 deski.
Naprawde jest to imponujace jak deska pro moze roznic sie sie od customa pod kazdym wzgledem :!:

MArcinBe
Posty: 1070
Rejestracja: 13 kwie 2005, 11:29
Lokalizacja: Bielsko/Wieden
Dostał piwko: 1 raz
 
Post13 lip 2008, 20:53

i przy tej wadze 130 to jako silnowiatrowa .Skoda ze nie potestowales 135 mysle ze byla by bardziej odpowiednia.

ostatnie dwa lata plywalem TYLKO na 129 i bylo wszystko cacy, a 130 testowalem plywajac na 9tce i nie pisze o robieniu mega trikow na powerze, tylko wrazenia ze zwyklego plywania i jednych z prostrzych trikow (backroll, railey)

Mozna wymienic sie deskami i testowac deske kolegi jezeli oczywiscie zgodzi sie na zmiany ustawien i jest odpowiednia ilosc czasu na wplywanie sie

do wszystkiego mozna sie przyzwyczaic, ale mi sie wydawalo, ze deska ma od razu pasowac i mile zaskawiwac.

Czy naprawde nie ma nikogo na tym forum kto ma 90+ kg i plywa na su2? i podzieli sie wrazeniami?
Czy twardosc 60 i 90 to taka kolosalna roznica?
aha, i czy moze twardosc 60 w desce 130 jest inna niz twardosc 60 w desce 135?


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości