Bar Northa na 2017 - bez knagi depowera, system wbudowany w bar

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Defrag
Posty: 102
Rejestracja: 03 cze 2011, 14:49
 
Post21 lip 2016, 11:25

Hi,

szukalem troche info o nowym sprzecie - chcialem kupic pare rzeczy i sprwadzam czy warto czekac na kolejny rocznik i znalazlem mega ciekawe info dot. barow Northa.

Na 2017 North bedzie mial bary z depowerem WBUDOWANYM w bar (bez zadnych dodatkowych knag/linek do zaciagania/sprezyn na zewnatrz). Cala regulacja bedzie odbywac sie poprzez pokretlo po prawej stronie baru (gdzie mozna zwiekszyc moc), oraz przycisk na srodku, ktory bedzie luzowal linki.

Co ciekawe calosc ma opierac sie na skracaniu/wydluzaniu zewnetrznych linek, a nie tak jak bylo teraz - czyli bardziej jakbyscie trymowali bar na sucho na plazy.

ZDjecia w kiepskiej jakosci, bo to render z thumba, ktory wypuscili pare dni za wczesniej:
http://prntscr.com/bvlqp7
http://prntscr.com/bvlpvv
http://prntscr.com/bvlsbo

Tak czy nie?
Na tak: zdecydowanie lepszy design, mniej rzeczy do platania, braz zuzycia srodkowej linki depowera (a w northach to zawsze byl problem do ostatniego roku),
na nie: kolejny system ktory moze sie zepsuc, nie wiadomo jak bedzie reagowalo na piasek, prawdopodobnie wysoka cena baru (chodza plotki ze jedna z firm na 2017 ma wypuscic bar kosztujacy 1,000$+, nie wiadomo czy chodzi o northa ale patrzac na wzrost ich cen co roku plus kompletnie nowy system jest szansa)

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post21 lip 2016, 12:43

Z plotek to jeszcze wynika to, ze stare bary zostają. I bardzo dobrze.

Generalnie minusem NKB jest szybkie zużycie linki depowera i 5 linki. Plusem jest to, że widać jaki jest ich stan. Wymiana kompletu to 30 pln w żeglarskim. Podoba mi się w nowym barze schowanie 5 linki, jego minimalizm. Nie miałbym jednak wielkiego zaufania do 'schowanych' rozwiązań, wydaje mi się, że ocena ich stanu technicznego będzie mocno utrudniona. Chyba mało kto pokusi się o wydanie 4k za bar, nawet na zachodzie ;)

Awatar użytkownika
Kisiel
Posty: 804
Rejestracja: 04 gru 2006, 23:52
Deska: CzaplaKiteboards :D
Latawiec: North/Cabrinha/Flysurfer
Lokalizacja: Łeba
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 lip 2016, 03:35

Minus kolejny i to duży wg mnie wygląda tak.. Doznaje kontuzji prawej ręki i jak lewą ręką ogarnąć depower po prawej stronie baru? Może być ciężko..

ss7pro@gmail.com
Posty: 459
Rejestracja: 21 sie 2012, 16:03
Dostał piwko: 8 razy
 
Post24 lip 2016, 14:36

Link do patentu na ta zabawke

https://www.google.com/patents/US8573540

Zabawne ze wniosek patentowy poszedl juz w 2010 :p 6 lat zajelo wypuszczenie tego na rynek :p

fomicz
Posty: 275
Rejestracja: 12 lip 2012, 08:42
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post27 lip 2016, 08:22

Zmniejszenie mocy ok ale zwiększenie podczas silnego wiatru, dużych fal- może być kłopotliwe.

maniek1975
Posty: 709
Rejestracja: 27 gru 2007, 11:01
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post11 sie 2016, 22:51

Wydziwianie.. Prostota i wytrzymałość sprzętu jest najważniejsza...

bobek_h
Posty: 1054
Rejestracja: 29 wrz 2006, 17:59
Deska: Xenon LaLuz
Latawiec: North Neo
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 43 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 sie 2016, 09:39

fomicz pisze:Zmniejszenie mocy ok ale zwiększenie podczas silnego wiatru, dużych fal- może być kłopotliwe.


Nie jest ;) Działa to zaskakująco dobrze, niemniej jednak troszke piasku się dostało to niego i czasami nie chciało zaskoczyć zmniejszenie mocy, potem jak już się wypłukało było ok :thumbsup:
Ale to nie był największy problem, dużo gorsze było to że linka depowera jest w otulinie pcv, ale nie okrągłem tylko jakby prostokątnej i jakakolwiek rotacja, kiteloop unieruchamiał bar i najpierw trzeba było krętlikiem odkręcić i już ok (podłączenie suicide, na normalu powinno być ok)

Awatar użytkownika
Kosa1337
Posty: 158
Rejestracja: 21 mar 2011, 14:00
Deska: su-2, spleene
Latawiec: ozone, NKB
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post22 sie 2016, 23:07

phpBB [video]



wyglada super ale czy tak jest?

jak wyglada liszowanie na 5line? w tym barze 5 linka ma tylko role pomocy przy restarcie?

Awatar użytkownika
Tolek, Koszalin
Posty: 1275
Rejestracja: 14 gru 2006, 12:26
Lokalizacja: Koszalin
Dostał piwko: 14 razy
 
Post23 sie 2016, 00:17

Cześć!
Skasowałem swój poprzedni post ale po obejrzeniu filmiku (wyraźny obraz) muszę jednak go ponowić i przedstawić swoje zastrzeżenia:
1. dziwię się, że tak doświadczona marka jak North rezygnuje w nowym barze z wyraźnego oznaczenia kolorami jego stron. Nie ma szans aby w sytuacji patrzenia na bar pod słońce w ułamku sekundy być pewnym, która strona jest która a pomyłka w pociągnięciu baru po np. odkręcaniu linek może skutkować skasowaniem latawca (już to przerabiałem z barem Ozone). Oczywiście można temu zaradzić owijając częściowo bar z np. lewej strony kolorową taśmą - ale czy o to chodzi :roll:
2. aktualne stosowane systemy z knagą zapewniają szybką regulacje mocy w "obie strony"). Pokrętło w tym przypadku jest szybkie (przycisk) jedynie/ na szczęście w depowerowaniu latawca. Czy pokazany 1 obrót pokrętła wystarczająco skróci linki czy jest to bardziej jedynie "kosmetyczne" skrócenie a naprawdę potrzeba będzie kilku obrotów (więcej czasu),
3. martwi mnie też kwestia możliwości zapiaszczania się systemu, o której wspominali Koledzy. Nawykowo przed startowaniem latawca na plaży płucze bar w wodzie i kontroluje jego stan wzrokiem - cała operacja jest prosta i szybka. W przypadku tego baru kontrola czy wszystko jest ok. będzie wymagała pokręcenia pokrętłem i nie wiem czy czasem nie na naprężonych linkach - (latawiec w powietrzu).
No cóż: woda, piasek, sól i siła wiatru to wymagający testerzy :naughty: . Jak pokazały przekombinowane próby np. ze zrywkami czikenów (Cabrinha) - najlepsze są proste (mało zawodne) rozwiązania :clap:
Osobiście jak na razie wolę linke i knagę. Tu na bieżąco oceniam stan systemu i w razie potrzeby mogę coś na czas wymienić.

Pozdrawiam,
Tolek :D

Nikt nie mówił, że będzie łatwo... ale dlaczego nie może być?

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post23 sie 2016, 09:51

Tolek, Koszalin pisze:Cześć!
Skasowałem swój poprzedni post ale po obejrzeniu filmiku (wyraźny obraz) muszę jednak go ponowić i przedstawić swoje zastrzeżenia:
1. dziwię się, że tak doświadczona marka jak North rezygnuje w nowym barze z wyraźnego oznaczenia kolorami jego stron. Nie ma szans aby w sytuacji patrzenia na bar pod słońce w ułamku sekundy być pewnym, która strona jest która a pomyłka w pociągnięciu baru po np. odkręcaniu linek może skutkować skasowaniem latawca (już to przerabiałem z barem Ozone). Oczywiście można temu zaradzić owijając częściowo bar z np. lewej strony kolorową taśmą - ale czy o to chodzi :roll:


Juz jest nowy bar na stronie northa, wszystko jest tak jak powinno. Da sie odroznic prawy od lewego bez problemu.
http://www.northkiteboarding.com/products/bars/

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post23 sie 2016, 20:09

JanuszD pisze:
Tolek, Koszalin pisze:Cześć!
Skasowałem swój poprzedni post ale po obejrzeniu filmiku (wyraźny obraz) muszę jednak go ponowić i przedstawić swoje zastrzeżenia:
1. dziwię się, że tak doświadczona marka jak North rezygnuje w nowym barze z wyraźnego oznaczenia kolorami jego stron. Nie ma szans aby w sytuacji patrzenia na bar pod słońce w ułamku sekundy być pewnym, która strona jest która a pomyłka w pociągnięciu baru po np. odkręcaniu linek może skutkować skasowaniem latawca (już to przerabiałem z barem Ozone). Oczywiście można temu zaradzić owijając częściowo bar z np. lewej strony kolorową taśmą - ale czy o to chodzi :roll:


Juz jest nowy bar na stronie northa, wszystko jest tak jak powinno. Da sie odroznic prawy od lewego bez problemu.
http://www.northkiteboarding.com/products/bars/

W 5th, Quad, Wake tak ale w tym innowacyjnym Click faktycznie może być problem bo ma kolor czarno czarny.

Niedawno Cabrinha prezentowała kulkę zamiast chickena, teraz North bar bez knagi z depowerem na sterówkach. Ciekawi mnie ta nowość. Pewnie jak ze wszystkim, plusy i minusy. Całkiem nowy system regulacji mocy, regulowana wysokość V, łatwe dopinanie i odpinanie 5 linki, przedłużki. Sporo tego. Przekombinowane? Czy to przyszłość?

Awatar użytkownika
Tolek, Koszalin
Posty: 1275
Rejestracja: 14 gru 2006, 12:26
Lokalizacja: Koszalin
Dostał piwko: 14 razy
 
Post23 sie 2016, 20:43

...szkoda czasu.
Nie jestem uprzedzony do Northa ale pamiętam jak bodajże w roku 2007 North wypuścił system one-pump (w Vegasach) polegający na połączeniu tub poprzecznych... systemem zewnętrznych wężyków :doh: (idących obok tuby głównej), wtedy gdy inni producenci zrobili już to tak jak robione jest i działa do dziś. Tamten system pożył 1 sezon a ten clickbar... zrobiony jest celowo w stylu "carbon exclusive - kierownica rowerowa", i przeznaczony jest dla określonej grupy odbiorców, którzy raczej nie będą odrywać od niego rąk. Będzie jeszcze dołożony specjalny wełniany koc jako zabezpieczenie przed piaskiem przy rozkładaniu baru na plaży i wtedy nikt nie będzie zdziwiony, że to cacko kosztuje... 3 tys. (pokrowiec na bar już jest - ale to akurat na +, oczywiście też czarny :D ).

Pozdrawiam,
Tolek :D

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post24 sie 2016, 10:13

Macie racje, ale tak dlugo jak beda robili bary pieciolinkowe ze starym systemem to moga sobie wymyslac nowinki techniczne w dodatkowym modelu baru.
Jak znam polityke cenowa Northa to ten nowy bar bedzie kosztowal pewnie ze 3500 pln wiec zupelnie mnie ta technologia nie interesuje :)

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post24 sie 2016, 18:02

JanuszD pisze:Jak znam polityke cenowa Northa to ten nowy bar bedzie kosztowal pewnie ze 3500 pln

Masz rację 3,5 tyś rozwiąże sprawę :wink: myślę że 2,5 też.
Oby tylko nie podnieśli po raz kolejny drastycznie ceny standardowych.

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post25 sie 2016, 13:45

Click bar tez bedzie mial rozne kolory plywakow.

clickbar.jpg
clickbar.jpg (87.01 KiB) Przejrzano 3576 razy


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości