Trapez RIDE ENGINE - sztywna rewolucja w trapezach

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
namor
Posty: 813
Rejestracja: 08 paź 2013, 12:51
Deska: Shinn Patrol & Shinnster
Latawiec: Duotone Neo
Lokalizacja: Sobieszewo
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 mar 2018, 09:53

MarekH pisze:
namor pisze:pod hakiem jest kieszonka, przypuszczalnie na nożyk. jaki nożyk tam pasuje?

Ja kupiłem nożyk RE.
http://www.rideengine.com/GEAR/Accessory/Kite-Knife.html


dzieki Marek!

Ride Engine Poland - czy macie takie nożyki w Arkadii?

Awatar użytkownika
MarekH
Posty: 217
Rejestracja: 02 wrz 2013, 17:56
Deska: Shinn Ronson, Shinn King Gee
Latawiec: Naish Pivot LE
Lokalizacja: Lębork
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post21 mar 2018, 23:25

/wyedytowane przez moda/

namor pisze:
MarekH pisze:
namor pisze:pod hakiem jest kieszonka, przypuszczalnie na nożyk. jaki nożyk tam pasuje?

Ja kupiłem nożyk RE.
http://www.rideengine.com/GEAR/Accessory/Kite-Knife.html


dzieki Marek!

Ride Engine Poland - czy macie takie nożyki w Arkadii?


Nie mają. Ja kupiłem na ebay. Od tego sprzedawcy:
http://stores.ebay.com/thorndistribution/ Koleś ma więcej produktów niż oficjalny sklep RE :lol:
Generalnie, to jest bardzo słabe, że w jednym z najdroższych trapezów na rynku, producent oszczędza na nożyku za parę dolarów. :clap:

andkite
Posty: 185
Rejestracja: 22 mar 2013, 14:07
Deska: Choice
Latawiec: XR6
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post23 mar 2018, 19:54

Czy w Waszech RE też trzeba użyć sporej siły żeby naciągnąć gumową taśmę z rzepami? Po zapięciu czuć spore ściskanie na brzuchu. To są wrażenia na sucho. W Misticu jest
ineczej :?:

Awatar użytkownika
MarekH
Posty: 217
Rejestracja: 02 wrz 2013, 17:56
Deska: Shinn Ronson, Shinn King Gee
Latawiec: Naish Pivot LE
Lokalizacja: Lębork
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post23 mar 2018, 22:47

andkite pisze:Czy w Waszech RE też trzeba użyć sporej siły żeby naciągnąć gumową taśmę z rzepami? Po zapięciu czuć spore ściskanie na brzuchu. To są wrażenia na sucho. W Misticu jest
ineczej :?:

Fakt, trzeba użyć nieco siły.

Matriodali
Posty: 44
Rejestracja: 27 sie 2014, 01:20
Lokalizacja: Dublin
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post05 kwie 2018, 14:42

Siema!

Ktoś testował już Ride engine 2018? Jakieś zmiany jeśli chodzi o naciaganie pasków? Luzuja się?

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 kwie 2018, 22:37

generalnie to zapiecie, ktore bylo do bani poprawili, popatrz sobie. jeden pasek zamienili na 2 paski, wiec nawet jesli nie zmienili grubosci paska to powinno to pomoc bo sily beda rozlozone. dodatkowo jest klamra, a nie miekki pasek w plastikowej oslonce co poprawi nieco efekt wywijania sie haka.

Awatar użytkownika
apek
Posty: 859
Rejestracja: 03 cze 2012, 09:42
Deska: Naish
Latawiec: Naish
Postawił piwka: 48 razy
Dostał piwko: 64 razy
 
Post06 kwie 2018, 07:56

march_in pisze: jeden pasek zamienili na 2 paski, wiec nawet jesli nie zmienili grubosci paska to powinno to pomoc bo sily beda rozlozone..

siły będą tak samo rozłożone, jedynie co się zmieni to teraz będzie się luzował albo górny, albo dolny pasek, przedtem góra była stała,
Mnie akurat ta zmiana zniechęciła i pozostałem przy starym systemie

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 kwie 2018, 09:31

really? does it fit your needs? https://www.youtube.com/watch?v=atUv-13rAaQ
najśmieśniejsze wideo marketingowe dla mnie.
stary system zapinania ride engine pt problem solved :D
sekunda 6-7 filmu

Awatar użytkownika
apek
Posty: 859
Rejestracja: 03 cze 2012, 09:42
Deska: Naish
Latawiec: Naish
Postawił piwka: 48 razy
Dostał piwko: 64 razy
 
Post06 kwie 2018, 09:43

really, marketing marketingiem, a fizyka fizyką. Siły będą się rozkładały tak samo. Nowe rozwiązanie z metalową klamrą jest bardziej eleganckie, ale ja wolę to poprzednie mimo, że wygląda prymitywnie, za to pozwala jednym ruchem zluzować lub zaciągnąć hak. W nowym musisz używać obu taśm, które jeśli nie zmieniono konstrukcji klamer i tak trzymają tak samo.
pzdr

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 kwie 2018, 09:54

mi raczej chodzi o sztywność samego mocowania, widać co się dzieje z poduszką na filmie w sekundach 6-7. Ta cecha sprawiła, że z hakiem trapez dla mnie był nie do użycia. Klamry domniemuje zapobiegna wywyjaniu sie poduszki.
skoro juz ktos wspomnial o luzowaniu paskow to dla mnie kolejne wideop mistrz to sposob na to zeby zapobiec luzowniu. nie ma to jak spier... system zaciaganiania paska i nakrecic do tego wideo jak zapinac trapez, 2ga nagroda w kat marketing.

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 kwie 2018, 15:01

march_in piszesz o trapezie z 2016 roku, teraz mamy model 2018, zapraszam do przetestowania ;)

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 kwie 2018, 15:10

Pablo pisze:march_in piszesz o trapezie z 2016 roku, teraz mamy model 2018, zapraszam do przetestowania ;)

dokładnie pisałem przecież, że odrobili prace domową, przynajmniej częściowo problem solved :twisted:

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post13 kwie 2018, 07:51

Ja pływałem pierwszy i jedyny raz w wersji hex - bardzo fajnie. Główna różnica to to, że faktycznie trapez nie jeździ, mimo słabo zapiętego haka. tzn był odstęp między rzepem a hakiem w trakcie płynięcia, taki, że palec wejdzie. Trapez ma specyficzne boczne profilowanie - nie każdemu podejdzie, mnie nie uwiera, ale nie jest idealnie. Czy siły są równiej rozkładane dzięki sztywnej konstrukcji - może, cały trik mam wrażenie, że jest w tym by trapez nie podjechał, bo jak miękki podjedzie to dopiero wtedy zaczyna być mało komforotwy. Ten siedzi jak przyklejony. No dobra, raz coś w trakcie 2h sesji musiałem poprawiać po solidnej glebie. To co należałoby ulepszyć to system taśm- jest pochowany dosyć niewygodnie pod materiałową elastyczną osłonką, a same taśmy są bardzo długie. W mysticu warriorze taśmy łatwo się dociągało i nie przeszkadzały - tu jest więcej zabawy.

Jak narazie jestem zadowolony ze zmiany. Zobaczymy jak trapez zniesie próbę czasu.

Matriodali
Posty: 44
Rejestracja: 27 sie 2014, 01:20
Lokalizacja: Dublin
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post15 kwie 2018, 14:30

Pablo pisze:march_in piszesz o trapezie z 2016 roku, teraz mamy model 2018, zapraszam do przetestowania ;)

Pablo napisz jak duża jest róznica w komforcie pomiędzy wersją hex, a carbon elite. Warto dorzucić parę stówek?

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 kwie 2018, 11:38

moim zdaniem HEX w zupełności wystarcza :) ale polecam przymierzyć, bo generalnie jeśli budżet pozwala to wtedy dużo ludzi bierze właśnie carbona, który jest ciut sztywniejszy, ale moim zdaniem różnice są na prawdę subtelne.


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości