SU-2 2008 LIGHTWIND WUNDERWAFFE ,REAL FLAUTEN KILLER

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 sie 2007, 12:02

Smokie pisze:
naprawde wygladalo to jak jakies czary :wink: na 666 129 z 13 Instinct Sport nie bylo opcji zebym sobie tak lajtowo plywal robil kiteloopa i wracal w to samo miejsce



SERIOŻA :shock:
Mistrz Polski Seniorów 2007 nie dał rady :pray: :doh: :think: :snooty:
:hand: :wink:

a poważnie: Smokie - nie porównuj tych desek choćby ze względu na ROZMIAR :idea:
..o przeznaczeniu nie wspominając :idea:

z NOBILE to w tym temacie trza by było EXT porównać, bądź SKIMA


pozdro

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 sie 2007, 18:27

no powiem Ci ze na skimie jezdzilem juz podobnie ale naprawde na warunki jakie byly wtedy to chyba i tak byly jakies czary. Marek sobie poprostu tak bez spinki jechal :shock:

Awatar użytkownika
Kosek
Posty: 1527
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:12
Deska: 666
Latawiec: North Rebel
Lokalizacja: Łeba
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post15 sie 2007, 19:34

plywaliscie na SPLEENE SESSION ?

to jest rzeznik słabowiatrowy

Awatar użytkownika
kukems
Posty: 1488
Rejestracja: 17 mar 2007, 21:51
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
 
Post15 sie 2007, 22:29

EXT niezły jest tylko cena zabija.

Awatar użytkownika
SWIRUS
Posty: 992
Rejestracja: 07 sie 2006, 12:03
Lokalizacja: Sz-n
Kontaktowanie:
 
Post15 sie 2007, 22:59

Noooo... Fakt, Nobile zabija - CENOWO


:shock: :shock: :shock:

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 sie 2007, 08:13

Prawdę mówiac EXT nie dawało rady tak jak Sudwa ;) Co do Spleena to nie mówimy tu o pływaniu na drzwiach :wink:, choć Session trochę krótsza jest :lol:

maski
Posty: 1394
Rejestracja: 06 sie 2003, 22:34
Latawiec: sligshot FUEL, RPM
Lokalizacja: kite24.pl olsztyn
Kontaktowanie:
 
Post22 sie 2007, 20:59

przez ostatnie 2 tygodnie udalo mi sie poplywac troche na nowej su2, a wlasciwie plywalem tylko na niej, ciezko bylo oderwac mnie od tego cacuszka.
przed wejsciem na wode raczej sceptycznie podchodzilem do desek o tej szerokosci, teraz wiem,ze szeroka sudwa zagosci w moim podstawowym zestawie obok ulubionej 128cenymetrowej carbonowki :)

pierwsze wrażenie na wodzie jest to, ze mimo swojej wielkosci deska bardzo gladko i miekko idzie po wodzie, duzo bardziej miekko niz np 130 o twardosci 60 (chociaz model ktory mialem byl sztywniejszy niz tegoroczna 60-tka)
druga mila niespodzianka- na deseczce tej nieprawdopodobnie robi sie gorke,dopóki daje rade plynac na 12 (jest to najwieszy latawiec w moim zestawie) bez problemu robie gorke i wcale nie znaczy to, ze skoro mam 12 to zejde z wody wczesniej niz kolesie w podobnej wadze na wiekszych latawcach albo ze, oni beda ostrzej jezdzic ode mnie,
naprawde nie plywalem na desce, ktora jezdzi rownie ostro.

plywajac na tej deseczce nie ma wrazenia, ze do nog przyczepilo sie cos wielkiego co utrudnia ewolucje, przeciwnie , wiele ewolucji taki rozmiar ulatwia poniewaz deska dluzej i latwiej utrzymuje sie na wodzie przy malej predkosci co daje nam wiecej czasu na reakcje, ale uwazac trzeba przy mocnych ladowaniach np po kiteloopach , zeby nie ladowac plasko bo zaboli :) wprawdzie nowe, grubsze pady lagodza uderzenie ale w konstrukcje wali
jak pisali poprzednicy i widac na fotach deseczka jest zupełnie nową konstrukcja,
nowy uklad rockera, concave, outline , cienkie krawedzie , mniejsza waga- model o wymiarach 135/44 jest porownywalny ciezarem z tegoroczna 130 (albo nawet lzejszy)
nowa "wielka stopa" karasia jest bardzo fajną alternatywa na poszerzenie zakresu posiadanego latawca, osobiscie mam alergie na latawce wieksze niz 12 a decha ta dala mi naprawde sporo fanu przy warunkach gdy ludkowie na deskach circa 130-135/41 na 16 metrowych latawcach jeszcze "trzymali gorke" ja na podobnej desce nadrabialem brzegiem :)
jedyne co nie pasuje mi w nowych su-2 to ustawienie strapow, za bardzo na kaczke, bardziej rownolegle ustawienie bardziej pasowałoby mi, no ale po pierwsze wprawdzie jest to wersja bliska finalnej, nie mniej jest to jeszcze testowy proto i do tego robiony nie dla mnie :D
z niecierpliwoscia czekam na inne nowe modele 2008, ktore maja trafic do mnie lada dzien :lol: - nadchodzacy weekend zapowiada sie testujaco-obiecujaco :lol:

dreadless
Posty: 785
Rejestracja: 13 wrz 2007, 23:22
Deska: SS Vision, Xenon Prisma 6'0
Latawiec: RPM 2014
Lokalizacja: z Nienacka ;)
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post16 wrz 2007, 15:16

czy taka decha nadaje się dla początkujących w okolicach 80kg i bowami 13 :?: :?:

maski
Posty: 1394
Rejestracja: 06 sie 2003, 22:34
Latawiec: sligshot FUEL, RPM
Lokalizacja: kite24.pl olsztyn
Kontaktowanie:
 
Post16 wrz 2007, 23:15

nowy81 pisze:czy taka decha nadaje się dla początkujących w okolicach 80kg i bowami 13 :?: :?:


jak najbardziej

dreadless
Posty: 785
Rejestracja: 13 wrz 2007, 23:22
Deska: SS Vision, Xenon Prisma 6'0
Latawiec: RPM 2014
Lokalizacja: z Nienacka ;)
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post17 wrz 2007, 09:06

maski pisze:
nowy81 pisze:czy taka decha nadaje się dla początkujących w okolicach 80kg i bowami 13 :?: :?:


jak najbardziej


to jeśli tak czy dla 80kg kolesia 135/45 jest OK czy powinienem sobie wężą skołować :idea: :idea:

Awatar użytkownika
przemjas
Posty: 2566
Rejestracja: 21 lis 2006, 13:54
Deska: SU-2 Prorider
Latawiec: SS RPM 10m
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 18 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 wrz 2007, 09:21

to jeśli tak czy dla 80kg kolesia 135/45 jest OK czy powinienem sobie wężą skołować


a co to za deski węże??

:lol:

dreadless
Posty: 785
Rejestracja: 13 wrz 2007, 23:22
Deska: SS Vision, Xenon Prisma 6'0
Latawiec: RPM 2014
Lokalizacja: z Nienacka ;)
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post17 wrz 2007, 21:01

przemjas pisze:
to jeśli tak czy dla 80kg kolesia 135/45 jest OK czy powinienem sobie wężą skołować


a co to za deski węże??

:lol:


Fak! Chodziło mi o WĘŻSZĄ oczywiście :wink: 5 godz przed kompem siedziałem to mi już literki zaczęło zjadać

pozdro :wink:

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 wrz 2007, 09:09

Przenioslem dwa posty z innego watku...

O silnym wietrze:
W koncu mialem okazje przetestowac BigFoota w warunkach 25+kt na naszym morzu. Chcialem poznac gorny zakres tak szerokiej deski. Waze 75kg i wozilem sie na 9m bow. Wnioski sa nastepujace:
- deska radzila sobie bardzo przyzwoicie nawet przy porywach powyzej 30kt. Spodziewalem sie, ze bedzie ja wyrywalo i dostane po kolanach jezdzac na baltyckim czopie. Okazalo sie, ze plynnie przechodzi przez czop i komfortowe mozna sobie jezdzic freeride;
- skoki wykonywalo sie bez zadnych problemow;
- ladowania wcale nietwarde (byly bardziej miekkie niz na Su2 carbon 135 2007 o standartowej szerokosci);
- switch i blind to pestka;
- jazda na wiatr taka sama jak innych desek przy silnym wietrze.
- szerokosc tipow wyraznie przeszkadzala przy jezdzie z fala. Cos tam probowalem rzezbic ale bylo to udawanie jazdy wave. Nie mialem sruboktreta aby odkrecic stateczniki. Przypuszczam, ze wowczas deska jezdzilaby lepiej. Zrobie to nastepnym razem.

Taki mini test potwierdzil, ze BigFoot jest wszechstronna i nie ma dla niej nic strasznego. Jesli ktos wazy powyzej 85kg i szuka jednej deski na wszystkie warunki to nie ma co szukac dalej.
PS
Pady i footstrapy sa bardzo wygodne. Pare uzytkownikow nowych Nobile stwierdzilo, ze bardziej pasowaly im zestawy Concept. Wszyscy zauwazyli, ze pady Nobile sa twardsze.

O kajtoopach:
Otoz wczoraj testowalem BigFoota w kajtloopach. Najwyzsze z nich ladowane byly z okolo 5m czyli dosc wysoko aby napisac cos wartosciowego o zachowaniu sie deski.
1. Deska pozwala na podobnie wysokie loty jak "standart". Nie czulem roznicy przy wybiciu. Wysokosci lotu takie same.
2. Ladowanie natomiast musi byc precyzyjne. Nalezy ladowac idealnie w dol wiatru. Maly kat odchylenia i gleba gotowa, gdyz cienkie krawedzie natychmiast wrzynaja sie w wode.
Dodatkowo nalezy ladowac bardziej na tylna noge wowczas nie czuje sie uderzenia o wode. Poza tym grube i miekkie strapy sa idealne do takch power ladowan. Takze radzi sobie dobrze przy kiteloopach ale nie polecalbym tej deski do nauki kiteloopow bo poprostu jest bardziej wymagajaca.
3. Wytrzymalosc. Deska wytrzymuje wiecej niz np carbon 128 z 2006, ktory pekl mi wczoraj w pol po jednym z plaskich ladowan wlasnie przy kiteloopie:(
Polaczenie carbonu ze szklem jest konstrukcyjnie bardziej elastyczne niz pure carbon. Jak ktos zlamie BigFoota to niech da znac na forum.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 wrz 2007, 13:36

BraCuru pisze: Jak ktos zlamie BigFoota to niech da znac na forum.


..poproszę jedna sztukę na pół godziny
+ jedną szt dla Krystiana z Mostow na 10 minut :wink:


ŻAAARRRRT oczywiscie :hand:

kite24.pl
Posty: 5582
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:42
Deska: SU-2
Latawiec: Gin Cannibal
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 29 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 wrz 2007, 14:25

Ziomek. pisze:
BraCuru pisze: Jak ktos zlamie BigFoota to niech da znac na forum.


..poproszę jedna sztukę na pół godziny
+ jedną szt dla Krystiana z Mostow na 10 minut :wink:


ŻAAARRRRT oczywiscie :hand:


Jeśli masz ochotę służę deską .
Nie tylo dla Ciebie dla innych też .
cała gama desek testowych SU-2 na 2008 do dyspozycji !

serdecznie pozdrawiam
wojtek tel.+48601625878
e-mail: su2kite@gmail.com
www.su-2.com


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości