Starkites 2014

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
kw92
Posty: 610
Rejestracja: 16 sty 2011, 18:58
Latawiec: Ozone
Postawił piwka: 53 razy
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 lut 2014, 19:18

prodegior pisze:
andrzejwodejszo pisze:
donaj pisze: chociaż pewnie na nim bym nie pływał...
.

O nie - tylko nie to ! Nie rób mi tego :D

Panowie - od kiedy to pojęcie "ładny czy brzydki" dominuje nad wytrzymałością i funkcjonalnością ? Czy wszyscy na tym forum jeżdżą Alfą Romeo ?

A tak poważnie - zapraszam na testowanie. Jako jeden z trzech osób miałem okazję nim polatać i ZDECYDOWANIE jest to latawiec godny polecenia.
Prawdopodobnie wezmę 10tkę prywatnie dla siebie jako podstawowy latawiec ( TAINA ). TAK, AŻ TAK MI SIĘ SPODOBAŁ. Nie oceniam kolorów i brzydoty ( to damska cecha ) tylko i wyłącznie właściwości lotne. :) PEACE !

Koniecznie sprawdźcie go przez opinią - Jak przywieje w weekend ( Weekend na lodzie - zapraszam na testy do Kryni )- wiosną też zrobimy kilka akcji, więc chętni będą mogli sprawdzić nowe Stary.

Prodegior - Oficjalne ceny nie zawsze są ostateczne. :) To tylko sugerowane ceny detaliczne. Faktyczna cena jest kwestią porozumienia.
Na uwagę zasługuje jeszcze obszycie krawędzi spływu - szerokość taśmy ze wzmacnianego materiału ( Dakron ?)jest 3-4 raz szersza niż przy innych szmatkach. Prawdopodobnie stąd Star słynie z wytrzymałości.

Ceny porownuje do cen katalogowych innych producentow-nikt nie dziala na cenach 100.a z tą dyszka jako jedyny i podstawowy latawiec przy Twojej wadze to chyba się zagalopowales :mrgreen: ps z taką grafą i taką ceną życze powodzenia :thumb:


Czemu uważasz że 10m to zły latawiec podstawowy?? Znal ludzi o podobnej wadze jak Andrzej i dla nich 10m latawiec to największy jaki mają :thumbsup:

Powiedz mi z ciekawości jaki według Ciebie powinien być latawiec podstawowy??

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post04 lut 2014, 19:19

ps z taką grafą i taką ceną życze powodzenia :thumb:

w Twoim awatarze widze edgea i wainmana ....jak one maja sie cenowo do starka bo jesli chodzi o grafike to oczywiscie rzecz gustu ale te nie grzesza uroda :wink:
To jak lataja wiem doskonale i nie skomentuje bo edge jest radykalnie inny od rabita a jakos to polaczyles w calosc :lol:

wolę mieć jeżdżącego "różowego" malucha

zawsze lepszy niz fioletowy przyczasniety dzwiami

kite24.pl
Posty: 5582
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:42
Deska: SU-2
Latawiec: Gin Cannibal
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 29 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 lut 2014, 20:00

a tak wygląda pełna gama kolorów Taina
Obrazek

Awatar użytkownika
prodegior
Posty: 459
Rejestracja: 25 wrz 2008, 21:06
Deska: nobilka nhp
Latawiec: edge/wainman
Lokalizacja: masuren
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post04 lut 2014, 22:21

kw92 pisze:
prodegior pisze:]
donaj pisze: chociaż pewnie na nim bym nie pływał...
.

O nie - tylko nie to ! Nie rób mi tego :D

Panowie - od kiedy to pojęcie "ładny czy brzydki" dominuje nad wytrzymałością i funkcjonalnością ? Czy wszyscy na tym forum jeżdżą Alfą Romeo ?

A tak poważnie - zapraszam na testowanie. Jako jeden z trzech osób miałem okazję nim polatać i ZDECYDOWANIE jest to latawiec godny polecenia.
Prawdopodobnie wezmę 10tkę prywatnie dla siebie jako podstawowy latawiec ( TAINA ). TAK, AŻ TAK MI SIĘ SPODOBAŁ. Nie oceniam kolorów i brzydoty ( to damska cecha ) tylko i wyłącznie właściwości lotne. :) PEACE !



Czemu uważasz że 10m to zły latawiec podstawowy?? Znal ludzi o podobnej wadze jak Andrzej i dla nich 10m latawiec to największy jaki mają :thumbsup:

Powiedz mi z ciekawości jaki według Ciebie powinien być latawiec podstawowy??

10 m podstawowy latawiec z cała pewnoscia nie na mazurach :naughty: no chyba ze mamy tu rewolucję w produkcji kajtów :D

Awatar użytkownika
prodegior
Posty: 459
Rejestracja: 25 wrz 2008, 21:06
Deska: nobilka nhp
Latawiec: edge/wainman
Lokalizacja: masuren
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post04 lut 2014, 22:27

rolnik pisze:
ps z taką grafą i taką ceną życze powodzenia :thumb:

w Twoim awatarze widze edgea i wainmana ....jak one maja sie cenowo do starka bo jesli chodzi o grafike to oczywiscie rzecz gustu ale te nie grzesza uroda :wink:
To jak lataja wiem doskonale i nie skomentuje bo edge jest radykalnie inny od rabita a jakos to polaczyles w calosc :lol:

wolę mieć jeżdżącego "różowego" malucha

zawsze lepszy niz fioletowy przyczasniety dzwiami

kupilem sobie rabbita bo mi się grafa spodobala :D i tak mi się jakoś lepiej pyłwa jak mi przez pól dnia fajny latawiec przed oczami lata :D

Awatar użytkownika
przemjas
Posty: 2566
Rejestracja: 21 lis 2006, 13:54
Deska: SU-2 Prorider
Latawiec: SS RPM 10m
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 18 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 lut 2014, 09:05

Ale Andrzej częściej pływa w Kadynach i na 1/2wyspie :P
a ta szmatka ma naprawdę pociągnięcie, przy pierwszej nadarzającej się okazji spróbuj, przepłyń się i oceń sam a zapewne zmienisz zdanie.

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 lut 2014, 09:08

Marcin - z dyszką się nie zagalopowałem gdyż.

1.Aktualnie moim podstawowym latawcem jest 11stka (planuję jeszcze zrzucić kilka kilo )
2.Nie pływam na Mazurach tylko na zalewie wiślanym / zatoce puckiej ( bardzo sporadycznie mazury )
3.Przestało mnie bawić pływanie przy 12 węzłach i walka o szukanie wysokości zamiast lotów.
4.Taina 12 ciągnie zdecydowanie mocniej niż edge 11, dlatego mogę zejść o rozmiar niżej ( gdyż punkt 3 ) :)
5. Nie mam drugiego latawca i prawdopodobnie nie będę miał ( od 2008 roku zawsze miałem tylko jedną szmatkę )dlatego rozmiar musi ogarniać 13-35 knotów i do takich właśnie można zaliczyć tainę przy mojej wadze i odrobinie wprawy :)
Jak bozia da to wezmę 2 arawaki na jednym barze, ale raczej nie planuje takich zastrzyków finansowych.
6. "Prawdopodobnie" nie znaczy, że uda mi się zmienić latawiec. ( na chwilę obecną gdyby spadł mi z nieba zamieniłbym się za dobrego starego edka 2008)

Zobaczycie będziecie zaskoczeni po testach, latawka jest naprawdę wyśmienita.

zakres wg producenta
Obrazek

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 lut 2014, 09:17

prodegior pisze:10 m podstawowy latawiec z cała pewnoscia nie na mazurach :naughty: no chyba ze mamy tu rewolucję w produkcji kajtów :D


..a to jeszcze się nie zorientowałeś? :wink:

starzy wyjadacze pakują walizy: :shifty:

przemjas pisze:w niedzielę też np Rebele nawet nie były wstanie pójść do zenitu a Star śmigał zajebiście.


peace

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 lut 2014, 09:41

Ziomek. pisze:
prodegior pisze:10 m podstawowy latawiec z cała pewnoscia nie na mazurach :naughty: no chyba ze mamy tu rewolucję w produkcji kajtów :D


..a to jeszcze się nie zorientowałeś? :wink:

starzy wyjadacze pakują walizy: :shifty:

przemjas pisze:w niedzielę też np Rebele nawet nie były wstanie pójść do zenitu a Star śmigał zajebiście.


peace



Darek - w tym samym czasie startowaliśmy szmatki z krawędzi okna - taina 12 i rebel 12 nie wiem z którego rocznika.
Taina wstała bez problemu a rebel się odbijał i nie mógł wystartować/przepadał - warunki były graniczne. Absolutnie nie twierdzę, że north to złe latawce, jednak w tym przypadku zaswędziało mnie to w oczy.

Awatar użytkownika
przemjas
Posty: 2566
Rejestracja: 21 lis 2006, 13:54
Deska: SU-2 Prorider
Latawiec: SS RPM 10m
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 18 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 lut 2014, 09:44

nikt tutaj o żadnej extra rewolucji w produkcji nie pisze. Chyba żadna z firm już wielkiej rewolucji nie zrobi w produkcji.
Piszemy o tym, że latawce są godne polecenia, dobry stosunek ceny do jakości.
Poza tym to dział recenzji i opinii i pisać można o każdym latawcu. Równie dobrze wszystkie ostatnie tematy z opisami i recenzjami best, zeeko, north, f-one można wyrzucić do śmieci.

Ziomek, akurat w tym czasie tak było, 12m Rebel (bądź co bądź fajny latawiec) nie mógł się nawet podnieść, a Taina była w powietrzu

Awatar użytkownika
prodegior
Posty: 459
Rejestracja: 25 wrz 2008, 21:06
Deska: nobilka nhp
Latawiec: edge/wainman
Lokalizacja: masuren
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post05 lut 2014, 10:00

no tak ,po jednym dniu testow mozna stwierdzic ze mamy najlepszy latawiec na rynku :shock: PS ile chcecie za za hipsterski plecak?

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 lut 2014, 10:04

ejjj no Panie - po jednym dniu testów można stwierdzić, że mamy bardzo dobry latawiec - nikt nie pisze, że najlepszy.
Po jednym dniu latania na latawcu można stwierdzić więcej i precyzyjniej niż po "nie lataniu" na nim :) Nie sądzisz?
Poczekaj na testy - wtedy obiektywnie się wypowiesz co do właściwości lotnych - oczywiście kwestia wyglądu to sprawa indywidualna i już na tym etapie możecie ją precyzyjnie opisać.

Awatar użytkownika
przemjas
Posty: 2566
Rejestracja: 21 lis 2006, 13:54
Deska: SU-2 Prorider
Latawiec: SS RPM 10m
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 18 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 lut 2014, 10:06

prodegior pisze:no tak ,po jednym dniu testow mozna stwierdzic ze mamy najlepszy latawiec na rynku :shock: PS ile chcecie za za hipsterski plecak?


gdzie jest napisane że jest to najlepszy latawiec na rynku??
Napisałem tylko że:
przemjas pisze:W kilku szybkich zdaniach, jakie odczucia z pierwszych testów nowych gwiazd.


po pierwszych testach, co prawda krótkich ale są to pierwsze odczucia na śniegu, a raczej lodzie. Jak będą możliwości potestowania na wodzie też napiszemy i zapewne więcej.

Awatar użytkownika
prodegior
Posty: 459
Rejestracja: 25 wrz 2008, 21:06
Deska: nobilka nhp
Latawiec: edge/wainman
Lokalizacja: masuren
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post05 lut 2014, 10:19

przemjas pisze:
prodegior pisze:no tak ,po jednym dniu testow mozna stwierdzic ze mamy najlepszy latawiec na rynku :shock: PS ile chcecie za za hipsterski plecak?


gdzie jest napisane że jest to najlepszy latawiec na rynku??
Napisałem tylko że:
przemjas pisze:W kilku szybkich zdaniach, jakie odczucia z pierwszych testów nowych gwiazd.


po pierwszych testach, co prawda krótkich ale są to pierwsze odczucia na śniegu, a raczej lodzie. Jak będą możliwości potestowania na wodzie też napiszemy i zapewne więcej.

Więc-wiemy juz że jest lepszy od edka i rebela więc śmiało można stwierdzić ze to przynajmniej jeden z najlepszych latawców na rynku :lol: PS Jak z moim hipsterskim plecakiem?

Awatar użytkownika
przemjas
Posty: 2566
Rejestracja: 21 lis 2006, 13:54
Deska: SU-2 Prorider
Latawiec: SS RPM 10m
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 18 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 lut 2014, 10:26

:doh: :pray:
chyba ktoś tutaj nie umie czytać.
wskaż mi gdzie jest napisane to o czym piszesz??
a po co ci taki plecak?? kolorki ci nie pasują przecież, a różowych nie ma :lol: :evil:
peace


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości