Co robimy, gdy nie wieje- deska z wioslem Stand Up Paddle ?!

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 cze 2014, 22:34

hehe.. no miałbyś na niej spore szanse :D Tylko fina byś musiał zmodyfikować na jakiegoś krótkiego :wink:

Awatar użytkownika
Rigus
Posty: 323
Rejestracja: 29 maja 2012, 12:16
Deska: SU-2 ProS 3d
Latawiec: SLINGSHOT BEST OZONE
Lokalizacja: Crackoff
Postawił piwka: 49 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 cze 2014, 10:48

Szed dostałeś jakiś feed back od organizatorów? Zgłosiłem się przez formularz , dodatkowo email i cisza....
Mało profesjonalne. ...

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 cze 2014, 10:56

Spoko, nie stresuj się :wink:
Tam taka babeczka (manager Hotelu Piwniczna) przyjmuje te zgłoszenia i ogarnia temat. :hand:

Awatar użytkownika
Rigus
Posty: 323
Rejestracja: 29 maja 2012, 12:16
Deska: SU-2 ProS 3d
Latawiec: SLINGSHOT BEST OZONE
Lokalizacja: Crackoff
Postawił piwka: 49 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 cze 2014, 11:04

Niby amatorskie zawody ale wiadomo że emocje będą konkretne ;)
Masz jakiś plan treningowy? Ja póki co.... basen

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 cze 2014, 11:19

hehe... nie mam najmniejszego zamiaru podchodzić poważnie do tych zawodów :D
Tutaj i tak nie będą decydowały umiejętności i doświadczenie tylko łut szczęścia. Poza tym paradoksalnie, twarde deski (nawet bez finów) będą miały raczej przewagę bo są zwyczajnie szybsze. A ja takowej nie mam. Mam deskę do whitewater i pływania po rzekach. A to nie będzie ani rzeka ani tym bardziej whitewater :wink:

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 cze 2014, 20:25

No dobra, mamy "krzyczących" organizatorów MP kite wave ze Szczecina, którzy chyba jednak nic nie zrobią w tym roku 8)
A Szeda trzymam za słowo "za chęć" startu (oragnizacji) zawodów white water :wink:
Chętnie przyjadę...
A może poprostu dogadałbyś ustawkę-zawody na torze kajakowym w KRK, blisko masz :idea:

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 cze 2014, 20:42

Crazy Horse pisze:...A może poprostu dogadałbyś ustawkę-zawody na torze kajakowym w KRK, blisko masz :idea:

I to jest bardzo dobry pomysł :clap: Tylko staram się tam już od roku wbić i póki co lipa. Ten tor uruchamiają (czytaj puszczają wodę) jedynie dwa razy w tygodniu (chyba wtorek i czwartek popołudniu) gdy RETENDO (szkoła kajakarstwa górskiego i raftingu z Krakowa) ma tam treningi i szkolenia. Tyle, że oni go mają wówczas na wyłączność. Mam zamiar się z nimi jakoś dogadać i spróbować się do nich 'doczepić'.
Swoją drogą to są niezłe jaja, że na ten tor poszła konkretna kasa z Unii i celem było krzewienie i popularyzacja kajakarstwa górskiego wśród zwykłych ludzi, a teraz nikt z ulicy nie może sobie tam popływać (nawet w weekend) bo zwyczajnie tor jest albo zamknięty i bez wody albo wynajęty przez jakąś firmę na wyłączność tylko do ich własnych celów. Nawet na forach kajakowych jest od wielu lat głośno w tym temacie.

Ale tam byłoby super bo można zrobić slalom równoległy albo zwykłą czasówkę. No i miejsce na publikę jest też spoko. Poza tym Wisła obok gdzie dystrybutorzy sprzętu SUP mogą sobie zrobić konkretną reklamę i promocję :wink:

KenTing
Posty: 4
Rejestracja: 17 cze 2014, 15:42
 
Post24 cze 2014, 17:14

Czy ktoś może porównywał na fali JP Australia 9'0 Surfair i Red Paddle 9'2 Surf Star ? Red znam ale potrzebuje czegoś lżejszego (transport). JP ma parę kilo mniej. Ale nie ma bocznych listew i chyba ma cieńszą powłokę. Do Red pompuję 25 PSI. JP wytrzyma ? A może przy 15 PSI jest OK ?

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 cze 2014, 17:28

Tydzień temu - Stratford upon Avon - piękne kanały wokół wiochy Szekspira i taka niespodzianka:
Obrazek

Ten z lewej chyba nie dopompował co?
A ten z prawej mega bezpieczny :wink:

Awatar użytkownika
Rigus
Posty: 323
Rejestracja: 29 maja 2012, 12:16
Deska: SU-2 ProS 3d
Latawiec: SLINGSHOT BEST OZONE
Lokalizacja: Crackoff
Postawił piwka: 49 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 lip 2014, 12:07

Szed dostałeś już jakiś potwierdzenie ? Ja dalej nic. Trochę mi sie już odechcialo bo prosić organizatora o jakakolwiek odpowiedź to zenua.

KenTing
Posty: 4
Rejestracja: 17 cze 2014, 15:42
 
Post08 lip 2014, 15:43

KenTing pisze:Czy ktoś może porównywał na fali JP Australia 9'0 Surfair i Red Paddle 9'2 Surf Star ? Red znam ale potrzebuje czegoś lżejszego (transport). JP ma parę kilo mniej. Ale nie ma bocznych listew i chyba ma cieńszą powłokę. Do Red pompuję 25 PSI. JP wytrzyma ? A może przy 15 PSI jest OK ?


Nikt nie odpisuje... :oops:

No to nabyłem JP 9'0 w 24surf.pl i przećwiczyłem. Nabity do zalecanych 15 PSI jest tak samo sztywny jak Red. Przy czym Red jeździ na 25PSI, ma sztywne listwy na bokach i waży ~5kg więcej.

Jestem zadowolony z obu. Obie są sztywne, dużo sztywniejsze niż np. niebieski Fanatic 10'0. Ale gdybym miał wybierać pomiędzy JP i Red to wybieram JP.

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 lip 2014, 16:00

Troszkę mi się nie chce wierzyć w to, że JP bez bocznych listew napompowany jedynie do 15 PSI jest tak samo sztywny jak Redpaddle z listwami i nabity do 25 PSI.
I z tą wagą też chyba coś nie tego... Skoro RP 9'2" Surf Star waży dokładnie 9,5 kg (a tyle waży), a twierdzisz że JP waży o 5 kg mniej, to co? Wg Ciebie JP waży 4,5 kg :!: :?: Bardzo chciałbym zobaczyć to cudo techniki o tak małej wadze :D

Nie wiem czemu ma służyć pisanie takich dziwnych rzeczy :idea:

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 lip 2014, 00:20

Rigus pisze:Szed dostałeś już jakiś potwierdzenie ? Ja dalej nic. Trochę mi sie już odechcialo bo prosić organizatora o jakakolwiek odpowiedź to zenua.


O jakie potwierdzenie chodzi, o rzeki, to zadzwońcie do hotelu Hotel Piwniczna, może coś im skrzynka padła :?:

Awatar użytkownika
Rigus
Posty: 323
Rejestracja: 29 maja 2012, 12:16
Deska: SU-2 ProS 3d
Latawiec: SLINGSHOT BEST OZONE
Lokalizacja: Crackoff
Postawił piwka: 49 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 lip 2014, 20:28

Crazy Horse pisze:
Rigus pisze:Szed dostałeś już jakiś potwierdzenie ? Ja dalej nic. Trochę mi sie już odechcialo bo prosić organizatora o jakakolwiek odpowiedź to zenua.


O jakie potwierdzenie chodzi, o rzeki, to zadzwońcie do hotelu Hotel Piwniczna, może coś im skrzynka padła :?:


O potwierdzenie zgłoszenia. Nie jestem odosobnionym przypadkiem

Awatar użytkownika
Qba-EPP11
Posty: 2191
Rejestracja: 03 mar 2005, 14:25
Deska: Czapla Kite., Moses
Latawiec: RRD, Cabrinha, Airush
Lokalizacja: Dyhrenfurth
Dostał piwko: 15 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 lip 2014, 21:53

Co by nie było SUP jest dla wszystkich.
Tu tatuś znajomej lat 83 :thumbsup:
Obrazek


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości