pytanie o Windwing i daty.. :)

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
Sajk
Posty: 80
Rejestracja: 14 mar 2004, 22:04
Deska: RRD
Latawiec: North Rebel 11m 2013
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:
 
Post30 lip 2004, 18:55

Witam!
Mam dwa pytanka.. czy ktos slyszal o latawcach firmy Windwing? Wreszcie udalo mi sie uzbierac kase i chce kupic swoj pierwszy latawiec i nie wiem czy to nie jakas firma z podziemi :) Model Rage z 2003 za male pieniadze i nie wiem czy jest w ogole czegos warty... W sensie czy ta firma jest na poziome na przyklad Naisha lub Northa?

A drugie pytanie dotyczy lat latawcow.. Duzo czytalem tutaj o tym, ze kite'y z 2001 i 2002 roku maja kiepskie systemy bezpieczenstwa. Czy zatem North Rhino 12 z 2002 juz wkrotce mnie zabije? (jesli zjedziecie Rage'a to pewnie kupie Rhino) W ogole jak wielka przepasc jest miedzy 2002 a 2003 rokiem w postepie kajtowym?

Dzieki i pozdrawiam!

Awatar użytkownika
O'błędnik
Posty: 533
Rejestracja: 16 paź 2003, 10:35
Lokalizacja: Świebodzin
Kontaktowanie:
 
Post30 lip 2004, 19:04

Nie wiem jak rhino z 2002 ale z 2003 rhino2 ma taki sma system bezpieczeństwa jak z 2004 roku i działa on bez zarzutu. Jeżeli ta 12 to rhino2 z 2003 to cie nie zabije a jedynie bedziesz z niej zadowolony bo to naprawde dobry latawiec.

Dr Eutanator
Posty: 661
Rejestracja: 01 sie 2003, 08:15
 
Post30 lip 2004, 20:39

jeśli to ma być twój pierwszy latawiec, to domyślam się że zaczynasz - broń cię więc p. boże, żebyś kupił sobie na początek Rhino2 !!!! :!:

a co do systemów bezpieczeństwa - niemcy ostatnio przeprowadzali badania w zakresie działania w latawcach systemów szybkiego wypięcia - niestety cała czołówka została oceniona bardzo źle - można o tym poczytać na www.kiteforum.com - warto wiedzieć więcej...

krótki wycinek:
The test has been done by Michael Starken, who is the of the German Kitesurf Trophy, which is the tour with the highest safety standards worldwide. Michael is testing under load every bar and its quick releases prior to the event and marks the tested bars so no one can use another bar after the test. If they are over the limit, that bar will be forbidden for the competition!

Advance: the relatively big velcro becomes a break when you want to release it
Airush: inadequate
Challenger: very bad
EH: acceptable
Flysurfer: good
F.One: good
Gaastra: inadequate
Globerider: inadequate
JN: bad
Naish: bad
North Sceptor: very bad

Ocean Rodeo: bad
Peter Lynn: very bad
RRD: inadequate
Slingshot: very bad
X-Shooter: very good

osobiście mam przyjemność posiadać urządzenie z ostatniej pozycji - ale pieniądze to kosztowało straszne :!:

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post30 lip 2004, 21:55

Albo jestem pijany albo nie doczytalem(wtedy sorki Dr.) ale testy dotycza chyba latawcow 2004 ?
Jesli chodzi o X-shootera to raczej dla inteligentnych; widzialem i w hurghadzie i w kiell wydaje mi sie ze ten sam gosc przekonywal nad jego zaletami.Jest tyle mozliwosci regulacji itd ze ja bym sie nie polapal.Wole proste systemy :wink: dla debili 8) pozdrawiam rolnik

Awatar użytkownika
O'błędnik
Posty: 533
Rejestracja: 16 paź 2003, 10:35
Lokalizacja: Świebodzin
Kontaktowanie:
 
Post31 lip 2004, 09:29

"jeśli to ma być twój pierwszy latawiec, to domyślam się że zaczynasz - broń cię więc p. boże, żebyś kupił sobie na początek Rhino2 !!!! "
PIEPRZENIE!!!
Ja osobiście kupiłem sobie na początek całą gamę Rhino2 i jestem zadowolony a kupiłem to nie dlatego że chciałem profesjonalny latawiec ale dlatego że tak mi doradzili w szkółce, chciałem kupić Toro lub Buster lecz mój instruktor wyjaśnił mi że postępy w tym sporcie robi się tak szybko że odrazu lepiej kupić Rhino2 (odziwo nie odniego) i przepękać trudne momenty a pużniej już tylko latać i latać. Mało było tych trudnych momentów także napewno nie żałuje i jak najbardziej polecam tę droge do wyposażenia w sprzęt.

A swoją drogą Doktorze, bez urazy ale w każdym z twoich postów czuć nutkę KOMERCJALIZACJI !!!

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 01 sie 2004, 13:15 przez O'błędnik, łącznie zmieniany 1 raz.

Dr Eutanator
Posty: 661
Rejestracja: 01 sie 2003, 08:15
 
Post31 lip 2004, 22:38

Nie mam zamiaru się tutaj wdawać w idiotyczne dyskusje, jedno co mogę powiedzieć koledze, to to, że sam do dziś mam w swoim zestawie Rhino2 i uważam że latawiec ten kompletnie nie nadaje się dla początkujących i średniozaawansowanych, a każdy kto tak twierdzi naraża ludzi na trudności i niebezpieczeństwo.

No ale każdy może mieć swoje zdanie - ciekawe tylko, jeśli rzeczywiście byłoby jak mówisz, dlaczego wszystkie firmy budują latawce przeznaczone dla różnych poziomów posiadanych umiejętności, a nie walą super ekstremalnego latawca bo przecież po 2 tygodniach wszyscy już mają taki level, że po co łatwiejszy sprzęt.

A co do nutki komercjalizacji - jeśli w podaniu informacji z niemieckiego, profesjonalnego magazynu tak dla ciebie brzmi, to ciekaw jestem jak tam u ciebie było w szkole z matematyką, bo logika chyba nie jest twoją najmocniejszą stroną....ortografia jak widzę też

Awatar użytkownika
O'błędnik
Posty: 533
Rejestracja: 16 paź 2003, 10:35
Lokalizacja: Świebodzin
Kontaktowanie:
 
Post01 sie 2004, 13:13

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: (żebym przypadkiem nie popełnił błędu ortograficznego) :lol: :lol: :lol:

p/s z matmą było bardzo dobrze, gorzej z polskim :lol:

zakrzaki
Posty: 296
Rejestracja: 07 sie 2003, 19:55
Deska: Su-2
Latawiec: F-one Bandit
Lokalizacja: Kiel
 
Post06 sie 2004, 10:07

Dr Eutanator ver.47,5h pisze:X-Shooter: very good

osobiście mam przyjemność posiadać urządzenie z ostatniej pozycji - ale pieniądze to kosztowało straszne :!:


Witam
Wlasnie jestem po czytaniu w/w testu w Kite Magazin.
Male wyjasnienie dlaczego X-Shooter dostal: sehr gut

Nota zostala przyznana dzieki zastosowaniu szekli Wichard (wyraznie jest to napisane w tescie: "Sehr gut, Dank Wichard Einsatz.....")

Moja osobista opinie co do tego baru podzielam z Rolnikiem : komplikacja i jeszcze raz komplikacja.


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości